Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Prognosticuri-Fotbal -Derby-uri din marile campionate

Postări Recomandate

Foarte informativ, dar raman la concluzia mea. O sa vedem diseara.

Poate mai corect spus ar fi că rămâi la intuiţia ta care, în cazul în care Sevilla va câştiga, se va dovedi că a fost mai bună decât a celor care au pariat pe Benfica. Într-o finală se poate întâmpla orice, existând şi chestia aia de moment căreia noi îi spunem şansă. Însă un observator din afară, să spunem, care are posibilitatea să analizeze toate datele actuale, ar ajunge la concluzia că Benfica ar fi favorită. Argumentul tare împotriva Benficăi ar fi numărul mare de suspendaţi şi accidentaţi, patru titulari înseamnă totuşi mult pentru orice echipă. D'aia ziceam că şansele creditate iniţial ar fi egale. Rămâne de văzut ce valoare are lotul de ansamblu al Benficăi şi o vom afla în seara asta.

Uite, dacă bate Sevilla dau o bere! biggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, intuitie daca vrei. Nu vreau sa-mi argumentez prea tare decizia si sa ma joc cu jinxul lol.

Stiu cum se compileaza cotele si factorii care sunt luati in calcul dar fotbalul in 2014 sta in umbra pariurilor sportive iar unele aspecte mai sunt ocolite atunci cand se stabilesc cotele. In special in meciurile mari unde opinia publica are o opinie prestabilita. In fine... am o bere. cow.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prognosticul meu: benfica- sevillia 1-1 la final, 4-5 dupa 11 metri.

 

 

Scorul inregistrat: 0-0 la final, 2-4 la 11 metri.

 

Pe aproape.

 

:)

 

De unde reiese ca blestemul Benficai continua. Asa le si trebuie daca s-au lacomit la bani, si au dat afara un antrenor care le-a adus 2 cupe si pe Eusebio.

 

De acum toti actionarii cluburilor se vor gandi de doua ori inainte de a da afara un antrenor ok.

 

Ungurii sunt buni la injuraturi, au o imaginatie debordanta, acu aflam ca sunt buni si la blestemat.


Explicatie alternativa: jucatorii Benficai stiau de blestem, si le-a apasat greu in inconstient. De aceea nu au dat randament.

Le-ar trebui un exorcist sau un hipnotizator care sa -i dezlege de blesteme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prognosticul meu: benfica- sevillia 1-1 la final, 4-5 dupa 11 metri.

 

 

Scorul inregistrat: 0-0 la final, 2-4 la 11 metri.

 

Pe aproape.

 

smile.png

 

De unde reiese ca blestemul Benficai continua. Asa le si trebuie daca s-au lacomit la bani, si au dat afara un antrenor care le-a adus 2 cupe si pe Eusebio.

 

De acum toti actionarii cluburilor se vor gandi de doua ori inainte de a da afara un antrenor ok.

 

Ungurii sunt buni la injuraturi, au o imaginatie debordanta, acu aflam ca sunt buni si la blestemat.

Explicatie alternativa: jucatorii Benficai stiau de blestem, si le-a apasat greu in inconstient. De aceea nu au dat randament.

Le-ar trebui un exorcist sau un hipnotizator care sa -i dezlege de blesteme.

Da, ai fost pe-acolo...adică ai prins icsul şi victoria Sevillei după loviturile de departajare, felicitări!

 

Au avut câteva ocazii mari. Însă când ratezi aşa într-o finală, îţi meriţi soarta. Sentimental, recunosc, aş fi vrut să câştige Benfica. Dar ăsta-i fotbalu'.

Sigur, intuitie daca vrei. Nu vreau sa-mi argumentez prea tare decizia si sa ma joc cu jinxul lol.

Stiu cum se compileaza cotele si factorii care sunt luati in calcul dar fotbalul in 2014 sta in umbra pariurilor sportive iar unele aspecte mai sunt ocolite atunci cand se stabilesc cotele. In special in meciurile mari unde opinia publica are o opinie prestabilita. In fine... am o bere. cow.gif

Ca să n-o mai lungim, da, ai o bere, că nu sunt rău de pagubă! Când treci prin C-ţa, dai şi tu un semn de viaţă si...hop, sar c-o bere la tine! :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Real Madrid şi Atletico Madrid se vor întîlni în cea de-a 59-a finală UEFA CHAMPIONS LEAGUE.

Partida se va disputa pe 24 mai, la Lisabona, pe stadionul Benficăi, Da Luz. Această dată este una norocoasă pentru echipa lui Carlo Ancelotti.

În urmă cu 14 ani, tot în finala UEFA Champions League, Real o zdrobea pe Valencia, scor 3-0, meci în care şi Adrian Ilie a evoluat.

 

 

Acum sariti cu prognosticurile.

Al meu: Atletico-Real 3-1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vriies, pentru asta dau si eu una, bea-o tu pe aia care trebuia sa mi-o dai mie, ca nici eu nu sunt rau de paguba. biggrin.png

 

Real Madrid castiga finala. La un gol diferenta. whistling.gif

Imi pare rau pentru Diego Simeone, pare un baiat de treaba da la cum a jucat Atletico acasa cu Chelsea nu pot sa-i vad trecand de Real Madrid. Cei de la Atletico au avut un sezon excelent si ar fi fost frumos sa-l si termine in happy ending dar... Ancelotti, o gramada de atacanti de calitate si o sete imensa de un trofeu Champions League... rezulta Real Madrid +1.

 

Acuma, defapt maine, Atletico ar putea pierde si titlul daca ia bataie de la Barca.

Dar parca Diego Simeone are prea mult spirit in el sa i se intample si asa ceva... mai ales ca Barcelona e si un pic plouata. Capul la cutie, contraatac, perioade luungi de posesie, un punct, Titlul ! russian.gif

 

Pronostic X.

Scor corect zero laugh.png .

 

L.E. : Barcelona - Atletico X

 

Real Madrid - Atletico: Real +1

Editat de Zen`
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

 

Deci, daca nu era offside in minutul 64, prognosticul meu era cel mai corect, castigam si io o bere. Ce oameni, ma, ce oameni. beee.gif

Ma bucur totusi ca a castigat Atletico, au meritat.

yep, aveai si tu o bere...însă numa dacă dădeai prin c-ţa, acolo unde odihneşte publius naso, recte ovidius, cântăreţul iubirilor gingaşe răpus de-al său talent smile.png

în altă ordine de idei, da, şi io mă bucur că atletico a câştigat campionatul - deşi am tricoul cu messi luat din fieful barsei: 90 E, cu număr şi personalizare biggrin.png

Propun:

 

Cel care câştigă un pronostic, în afară de berea ipotetică, să fie recompensat de ceilalţi participanţi cu o melodie şi garoafe verbale de genul: bravo! ai fost tare! eşti înalt, frumos!...alea, alea. smile.png

Atletico-Real: egal. 0-0 sau 1-1, adică se duce-n prelungiri unde de-aici încolo...apără Casillas!

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cupa Romaniei. Steaua-Astra. Minutul 19. Scor 0-0.

 

Prognosticul meu: 0-0, la 11 metri Steaua Astra : 2-4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Min. 60, Astra are un om în plus după eliminarea lui Sânmărtean (după o intrare criminală, gen Lăcătuş din vremurile de aur) şi are şansa să câştige. Să vedem dacă va fi în stare să valorifice omul în plus. După cum s-a jucat până acum, Astra ar avea şanse să câştige înainte de 11 m.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×