Sari la conținut
Forum Roportal
pupa-ma in... fond!

Joc - Forum SCRABBLE

Postări Recomandate

BODEGA


a, e, o,


ba, da, de, do, ea,


aed, bag, bea, boa, dea, deo, ego, oda, ode,


bage, doge, gade



(fac cu clepsidra sau..? aici nu ma prind, de ce nu faci cuvinte cu el :unsure: )


Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut 0 cuvinte cu el (adica l-am lasat cum era si l-am dat mai departe) :)

 

CLEPSIDRA (cuvintele le-am aranjat de aceasta data alfabetic):

a, ai, cale, cires, clape, drace!, draci, e, ei, el, (El Cid), i, ia, iac, iad, ie, ied, iesi, laie, le, leac, led, lepra, lei, les, pile, plia, plisc, pres, rai, rape, rapi, sac, sec, seci, si, sic!, sir, sire,

 

DORMI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DORMI


do, im, mi, oi, dor, mor, mir, moi, rod, roi, rom, romi



CLEPSIDRA


a, ac, ace, Adi, aed, aer, ale, ai, ar, arc, arca, arce, ard, arde. are, ari, arid, aride, cal, cale, card, care, Carei, carie, ceai, ceas, cep, cil, cires, clape, clei, crap, crape, crapi, da, dac, daci, dalie, dar, dare, dari, dea, des, dese, desi, disc, drac, drace!, draci, dres, dresi, e, ea, ei, el, (El Cid), i, ia, iac, iad, ie, ied, iesi, isca, laie, le, leac, led, lepra, lei, les, li, palc, pica, pila, pilar, pile, pir, pis, plai, plia, plisc, pres, presa, rai, rape, rapi, risc, sa, sac, scalp, scrie, se, sec, seci, selar, si, sic!, sidera, sila, sip, sir, sire, slep, spade, splai,




TAMBUR


Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DORMI

do, im, io, mi, oi, or,

doi, dor, iod, mir, mod, moi, mor, ori, rod, roi, rom, romi,

CLEPSIDRA

a, ac, ai, ace, Adi, aed, aer, ale, ai, ar, arc, arca, arce, ard, arde, ardei, are, ari, arid, aride, cal, cale, card, care, Carei, carie, ceai, ceas, cep, cil, cires, clape, clare, clase, clei, cler, crap, crape, crapi, da, dac, daci, dai, dalie, dar, dare, dari, dea, des, dese, desi, disc, drac, drace!, draci, dres, dresi, e, ea, ei, el, (El Cid), i, ia, ie, iac, iad, ie, ied, iesi, isca, laie, lase, lasi, le, leac, led, lepra, lei, les, li, palc, par, pas, pase, pasi, peri, peria, pica, pila, pilar, pile, pir, pis, plai, plia, plic, plisc, pres, presa, racle, rai, rape, rapi, rapide, rid, risc, sa, sac, sap, sape, sapi, scalp, scrie, se, sec, seci, selar, si, sic!, sideral, sila, sip, sir, sire, slep, spade, speria, splai.

TAMBUR (ordonare alfabetica):

a, abur, am, ar, at, AUM, aur, (aut), bar, bat, bum!, burat, mar, mat, murat, ram, tar, tur, tura, turam, turba, turma, ura, urat, urma, urmat,

CUIBAR


Este interesant ca la jocul asta mai mereu iti vine cate o "idee" noua dupa ce trece un timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CUIBAR


a, ac, ai, ar, au, ba, bi, cu, ia,


aci, acu, arc, aur, bai, bar, bir, Bia, cai, car, cub, cui, iac, Ica, rau, ura, uri,


auri, Bari, buca, bura, cari, cuib, cura, curb, Icar, Rica, uric,


arcui, barci, bariu, baric, curba, rabic,


curbai, rabica,



TAMBUR


a, abur, am, ar, at, atu, AUM, au, aur, (aut), ba, bar, Bart, bat, bau, bum!, bura, burta, burat, but, ma, mar, mat, matur, maur, mura, murat, ram, rumba, ruta, ta, tar, tur, tura, turam, turba, turma, ura, urat, urma, urmat,


Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TAMBUR


a, abur, am, ar, at, atu, AUM, au, aur, (aut), ba, bar, Bart, bat, bau, baut, bum!, bura, burta, burat, but, ma, mar, mat, matur, maur, mura, murat, ram, rumba, rut, ruta, ta, tar, tub, tur, tura, turam, turba, turma, ura, urat, urma, urmat, uta,



CUIBAR


a, ac, ai, ar, au, ba, bi, ca, ci, cu, ia, ic, Ra,


aci, acu, arc, aur, bac, bai, bar, bir, Bia, cai, car, cub, cui, iac, Ica, rau, ura, uri,


auri, Bari, buca, buci, bura, cari, crai, cuib, ciur, cura, curb, Icar, raci, Rica, uric,


arcui, barci, bariu, baric, curba, rabic,


curbai, rabica,



ARTIST


Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ARTIST

 

a

ai, ar, as, ir, is, ra, ta, ti,

ari, ars, ast, ist, ras, sir, tar, tas,

ista, sari, sita, Tars, tati, tira, Tisa, trai, tras, tria,

astri, titra, trait, trasi, trist, sitar,

trista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ARTIST

a, i,

ai, ar, as, ir, is, ra, ta, ti,

ari, ars, ast, ist, ita, ras, rit, sir, sta, sti, tai, tar, tas, tir,

arsi, ista, rasi, sari, sita, stai, Tars, tati, tira, Tisa, trai, tras, tria,

astri, titra, trait, trasi, trist, satir, sitar,

tarist, trista

 

SUSURI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SUSURI

is, iu, si,

rus, sir, sui, sur, sus, uri, urs,

rusi, suis, suri, ursi,

 

MUCEGAI

a, e, i,

ac, ai, am, au, ca, ce, ci, cu, ea, ei, eu, ia, ic, ie, ma, me, mi, mu,

cai, cam, cui, cum, iac, mac, mag, mai, mic, muc,

ceai, cega, cegi, cuie, gaie, game, geci, gem, gemi, guma, gume, magi, meci, muci, mugi,

 

SANTURI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×