Sari la conținut
Forum Roportal
Alla2000

Ai facut vreodata orice fel de magie, vrajitorie, etc...?

Postări Recomandate

de acord cu tine magia nu exista , sunt doar niste chesti babesti :crazy:

Dar nu trebuie sa confundam magia cu paranormalitatea

 

Ba din contra exista si ... din cate stiu si am citit voi cred ca vreti vrajitorie ( magie neagra sau care se ocupa cu manipularea spiritelor sau entitatilor )

 

Magia alba se ocupa cu rugaciunile , lumanari .... Singura diferenta dintre magia alba si neagra este:

 

In magia alba te rogi de un spirit si in cea neagra il "obligi" deci va dati seama care e mai convenabila :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba din contra exista si ... din cate stiu si am citit voi cred ca vreti vrajitorie ( magie neagra sau care se ocupa cu manipularea spiritelor sau entitatilor )

 

Magia alba se ocupa cu rugaciunile , lumanari .... Singura diferenta dintre magia alba si neagra este:

 

In magia alba te rogi de un spirit si in cea neagra il "obligi" deci va dati seama care e mai convenabila :bye:

pai atunci ce conteaza exprimarea daca forma e aceeasi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca nuti iese magia neagra platesti mai mult decat daca nu iti iese cea alba

daca dai de un escroc poti plati mult in ambele cazuri..;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. mi-a tot venit in minte in ultimele zile si m-am gandit la voi, am vazut ca vorbiti pe aici despre vraji ... altfel nu ii dadeam atentie.

Deci: Se poate sa faci farmece fara sa fii constient de asta , fara sa vrei ? Am citit intr-o revista mai demult despre farmece de dragoste.. trebuia (din cate imi amintesc) sa pui petale de trandafiri in pahare cu apa.. Nu mai stiu, nu am retinut, ptr ca nu ma interesa. Si descantecul era simplu "vino la mine, iubeste-ma, gigele"...ceva de genu :doh: So daca eu zic din greseala cuvintele respective ? Ptr ca sunt simple! nu erau "juguriganuhahahzindonigogugogo". Si poate mai am si trandafiri intr-o vaza, langa mine. Se intampla ceva? Adica.. nu vreau sa 'leg' pe nimeni de mine.. :roll: impotriva vointei... lui.

Cred ca stiti sa raspundeti... eu nu am citit cat ati citit voi :D multu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare. mi-a tot venit in minte in ultimele zile si m-am gandit la voi, am vazut ca vorbiti pe aici despre vraji ... altfel nu ii dadeam atentie.

Deci: Se poate sa faci farmece fara sa fii constient de asta , fara sa vrei ? Am citit intr-o revista mai demult despre farmece de dragoste.. trebuia (din cate imi amintesc) sa pui petale de trandafiri in pahare cu apa.. Nu mai stiu, nu am retinut, ptr ca nu ma interesa. Si descantecul era simplu "vino la mine, iubeste-ma, gigele"...ceva de genu :doh: So daca eu zic din greseala cuvintele respective ? Ptr ca sunt simple! nu erau "juguriganuhahahzindonigogugogo". Si poate mai am si trandafiri intr-o vaza, langa mine. Se intampla ceva? Adica.. nu vreau sa 'leg' pe nimeni de mine.. :roll: impotriva vointei... lui.

Cred ca stiti sa raspundeti... eu nu am citit cat ati citit voi :D multu.

am mai auzit si eu chestia asta ca poti face vraji fara sa vrei..daca stie cineva mai multe sa detalieze ca sunt si eu curios..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma trag dintr'o familie f veche de "vrajitoare".Mama mea poate "citi" gandurile ,poate "lega" si "dezlega"...etc.Nu sunt tiganca,si niciodata nu am facut farmece pt bani.mi'am descoperit puterile pe la 10 ani,cand i'am spus unei vecine ca cineva din familia ei se va imbolnavi.In aceeasi zi a aflat ca nepotul ei este in spital cu o toxiinfectie alimentara.Nu stiu cum mi'a venit ideea...pur si simplu am simtit ca trebuie sa'i zic asta...

De atunci am inceput sa caut sa inteleg...Am niste puteri destul de ciudate:"simt" oamenii si casele,ghicesc viitorul,pot chema ploaia si pot intra in legatura cu mortii.

Nu'mi este usor.nu sunt inteleasa si sunt luata de multe ori in ras...asta pana dovedesc ca spun adevarul.

Exista o explicatie rationala si simpla pentru "vrajitorie":puterea mintii.Unii dintre noi au descoperit aceasta putere si o folosesc.Nu sunt fericita ca sunt una din aceste persoane.NU ESTE UN NOROC!!!

Am trecut prin momente socante si inspaimantatoare.Am simtit prezenta mortii in anumite case,am simtit ca oameni la care tineam vor sa ma minta si,ultimul moment ingrozitor,am vazut in palma persoanei pe care o iubesc ca mai are de trait maxim 2-3 ani.

"magia" exista...si este un lucru inspaimantator...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu te cred!fara suparare tot ce zici e cusut cu ata alba...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu te cred!fara suparare tot ce zici e cusut cu ata alba...

 

Nu te condamn ca nu crezi.si mie mi s'ar parea greu de crezut daca nu as trece prin asta.e simplu:sunt lucruri pe care pur si simplu nu ni le putem explica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De atunci am inceput sa caut sa inteleg...Am niste puteri destul de ciudate:"simt" oamenii si casele,ghicesc viitorul,pot chema ploaia si pot intra in legatura cu mortii.

Sincer nu cred o iota din ce a ce spui..ca intri in legatura cu mortii si ca poti chema ploaia .. :)

Pe cine ai mai auzit ca poate chema ploaia ..pe nimeni..nu iti dai seama ce cautat ar fi acela care poate asa ceva ?

..si cum ghicesti tu viitorul, ce anume vezi..? :)

presupuneri din astea ..pot face multi..

Si vrajitoria nu se mosteneste , se practica ;eu vorbesc de adevarata vrajitorie ...adica cea neagra , ca alta nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×