Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Minunea din Phoenix, Arizona

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Image of Jesus appears at Phoenix Sky Harbor airport[/b]

300wide

Dar asemanarea este foarte fortata.

Si nu are cum sa apara chipul lui Hristos pe pardosea.

In Bucuresti la un moment dat s-au folosit niste capace de canal cu multe semne de cruciulite. Au fost retrase dupa ce Biserica a atras atentia ca lucrurile sfinte nu trebuie puse in locuri spre a fi calcate in picioare.

Deci in mod sigur Dumnezeu nu se arata pe o pardosea de aeroport.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fim seriosi...am mai vazut si minunea din mucegaiul de pe felia de paine si alte minuni de-astea...(pe net,pe la tv,etc)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am auzit de minunea asta din stiri locale, si n-am idee pana cand il vor lasa acolo acea bucata de tile. Precis il vor pune in rama si expune altundeva intr-un loc mai ferit de trafic peste scurt timp. Securitatea din aeroport nu prea tolereaza vizite pe locuri sacre in calea lor de necalatori. Este inca loc destul de laudat o bucata de obiect sfant si cred ca i-ar sta bine intr-o capela de spital ca aeroportul n-are asa facilitate sau sa-l lipeasca pe un perete exterior sa fie mai vizibil si sa nu incurce circulatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata a cap de leu mai degraba.

Ai dracului astia cu guma lor de mestecat. Nu puteau sa o arunce in tomberon.laugh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Becky Martin, o femeie care de două săptămâni vizitează locul zilnic în aşteptarea unei minuni.

 

Saraca, ce deranjata e :lol: Macar face miscare..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au imigrat religiosi din toate colturile lumii aici in desert sa fie mai usor de acomodat cu clima. Doar daca numaram romanii ajungem departe ca se inmultesc cel mai repede dintre neamurile europene si nu -s nomazi sau Rromi.

Unii baptisti au si 17 copiiii ... dar toti religiosii asteapta o minune!!! Sa nu crezi ca au peste 100 de ani fidelii, una din RO sub 40 de ani doar la manastire se trateaza cu influente sfinte de 3 boli terminale, nu da bani pe medicamente si asigurare medicala doar pe benzina ca-i foarte departe manastirea respectiva plus in cutia milei ca fara asta nu exista nici terapie de suflet. A plouat si s-a racit de' era sa se duca departe dar a mai gasit in fundul geamantanului niste pilule miraculoase de acasa si cumva a scapat in 3 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu crezi ca au peste 100 de ani fidelii, una din RO sub 40 de ani doar la manastire se trateaza cu influente sfinte de 3 boli terminale,

Ce fel de manastire exista in Phoenix.

In America adica in Alaska a trait un crestin foarte cunoscut: Serafim Rose.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e o noua forma de a suferi pentru pacatele noastre....acum e ... calcat in picioare pentru pacatele noastre! smile.png)

Editat de Joss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de manastire exista in Phoenix.

In America adica in Alaska a trait un crestin foarte cunoscut: Serafim Rose.

 

Am auzit ca sint foarte multe in sud de Phoenix in zona Tucson, inafara de oras la 40 de minute de condus masina, sint manastiri greco-ortodox si franciscani, dar poate sa fie si altele, o sa ma documentez personal intr-o zi, dau o fuga intr-un week-end lung sa vad si o batalie a la Tombstone!!! De Serafim n-am auzit ca e cam departe Alaska de aici si nu umblu la biserici, dar o sa fiu mai atenta la discutii ca nu se stie cand apare topicul la coada in alimentara la casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×