Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Pervy McPervert

Tratamente alternative.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Eu cand am avut optiunea sa incerc marihuana pentru ameliorarea durerilor neuropatice, chiar nu stiam chestia asta si am refuzat. Prima si ultima mea experienta pe care am avut-o cu maricica recreationala, a fost odata ca niciodata ca daca n-ar fi fost nu s-ar mai povesti, cand eram la univ. (Taceti din gura ca Naeemu nu stie whack.gif )

Nu a fost placuta, asta e cert. Mi-a dat o durere de cap monstruoasa, am mirosit toata seara de parca s-a pisat un sconc pe mine si dupa vreo 15 minute halucinam ca nu mai pot sa respir. Cred ca din cauza ca fumurile fura trase din pet de cola de 2 litri nu din tigara. rotflmao.gif

De aia cand mi s-a pus la dispozitie marihuana ca medicament, am refuzat si am ales calea pastilelor iar dupa 3 ani de pastile am ajuns sa-mi blestem zilele de dependenta ce eram si nici efect nu-si mai faceau.

Pai foarte multa lume nu stie, dar sunt zeci de tipuri create special pentru medicatie, nu pentru calarit unicorni in drum spre Mordor.

Sunt incrucisate si atent selectionate pentru scopuri specifice, de aceea la clinici sunt jdemii de feluri, nu e de diversitate, sunt axate pe diferite afectiuni.

And you had skunk weed, that's why,

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai foarte multa lume nu stie, dar sunt zeci de tipuri create special pentru medicatie, nu pentru calarit unicorni in drum spre Mordor.

Sunt incrucisate si atent selectionate pentru scopuri specifice, de aceea la clinici sunt jdemii de feluri, nu e de diversitate, sunt axate pe diferite afectiuni.

And you had skunk weed, that's why,

 

Varsta de atunci si intelepciunea de azi... :lol:...daca le-ar avea omul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Legile 143 şi 339 reglementează folosirea derivaţilor din marijuana în scop medical (tincturi, răşini sau fragmente vegetale). Schimbarea legislativă oferă posibilitatea Agenţiei Medicamentului să îşi dea acordul pentru producătorii care vor să scoată pe piaţă astfel de medicamente."

 

Topicul este despre ce e bolduit mai sus si asa vreau sa ramana.

 

 

Ati recomanda persoanelor care sufera de diferite afectiuni, mentionate in articol si care nu-s educate in privinta efectelor pe care le au derivatele?


E o dezbatere despre derivate si despre al doilea compus din planta, anume CBD, nu despre cum ti se face frica de clante.
Vorbim strict despre derivatele care sunt LEGALE si la noi acum si despre care s-au facut tone de studii, au rezultate incredibile and so on.

 

Da, as recomanda si as folosi daca asta ar aduce sanatate. Nu vad niciun impediment. Putin mi-ar pasa de ce zice lumea, sanatatea e mai presus de orice. Daca e legalizat, testat si recomandat de oameni avizati, repet, as folosi.

 

Sun un om radical in ceea ce priveste drogurile si as omora toti traficantii de asa ceva, dar asta e alta discutie. Chiar nu vad legatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sun un om radical in ceea ce priveste drogurile si as omora toti traficantii de asa ceva, dar asta e alta discutie. Chiar nu vad legatura.

 

Te ajut si eu. Prefer pistolul-mitraliera, arma de sold ti-o las tie triniti.gifnep.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Legile 143 şi 339 reglementează folosirea derivaţilor din marijuana în scop medical (fragmente vegetale).

Topicul este despre ce e bolduit mai sus si asa vreau sa ramana.

 

Inca nu am auzit de nimeni sa foloseasca intreaga planta.

Nu strica si topicul asta, ca o sa te bag de unde ai iesit, mai opreste-te din trollat.

Off topic.

Scuzati-l ca .......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×