Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this
Claudiu Gurguta

Job - Specialist Suport Tehnic_reparatii auto_Timisoara

Rate this topic

Recommended Posts

Specialist Suport Tehnic_reparatii auto_Timisoara

Descrierea postului:

• Oferirea de suport telefonic pentru probleme tehnice in domeniul reparatiilor auto, pentru.

• Munca de birou

• Locatia postului: Timisoara

• Program de lucru normal: 8 ore, luni-vineri

Responsabilitati:

• Asigurarea suportului tehnic pentru ateliere auto din Romania si strainatate (interpretarea codurilor de eroare, utilizarea instrumentelor de testare si diagnosticare auto, oferirea de solutii in probleme tehnice - mecanica)

• Identificarea defectelor cu ajutorul informatiilor furnizate de tehnicieni in limbile romana si maghiara

• Interpretarea parametrilor masurati de tehnicienii din service si compararea lor cu parametrii normali

• Promovarea serviciilor si produselor oferite de firma (echipamente de service, componente auto s.a.)

• Colaborarea cu ingineri pentru solicitare de suport suplimentar, in limba engleza

• Consultarea documentatiilor tehnice (in limbile engleza, germana) pentru oferirea unor solutii la problemele identificate

Updatarea informatiilor in baza de date

Cerinte:

• Studii tehnice in domeniul auto

• Experienta anterioara de lucru in service auto

• Cunostinte de diagnoza auto si reparatii auto (in special mecanica)

Proactivitate si initiativa

• Orientare catre client

• Abilitati bune de comunicare si negociere

• Cunostinte bune de operare PC (MS Office 2003 si softuri de diagnoza auto)

• Team-player

• Nivel avansat de cunoastere a limbilor italiana si engleza sau maghiara si engleza

• Constituie un avantaj cunoasterea limbii germane

Oferta:

• Pachet salarial motivant (salariu fix atractiv, bonuri de masa, alte facilitati)

• Suport de relocare pentru persoanele care vin din alte judete decat Timis

Daca da, atunci scrie un mail pe claudiu.gurguta@hr-step-up.ro in care sa ne specifici motivatia ta si sa atasezi un CV actualizat.

Edited by Claudiu Gurguta

Link to post

Create an account or sign in to comment