Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Pervy McPervert

Tratamente alternative.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Intelegi? Intra un pusti acilea, citeste ca e fun si uite asa, toate au un inceput. Nu mai citeste ca este vorba de tratament alternativ, citeste doar ca e fun, atat.

 

atunci isi merita soarta daca citeste 'doar de fun'. iar eu daca voiam sa am reactii d'astea parentale, ma gandesc c-o puneam de-un copil, nu am nici o obligatie sa-mi verific limbajul mereu pt ca nu-s ce imbecil citeste cum am eu fun.

 

oricum, pustanii din ziua de azi nu stau sa dea Google la marihuana, aia deja consuma la greu. tot de fun

revenind la subiect, am citit ca si in cazul insomniilor este folosita marihuana. nu am fumat niciodata, dar am unele nopti cand sunt de-a dreptul disperata sa dorm si nu pot. trec 2-3-4 nopti fara sa dorm si in 'crizele' alea as incerca/face orice sa pot sa inchid ochii cateva ore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre sa dezbatem o decizie din cauza careia o sa beneficieze multi oameni bolnavi, ca despre asta e vorba.
Eu sincer credeam ca o sa fim ultima tara care ar legaliza derivatele. pana la a legaliza planta e drum lung, dar e un inceput.
Deci acum in loc de medicatie la greu, exista si alternativa, la noi, in Romania, eficienta.
Hai sa discutam despre asta, ca e un pas destul de mare, pentru o tara ai carei cetateni folosesc in medie 2 tuburi de pasta de dinti pe an..

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din generatia veche, cati oare sunt deschisi sa incerce asa ceva?

 

 

si eu mai sunt curioasa, la nivelul de coruptie/mita din ro, cate retete la misto o sa se scrie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta foarte mare intre planta medicinala, care este facuta cu scopul de a ameliora si planta folosita in scop recreational.
Diferenta consta in compusi, pentru a fi folosita ca medicament, trebuie sa aiba un nivel ridicat de cbd, thc-ul poate fi exclus cu totul la o adica.
Therefore, planta folosita in scop medicinal, nu o sa te faca zmeu,...adica high, o sa iti amelioreze dureri, greturi, insomnii and so on.
Iar aici vorbim despre derivate care fac fix chestia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se face rau de la iarba. Ca si tratament, nu stiu ce efect ar avea la mine. Ma rog, vorbeste omul care in afara de apendicita acum 20 de ani si probleme generale cu dintii n-a avut niciodata nimic :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceaiul de musetel e folosit pentru a igieniza zone inflamate sau ranite. Candva chiar doctorul mi-a recomandat asa ceva, deci nu vad de ce cannabisul n-ar putea fi folosit ca leac. Bine, la noi in tara ar fi cam complicat, ca suntem un popor de cocalari retardati si riscul sa ajunga inapoi la utilizare recreationala e... aproape garantat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in state am vazut canabis fol in cazurile de autism. am ramas interzisa, insa copiii aia chiar reactionau pozitiv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ca asta e diferenta, cei care fumeaza in scop recreational, foarte rar se vor indrepta spre strain-uri care sunt facute special pentru medicatie, am explicat mai sus de ce.
Pana una alta, derivatele sunt legale, sunt testate si intrebam daca ati fi reticenti la asemenea tratament si daca ati recomanda persoanelor care nu-s educate in ceea ce priveste subiectul asta sau care-s setate pe cuvantul drog, asemenea tratament.


in state am vazut canabis fol in cazurile de autism. am ramas interzisa, insa copiii aia chiar reactionau pozitiv

Copiilor alora le-a fost salvata viata, nu doar reactionau pozitiv si nici nu-s cazuri izolate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as informa f mult inainte sa fol, sunt f vicioasa si mi-e teama. mi-e teama ca o sa vreau mai mult, mai puternic, mai bun.


dar am pe cineva in fam care sufera de o boala incurabila, crunta si e o chestie de timp pana devine f rau, pana cand durerile o sa-i fie stapan. nu as sta nici o secunda pe ganduri daca ar spune ca vrea sa incerce ca sa-i calmeze durerile, ca sa il faca sa uite de chinuri, ca asa vrea el. nu stiu, orice.

Editat de Ampera
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×