Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Biblioteca de filozofie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aproximativ 700 de lucrari de diploma si de doctorat, tratate, eseuri din universitati, in domeniile: filosofie, cinema, religie, sociologie, literatura, arta si cultura, antropologie; oarecum de actualitate. >> www.memoireonline.com/sommaires/arts-litterature.html

 

Dintre care 106 in filosofie: www.memoireonline.com/sommaires/philosophie.html

 

Lectura captivanta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aproximativ 700 de lucrari de diploma si de doctorat, tratate, eseuri din universitati, in domeniile: filosofie, cinema, religie, sociologie, literatura, arta si cultura, antropologie; oarecum de actualitate. >> www.memoireonline.com/sommaires/arts-litterature.html

 

Dintre care 106 in filosofie: www.memoireonline.com/sommaires/philosophie.html

 

Lectura captivanta !

Io nu-s pisica, deci n-am noua vieti!!! Dar, daca faci un rezumat din cele aproximativ 700 de lucrari, esti...esti... mai mult decat perfect/perfecta!!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar lui Initial nu-i pasa deloc ca tu vrei rezumate. E ca si cum dorinta ta nu ar exista pentru el. smile.png

 

Dar lui Initial nu-i pasa deloc ca tu vrei rezumate. E ca si cum dorinta ta nu ar exista pentru el. smile.png

 

Dar lui Initial nu-i pasa deloc ca tu vrei rezumate. E ca si cum dorinta ta nu ar exista pentru el. smile.png

E un "el" ? Scuze, n-am stiut! Nu-l cunosc, nu vreau sa-l deranj si are tot dreptul de-a fi nepasator in privinta dorintelor mele...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E un "el" ? Scuze, n-am stiut! Nu-l cunosc, nu vreau sa-l deranj si are tot dreptul de-a fi nepasator in privinta dorintelor mele...smile.png

deranjez, scuze!!! nu stiu cum am reusit sa te citez de 3 ori :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca intalnirea cu un adevarat Intelept creeaza o rezonanta, o anumita vibratie  care ajunge pana in profunzimile fiintei tale, ca ar insemna ca si cum te-ai intalni cu o "intreaga biblioteca".

Sunt multe persoane care citesc milioane de carti, insa, fara a le fi necesare decat vreo cateva, acelea care sa-l propulseze pe om in starea de-a-i facilita accesul la "biblioteca sa interna"("biblioteca la purtator").

 

(ps : cand ma refer la "vibratie" , ma refer ca la o anumita "cheita"...cel putin in opinia mea, probabil si a altora...)

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×