Sari la conținut
Forum Roportal
vis_dulce

oare ma mai iubeste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Harald, care sunt motivele pentru care ati pus capat relatiei?

Sper ca nu te deranjeaza intrebarea.

Este ea insarcinata...cu sotul :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este ea insarcinata...cu sotul :spiteful:

Vezi la ce ma refeream cand am spus ca oamenii sunt nemultumiti.......Daca iubesti un altul de ce pisici esti cu altul si ca sa umpli paharul mai ii faci si un bebe?NU am de gand sa judec pe nimeni dar asta e un bun exemplu cum oamenii isi incurca viata si asa o sa fie la nesfarsit pt ca dorintele oamenilor nu cunosc granite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ai tu impresia că nu mi-as dorit asta ?

 

Nu am zis asta. Nici nu am gandit-o. Mai ales ca daca nu ai avut un copil pana la varsta asta, cu siguranta iti doresti unul.

Emoticonul poate reprezenta usurarea mea ca nu este copilul tau. Oricum a fost un gest facut ca o gluma. Te simtisem usor tensionat. Poate m-am inselat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu iti mai face iluzii. Cativa ani nu se pot uita usor, dar e evident ca el nu mai vrea o relatie cu tine. Nu se poate rupe de tine ca om, nu ca iubit.

 

Bingo! DAR ar mai fi ceva: Barbatii prefera sa tina legaturi de felul acesta active, pe principiul: "NU se stie niciodata... poate poate!". In felul asta te tine aproape... si totusi departe. Asa te are pe tine in stand-by, timp in care mai cauta. Un paradox pe care il cunoastem prea bine. Asta pentru ca majoritatea sunt egoisti dar in acelasi timp tin enorm la orgoliu!

Fa un test! Incearca sa legi relatia din nou (pe bune sau doar sa iti elucidezi tu dilema); invita-l si scoate-l la un restaurant ceva si imbraca o rochie eleganta... Daca ii vei face clar avansuri si nu percuteaza, intradevar ceva s-a rupt..., dar eu nu as baga mana in foc ca macar in seara aceea nu si-ar incerca sansele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ce zici tu, dupa vreun an de la despartirea oficiala. Am planuit impreuna o seara romantica, una asa cum nu am avut nici macar cand eram iubiti. Normal ca a "percutat". Cum putea scapa ocazia sa ma mai aiba o data daca eu ma ofeream?! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam tardiva interventia mea de mai sus (the topic was kind of dead), dar abia azi am reusit sa adaug cate o parere pe ici pe colo :)

Cat despre problemele pe care le ai tu de infruntat herald... imi pare sincer rau ca treci prin asta. Poate printr-un act supraomenesc vei reusi sa iesi din chestia asta, chiar daca o iubesti poate pe femeia aceea... Run herald, run! si nu privi inapoi! Eu vad faptul ca va avea un copil cu sotul ca pe o dovada clara ca ea nu stie ce vrea de fapt, pe el... pe tine... o familie. Nu iti mai pierde timpul! THE world is full of women! Life is short! Keep it simple!

 

 

Eu am facut ce zici tu, dupa vreun an de la despartirea oficiala. Am planuit impreuna o seara romantica, una asa cum nu am avut nici macar cand eram iubiti. Normal ca a "percutat". Cum putea scapa ocazia sa ma mai aiba o data daca eu ma ofeream?! :doh:

 

Damn! trebuia sa ii tai macaroana! sa "percuteze" in gol! :spiteful: Daca tu ai vrut insa, adica daca a fost ceva premeditat, de genul: "Acum e randul meu sa te manipulez!" atunci e Ok pt tine. Daca ai vrut sa reincepi o relatie si el doar a profitat de ocazie, atunci da-mi voie sa citez o binecunoscuta cantareata de muzica usoara de la noi: "Barbatii....niste mitocani, domnule!"

Asa functionam multi dintre noi, din pacate. Paradoxul este ca daca nu ar fi picat in mreje si ti-ar fi spus cat de bine arati si ca i-a fost tare dor de tine, dar ca ar fi mai bine sa asteptati, sa vedeti care e treaba, l-ai fi apreciat pentru prudenta..si in the long run ar fi avut doar de castigat. Good things come to those who wait!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io ink nu am ajuns la cina romantica da macar am reusit sa vb serios...si mi-a spus ca ink mai tzine la mn si ca ar vrea sa ma mai stranga macar odata in brate...si mai nou de vreo cateva zile imi trimite msg in fiecare zi sau dak nu vb pe net.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io ink nu am ajuns la cina romantica da macar am reusit sa vb serios...si mi-a spus ca ink mai tzine la mn si ca ar vrea sa ma mai stranga macar odata in brate...si mai nou de vreo cateva zile imi trimite msg in fiecare zi sau dak nu vb pe net.....

Of,of ,barbatii si nehotaririle lor....ar vrea si nu are vrea....dar de cautat nu te cauta ? de ce numai la telefon ? e ceva ciudat aici..

apropo de iubire ,ieri am citit ceva ce mi s-a parut interesant : " Dragostea e un joc ciudat,sau amandoi castiga sau amandoi pierd ! " deci....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Harald, care sunt motivele pentru care ati pus capat relatiei?

Sper ca nu te deranjeaza intrebarea.

Dincolo de răspunsul concret pe care ti l-a oferit deja mirelut, a fost o chestiune de principiu. A decide să ai un copil reprezintă o alegere. Clară, fără echivoc. După această alegere, orice ar pretinde ea pentru a-si interpreta decizia, este nerelevant.

 

Mai ales ca daca nu ai avut un copil pana la varsta asta, cu siguranta iti doresti unul.

Emoticonul poate reprezenta usurarea mea ca nu este copilul tau. Oricum a fost un gest facut ca o gluma. Te simtisem usor tensionat. Poate m-am inselat.

Nu e vorba de dorinta de a avea un copil. Există această dorinta, dar e pe plan secund. Copilul nu există p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald,revenind la ce am mai spus...printre randurile tale citesc multa durere....e clar ca iti pare rau si ca tu chiar o doreai pe "blonda"ta..ai spus ca ea a ales,dar voi amandoi aveti familii,deci implicit fiecare a ales viata care ii convine,relatia voastra a fost ca o completare ,ceva ce nu puteati obtine de la partenerii vostrii.V-ati gandit macar o clipa cum ar fi sa renuntati la familii si sa incepeti o viata impreuna ? copii si alte cele ? faptul ca e o tipa pragmatica inteleg,dar tu ce rol ai avut in viata ei ? tot unul calculat,cu toate riscurile si avantajele lui ? suna cinic ce spun eu acum,dar totusi.....eu cred ca ar trebui sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat,atunci ati avea alta optica amandoi....gresesc ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×