Sari la conținut
Forum Roportal
allinone

Dragostea: mai merita sa te indragostesti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si totusi, daca as fi avut probleme cu urinatul, mi-as fi petrecut viata numai prin spitale. Nu-mi mai permiteam eu luxul de a pierde timpul pe forum.

Deci, da, urinatul e mai important decat dragostea.

stii eu te-as contrazice principiile ar trebui sa fie mai tari decat "meandrele concretului"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru ea. Nu crezi?

 

Nu, nu cred.

 

Pentru ca dragostea merita sa traiesti.

 

Pai care dragoste, ca tocmai despre asta vorbeam, despre lipsa ei si despre relatiile din compromis. Deci NU din DRAGOSTE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Deci, da, urinatul e mai important decat dragostea.

 

parerea ta.

pararea mea e ca-i trist când unii ramân doar cu urinatul. si nedrept, pe deasupra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in dragoste conteaza multe: mentalitate, caracteristicile tale etc. sunt poate oameni care iubesc dar nu sunt potriviti din punct de vedere al abilitatilor sociale. adica poate o fata are niste asteptari de la tine. in viata ai si "dusmani" , nu in sensul de bataie ci in sensul ca sunt multi care te barfesc, care iti strica imaginea, care iti pun bete in roate din varii motive cel mai adesea din pura rautate. de aia multe fete accepta sa stea cu un baiat care poate no iubeste atat de mult dar o sustine e capabil sa se certe pentru ea etc. desi nu are sens sa cauti feti frumosi si fete perfecte ca ti-ai petrece o viata cautandui dar asta e genetic sa cautam mai mult , sa avem mai multe relatii pentru a primi "ok-ul" de la cat mai multe persoane. nu stiu daca are rost sa fii gelos de exemplu pe cineva care a stat cu multi/multe poate te iubeste poate nu, poate fostii/fostele fac doar parte din viata sociala a fiecaruia. dar cu ocazia asta am remarcat ca oricat de aproape suntem intre noi exista o distanta enorma pentru ca nu putem sti gandurile fiecaruia. dar poate si sa banui mereu pe oricine creeaza aceasta distanta. trebuie sa te inveti cu partenerul, sa ai momente in care esti sigur de ceea ce isi doreste el/ea si sa continui mai linistit si sigur pe tine


Fara dragoste poti trai, dar cu o vezica umflata, mai greu.

du-te in munte si traieste acolo fara vreo fata sau incearca sa te abtii de la sex sa vedem daca poti. cred ca ai ajunge sa tragi de prima fata intalnita in cale si sa o inghesui in boscheti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

du-te in munte si traieste acolo fara vreo fata sau incearca sa te abtii de la sex sa vedem daca poti.

Un an si 4 luni (sau doi ani si 4 luni? - nici n-am dat importanta), fara a fi neaparat conditionat de ceva anume si fiind chiar un factor activ in societate. Nu mai crede tu ca toti ar deveni violatori.

Ai putea sa pastrezi astfel de rationamente pentru tine. Bine, sper sa nu devii violator.

Editat de Nestosaru
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara sex si fara masturbare.


Am mentionat ca am fost un factor activ in societate, ceea ce implica si interactiunea cu femei.


Nu se numeste nebunie, se numeste baptism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×