Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aberatii usor de demontat. Si un puber ar reusi, asa ca n-am sa ma ostenesc. Numai tampenii ai scris.

Dincolo spuneai ca esti primul care-i "buleste" pe a'i de spun prostii, aici devii ipocrit, aducandu-mi invective.

Eu te intreb doar atat: Cine-i mai prost...ala care jigneste, expunandu-si in a'st mod limitele apropiate ale educatiei, sau cel jignit? Ai cui parinti,anturaj, profesori, cad in derizoriu? Gandeste-te si asa.

Iar cu atitudinea de superioritate, cand pana si tu stii cat de virgin poti fi...las-o moale. Ca doar asa esti si tu tare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cine zice de altu' ca-i derizoriu cade in derizoriu. Stiu ca esti un mic frustrat care-i da-n cap cand sotia doarme si salivezi la orice umbla pe strada pe la tine prin oras, ca vad din atitudine. De curiozitate... esti masochist de te iei in gura cu mine cand eu iti zic numai de bine ? Daca da... insista :D Azi este ziua de desviermuire a lui TzomPing pe Roportal. Te mai certi un pic cu mine si devii barbat, treci de adolescenta. Dup-aia astept cinsterna cu bere, ca esti bogat si-ti permiti :beer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e, cum spui tu. Nu mai am argumente si nici potential sa dezbat alaturi de tine, asa ca ma retrag umil intr-un colt umbrit, al Roportalului. La religie e bine...imi permiti? Ca aici la dragoste tu esti capu' la toti barbatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai, maaah, nu fi supalaaat :cry:

Ce zici tu era la moda prin anii '90, vremurile s-au mai schimbat, capu' la barbati s-a mai grizonat(nu-mi vine sa cred ca repet si eu duma asta mai expirata ca guma Turbo©S.R.) si nu degeaba, ca a trecut la next level.

Asa, calugareste-te, manastirea de taici te asteapta :beer: :senile: :gdevil:

Ai grija de familia ta, ca sunteti draguti impreuna, nu mai visa avioane :)

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar el? Ma intreb de ce face toate astea? Nu e genul de om care se distreaza, aparent e sobru, serios si introvertit. L-am intrebat o singura data de ce ma mai cauta si mi-a spus "mi-a fost dor de tine...dar astfel de lucruri se simt, nu se intreaba". Eu caut doar o explicatie...ce inseamna toate astea? Ce il determina sa se comporte asa?

 

Adica dupa atata timp doar atat il cunosti, cat scrii aici? Poate asa e mai nou, dar mie imi pare un 'perfect stranger'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce-ti mai bati capul cu astfel de intrebari "Oare o iubeste pe actuala partenera?" Important e ca este impreuna cu ea indiferent care e motivul, ii permite sa-l controleze (barbatii in general nu prea agreeaza un astfel de comportament "adolescentin") etc.... De ce te cauta? Poate vrea sa-si demonstreze "cat este de inteligent" prin faptul ca-si inseala partenera cu toate incercarile ei de-ai limita libertatea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu caut doar o explicatie...ce inseamna toate astea?

 

Inseamna ca el a gasit in tine o femeie disponibila. Mai inseamna ca tu nu ai in viata ta un barbat notabil care sa-l fi exclus pe acest individ. Nu masura aceasta relatie in timp, pt ca asta te face sa o percepi eronat. Probabil ca este o relatie sexuala si atat. ia-o asa cum este si nu iti face iluzii.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El te considera prea apa plata pentru el, prea plictisitoare, fara acel nerv care face un abrbat sa capituleze in fata unei femei pe viata. Nu ai destula personalitate pentru el, gen. Intreaba-te de ce nu poti tine un barbat "interesant" langa tine. De ce alege sa stea cu una care-i controleaza teleful in loc sa stea cu tine. Pentru ca aia are nerv. Iar tu esti molishica.

Daca vrei sa tii langa tine data viitoare un barbat care merita , fa=te o scorpie.

 

Uite aici ce zice bunul simt:

 

"În primii ani de viaţă, susţinea psihologul Erik Erikson, copiii trec printr-un stadiu de dezvoltare caracterizat de încredere totală în toate cele. Încredere în părinţi, în obiecte, încredere totală în sine.

 

Pe măsură ce este supus rigorilor educaţiei, copilul pierde total aceasta încredere şi învaţă să se supună, renunţând la dorinţele lui sau amânând îndeplinirea lor. Acest nou stadiu de neîncredere (mistrust, cum îl numea Erikson), îi afectează mai ales pe băieţi. Acest lucru se petrece pentru că, pe parcursul creşterii, creierul băieţilor este tot mai profund marcat de nivelul de hormoni masculini din sange şi tinde să elaboreze comportamente considerate recalcitrante: performanţe fizice, opoziţii dure, atitudini sadice, de luptă etc. O caracteristică interesantă a comportamentului masculin este creşterea forţei acţiunii pe măsură ce i se opune un obstacol. Dacă băiatul este descurajat de către părinţi, această atitudine devine tot mai moale, până când este înlocuită de obedienţă.


De la mamă pleacă totul


Conform mecanismului biologic numit "imprinting", adică imprimarea unui comportament prin influenţa din partea primului venit, contează mult cine este persoana care va începe să-l descurajeze pe băiat. Deşi tatal este de felul lui un dur, el este văzut de către baiat ca un concurent pe care într-o zi îl va întrece. Mama este în schimb personajul familial care foloseşte în educaţie pârghii preponderent emoţionale. Cu cât mama foloseste mai des descurajarea prin abuz emoţional, cu atât mai devreme băiatul va tinde să renunţe la acţiunile sale în favoarea unor argumente de natură emoţionala. Astfel, dominat de mamă, viitorul bărbat va învăţa teama în faţa manifestărilor tipic feminine.


Femei scorpii


Contrar convingerilor multora, femeia dominantă, nu este o tipă cu mustaţă, dură sau o sadică. Cel mai frecvent, ea este o persoană care ştie să impună argumente emoţionale la momentul oportun, astfel încât bărbatul să fie constrans la acţiuni convenabile pentru ea. Acest fenomen se poate desfăşura ani de zile fără ca bărbatul dominat să conştientizeze ce se întâmplă. Doar alte femei sunt capabile să sesizeze cu acurateţe cât de a naibii şi manipulatoare poate să fie partenera unui bărbat. Ba chiar mai mult, se poate observa că majoritatea bărbaţilor caută cu obstinatie partenere care să îi domine. în viata lor se succed femei de care se îndrăgostesc pentru că îi menţin într-o permanentă frustrare, le dictează acţiunile, îi şantajează, îi ameninţă, îi acuză.

1. Femeile "scorpii" sunt selective


Genul de femeie scorpie ştie să îşi protejeze sentimentele şi nu se lasă afectată de dramele partenerului ei.

Femeia bună îşi face prea multe griji atunci când bărbatul este irascibil sau abătut şi pierde o mulţime de timp încercând să descopere ce gândeşte în momentul acela şi dacă nu cumva supărarea lui are legătură cu ea. Mai apoi, ea începe să se scuze şi face tot posibilul să-i intre în graţii.

Femeia scorpie îi transmite bărbatului morocănos că e cazul să îşi rezolve problemele fără să îşi verse oful pe ea.

Ce înţelege bărbatul din cele două atitudini? Că femeia scorpie ştie să se facă respectată, în timp ce femeia bună nu e deloc selectivă şi ar înghiţi orice gest urât din partea partenerului ei. Aşa că, ai ghicit, o va trata cu mai multă consideraţie pe cea dintâi.

2. Femeile "scorpii" fac numai ce vor şi provoacă bărbaţii


Femeile bune vor să fie pe placul iubitului, aşa că de multe ori fac tot felul de compromisuri, inclusiv în plan sexual. Se ştie însă că bărbaţii îşi doresc ce nu pot avea şi de aici tipele drăguţe încep să piardă teren în favoarea celor răutăcioase.

Comportamentele care caută aprobarea cuiva nu sunt chiar atât de sexy în ochii bărbaţilor, căci ei au nevoie de o provocare. Aşadar, atunci când o femeie rămâne credincioasă propriilor convingeri şi nu se clinteşte din loc la sugestiile bărbatului, ea reuşeşte să-l atragă şi mai tare cu această atitudine. Compromisurile nu sunt întotdeauna dezirabile.

3. Femeile "scorpii" ştiu cum să devină obiectul dorinţei


O femeie bună se va axa mereu pe cum să se facă plăcută, în timp ce femeia scorpie analizează invers lucrurile şi îşi pune întrebarea dacă el este cea mai bună opţiune pentru ea!

Un bărbat simte această diferenţă de optică dintre două femei şi îşi modifică comportamentul în consecinţă.

În secunda în care tu renunţi să mai acorzi atenţie impresiei pe care i-o laşi şi începi să-l tratezi ca şi cum nu ştii dacă să-l păstrezi sau nu lângă tine, el îşi va schimba atitudinea şi va începe vânătoarea. El te va percepe din nou ca pe femeia pe care trebuie să o cucerească. Nu trebuie decât să te distanţezi un pic şi să pari indecisă în privinţa lui.

4. Femeile "scorpii" sunt imprevizibile


Dacă o femeie bună obişnuieşte să-i dea raportul iubitului şi să-i împărtăşească cele mai ascunse gânduri, sperând că aşa îi câştigă încrederea, femeia scorpie nu încearcă să pară atât de transparentă în ochii partenerului. Dimpotrivă, preferă să nu şi-l transforme pe acesta în cel mai bun prieten.

Rezultatul? Bărbatul respectiv este intrigat şi face tot posibilul să descopere mai multe, deci este atras ca un magnet de femeia scorpie. Femeia bună distruge această atracţie pentru că face relaţie prea previzibilă în ochii bărbatului.



http://www.unica.ro/detalii-articole/articole/de-ce-sunt-atrasi-barbatii-de-femei-scorpii-9491.html#ixzz2jQZlVKHm

Editat de vidyaharasnaravashanadotta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta proprie. Prefer scorpiile. Ma distreaza razboiul perpetuu cu ele. Imi place sa le domin, imi place cum incearca sa ma domine, sa se zbata sub privirea mea. Viata cu ele e vie, amuzanta. Ochii care arunca flacari te hranesc emotional. Razboiul e mama tuturor. Daca nu ar fi fost Al doilea razboi mondial nu am fi avut acum avioane performante. Pentru ca nu am fi avansat dincolo de trimotorul Fokker.

 

Razboiul scoate la iveala tot potentialul din oameni, pentru ca e incordarea suprema. Asa e si in relatii.

Dar pentru asta femeia trebuie sa aiba nerv, iar barbatul sa o domine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×