Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Sunt romancele femei supuse ?

Evaluează acest topic

  

15 membri au votat

  1. 1. Sunt romancele supuse ?

    • Da
      5
    • Nu
      10


Postări Recomandate

Vedeti poate va supune Blue la niste suspenduri pentru ca ati supus topicul la off topic. Sa nu ziceti ca nu v-am s...upus. laugh.png

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca secret... oamenii cu bani sunt al dracu de plictisiti... pentru ca nu au provocari. Asta nu inseamna ca nu mi-ar placea sa am bani ca sa ma duc sa ma plimb. Da' bine, eu nu sunt materialist, nu mi-as lua Q7 sa defilez cu el si sa mint ca l-am luat pentru comfort.

Ampera, degeaba zici tu ca-s supuse femeile romance barbatilor lor care vin cu salariul acasa. Ca nu sunt. La modul general nu sunt supuse, se cearta ca niste catele, au tot felul de nemultumiri, nu le ajunge nimic. Bine, nu toate, dar per ansamblu, mie asa mi se pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ampera, degeaba zici tu ca-s supuse femeile romance barbatilor lor care vin cu salariul acasa. Ca nu sunt. La modul general nu sunt supuse, se cearta ca niste catele, au tot felul de nemultumiri, nu le ajunge nimic. Bine, nu toate, dar per ansamblu, mie asa mi se pare.

 

a fi supusa nu inseamna ca trebuie neaparat sa-ti tii gura.

faptul ca au casnicii de cacat si nu ies din ele din motive economice inseamna supunere. cunosc din pacate destule exemple ca astea si cand intreb 'de ce nu pleci?' mi se spune ' nu imi permit'.

degeaba tipa ea la el ca vine tarziu de la berea cu baietii, ea e sclava in casa. eu nu am vazut barbati in romania sa spele wc-ul in casa, sa faca treburi in casa. poate asa-s eu ghinionista, insa barbatii insurati erau intretinuti de 'femeile din casa' in timp ce ei decartau bani. poate s-a schimbat treaba de 10 ani de cand am plecat, m-as bucura.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare normal sa fie totul juma-juma... supunerea asta e o prostie... nu am nevoie de un supus, am nevoie de un egal, cineva cu care pot vorbi si realiza ceva, cineva sa poata vorbi cu mine ceea ce simte, nu am nevoie de o sluga ci de o partenera. Cele care acceptati totul doar pentru a va fi asigurat comfortul financiar asta sunteti, niste slugi...

 

Chestii gen spalatul wc-ului si facutul mancarii sunt o prostie... daca nu le puteti face amandoi atunci sunteti doi copiii... Mi se pare normal amandoi sa munceasca. Nu imi pasa ce salariu avem fiecare, si care aduce mai mult ci faptul ca fiecare contribuie conteaza... Poate sunt eu mai visator insa ceea ce ai descris tu Ampera seamana a prostitutie sau sclavism si nu relatie.

 

Relatia e in doi. Facem totul in doi. Muncim impreuna si realizam impreuna totul. Egalitate... cui ii convine ii accept in viata mea, cui nu, sa-si pastreze opinia pentru el/ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt romancele femei supuse?

 

- Da maiestatea ta, pentru fiecare fraier rege din voi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moldoveanca-fenomen! A FĂCUT AMOR PÂNĂ I S-A FĂCUT RĂU. Durerea i-a afectat şi rinichii. DETALII RUŞINOASE :))

 

In secolul asta cu barbac-tu in pat ... e rusinos ... merg sa-mi caut o naframa sa-mi trag pe ochi. 

 

 

http://evz.ro/caz-socant-botosani.html

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana si in Desertul Sonora care-i plin de serpi cu clopotel, paianjeni Vaduva Neagra, Gila Monster  :gwerewolf: etc., gasesti romance daca mergi in biserici in limba romana.

Cu supunerea insa, se rezolva dupa prioritati, cred.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×