Sari la conținut
Forum Roportal
r4ull

Cat de des mergeti la vernisaje de pictura...?

Evaluează acest topic

Pictura..  

31 membri au votat

  1. 1. Cat de des mergeti la vernisaje de pictura...?

    • O data pe saptamana.
      4
    • O data la 2 saptamani.
      3
    • O data pe luna.
      7
    • O data la 3 luni.
      2
    • O data la jumate de an.
      3
    • O data pean.
      4
    • Nici odata.
      8


Postări Recomandate

Sper sa nu radeti de mine,dar,sincer,eu nu am fost nici o data..si nici nu cred ca voi merge...Nu ma pasioneaza pictura...

Pai atunci sa nu mergi ca te inneci , n-ai ce cauta acolo, nu e pt cei care sunt ca tine :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hehe,eu acuma am vazut testul....e cam exagerat ce-i drept,o expozitie sta deschisa uneori luni de zile ..... :ro:

 

Da asta depinde in ce oras esti pentru ca in orasele mai mari sunt mai multe galerii si de obicei o expozitie intr-o galerie sta cam 10 zile daca galeria este una cautata daca nu poate sta mai mult si 1 luna depinde

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

destul de des avand in vedere ca invat la un liceu de arta....uneori...chiar daca nu imi face placere ma duc...doar pentru ca asa vor profii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
destul de des avand in vedere ca invat la un liceu de arta....uneori...chiar daca nu imi face placere ma duc...doar pentru ca asa vor profii....

la ce liceu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi plac vernisajele dar nu imi place partea aceea cand se exagereaza adica pe o opera se fac descrieri,pentru o simpla aruncatura de vopsea pe o panza o mazgalitura de altfel atat au interpretato artistic incat parea ceva extraordinar....numai ca era o simpla vipsea aruncata pe panza cand pictorul era rupt de bat....intradevar am vazut si picturi super frumoase...dar e plin si de ridiculisme.

Nu e chiar asa, nu intelegi tu pe deplin ce a vrut artistul sa exprime, daca la o prima vedere nu intelegi nu inseamna ca acea pictura nu exprima nimic. Trebuie sa abstractizezi, si vei intelege .

 

hehe,pai stii cum e,faptul ca era beat,aia a fost inspiratia divina....in alcool !

Sincer,nici eu nu inteleg arta moderna,nu o inteleg si gata,eu raman la picturile clasice,unde se munceste mult si care chiar iti inspira ceva.....si stii,artistii sunt in general excentrici,ca altfel nu s-ar remarca prin nimic nou...

Pai alcoolul ii excita simturile, si arunca un val peste lumea inconjuratoare, si astfel perceptia realitati este cu totul alta timp de cateva ore .. :lol: :flowers:

Plus ca in trecut s-au pictat multe pe tema asta .. vezi Degas.."L'absinthe" si Picasso .."Buveuse d'absinthe"

..asa ca ei nu pot ignora o veche traditie, in arta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"da.. din pacate. eu si galeria basil suntem din bucuresti. oricum, invitatia ramane deschisa pentru momentul cand vei ajunge in capitala.

" ------> pentru --->GALERIA BASIL

 

Si organizezi expozitii? sau ai doar lucrari pentru vanzare?

Eu as fi interesat, in cazul in care faci si vernisaje de o colaborare. Sunt student anul IV pictura.

Imi poti lasa un nr. de tel. un mail. pentru a discuta mai mult?

Editat de CssC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×