Sari la conținut
Forum Roportal
allinone

Dragostea: mai merita sa te indragostesti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ca pare o intrebare stupida deoarece am experimentat acest sentiment de câteva ori în viata si stiu "cu ce se mănâncă". Din nefericire am avut si de suferit de pe urma ei. Acum, sincer, nu mai vreau sa cad prada acestui sentiment. Cel puțin nu total. Nu vreau sa-l las sa-mi controleze viata si destinul. Ce inseamna asta? Ca ma maturizez in sfârșit si eu?

Omule, cum mai poti avea asemenea dramolete in 2014? :O

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma indragostesc des. Asta nu inseamna ca si fac ceva in privinta asta. Daca nu apare singura situatia potrivita sau nu pot eu face sa apara aceasta situatie intr-un mod nepagubitor pentru mine ca sa fac ceva legat de indragosteala mea, las timpul sa treaca si imi trece si ea. Si cat tine, indiferent de rezultat, ma bucur ca exista. Probabil asta se cheama maturitate emotionala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma indragostesc. Sunt prea cerebral ca sa pot face asta.

 

Eu ma indragostesc des. Asta nu inseamna ca si fac ceva in privinta asta. Daca nu apare singura situatia potrivita sau nu pot eu face sa apara aceasta situatie intr-un mod nepagubitor pentru mine ca sa fac ceva legat de indragosteala mea, las timpul sa treaca si imi trece si ea. Si cat tine, indiferent de rezultat, ma bucur ca exista. Probabil asta se cheama maturitate emotionala.

 

Cristi - S.R

0 - 1

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt impotriva iubirii! Nu sunt Greench-ul De Valentine's Day! Pentru mine, a fi indragostit a fost cel mai frumos lucru pe care l-am experimentat. Desi nu-mi aduc aminte mare lucru din perioada în care eram îndrăgostit.... Insa așa cum ati zis mai sus, o iubire terminată intr-un mod brutal ma fac sa ma gandesc sa nu ma mai capitulez in fata acestui sentiment. Nu am căpătat ura fata de sexul opus (si frumos) deci nu am de ce sa fiu furios pe aceasta specie superba. Insa nu cred ca o sa mai am putere sa ma ofer total ei, sa ma pun la picioarele ei pentru a o ridica în nori si pentru a sacrifica totul pentru ca ea să fie fericita. Si aici intervine și dilema: daca mai doresc sa fac acest lucru.

Editat de allinone

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorbesti de parca una s-ar exclude pe cealalta si iubirea ar fi un sentiment reziduu care trebuie eliminat

 

Normal ca se exclud una pe alta. Nici eu nu ma indragostesc. E un sentiment prea primitiv pentru a putea face asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×