Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea1475

Trecut sau prezent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Yup, ma asteptam sa alegi sa tii ascunsa treaba asta in continuare. Aveai doar nevoie de cineva care sa iti explice cum stau treburile asa, ca intre oameni. Ce sa zic... imi intaresti increderea in femei tu. Vei fi o adevarata doamna. Las-o balta cu constiinta. Desi stiu ca ai asa ceva, stiu si ca e foarte selectiva cand e vorba de chestii care ti-ar afecta bunastarea si propasirea. Dar ma bucur ca poti fi sincera, macar in spatiul virtual. Deci ai concluzionat ca de fapt gata, nu mai ai nicio problema, nu ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yup, ma asteptam sa alegi sa tii ascunsa treaba asta in continuare. Aveai doar nevoie de cineva care sa iti explice cum stau treburile asa, ca intre oameni. Ce sa zic... imi intaresti increderea in femei tu. Vei fi o adevarata doamna. Las-o balta cu constiinta. Desi stiu ca ai asa ceva, stiu si ca e foarte selectiva cand e vorba de chestii care ti-ar afecta bunastarea si propasirea. Dar ma bucur ca poti fi sincera, macar in spatiul virtual. Deci ai concluzionat ca de fapt gata, nu mai ai nicio problema, nu ?

 

da, multumesc oricum pt tot. Am fost inca in liceu atunci, fara minte si etc. Acuma sunt altfel, nu-mi distrug fericirea pt un prost care oricand poate muri din exces de alcool

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sunt altfel, nu-mi distrug fericirea pt un prost care oricand poate muri din exces de alcool

 

si de ce te mai intereseaza existenta lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si de ce te mai intereseaza existenta lui?

poi un membru al forumului ma sfatuia sa-i zic la actualul meu prieten despre relatia cu ala si eu nu vreau sa-i spun ca stiu ca s-ar supara pe mine si pana la urma e un lucru trecut. Nu ma intereseaza existenta lui atata timp cat nu ma streseaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poi un membru al forumului ma sfatuia sa-i zic la actualul meu prieten despre relatia cu ala si eu nu vreau sa-i spun ca stiu ca s-ar supara pe mine si pana la urma e un lucru trecut. Nu ma intereseaza existenta lui atata timp cat nu ma streseaza

Ce fel de dragoste e asta a voastra? Intrebare retorica...

Nu cred in relatii care se cladesc pe minciuni. As spune ca nu te merita X daca te vrea numai cu un trecut imaculat si nu pt ceea esti acum pt el... dar avand in vedere ca te arati si tu doar o materialista uzuala si tinzi sa devii o cucoana parvenita cu succes, iti sfatuiesc sa taci despre trecut si bucura-te in continuare de "fericirea" binemeritata alaturi de X. Il poti intreba pe Y ce vrea de la tine, cel mai simplu e sa aflii direct de la el (oricum e scai dupa tine) decat de la noi pe un forum, noi doar sa ghicim, putem.

Numai bine va doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poi , sa zic si eu vreo cateva sfaturi (cica):

 

Y este trecutul (ceva ce nu se va schimba niciodata) si X este prezentul (care se poate schimba, dar asta doar din cauza ta, ca nu lasi trecutul asa cum a fost). ce faci tu acum este ca si cum ai dori sa modifici trecutul, ceea ce nu se poate.

 

 

in legatura cu relatia ta din trecut nu treb sa dai explicatii (nici 9, nici lui X), trecutul il stii numai tu, nimeni nu a fost in locul tau.

nu incerc sa.ti gasesc scuze, pt ca toti facem greseli altfel n.am mai fi fost oameni!

 

 

prezentul este tot ce conteaza, asa ca...iubiti.va mult! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic cu tine, s-a intamplat doar ca Y sa faca sex mai bine si sa te trateze cu dezinteres.

Eu n-am inteles nici pana acum, de ce multe dintre voi, cautati javre si le mai si iubiti.

Ok, sunt de neclintit sentimentele tale and so on, da' in acelasi timp te bulverseaza unu' care te-a tratat precum o carpa(numai dovada de respect nu e sa iti spuna ca se vede cu una pentru bani si foarte smart din partea ta, sa accepti situatia)

Daca nu vrei sa strici ce ai acum cu tipul asta, chiar daca face sex mai prost(se mai intampla) ar fi bine sa nu te mai bulverseze/intereseze nimic legat de Y, de ce intreaba, de ce spune, de ce se uita insistent dupa tine(nu ai idee de ce se uita insistent...uhm clar, pentru ca vrea sa-ti recite poezii si sa-si scrijeleasca numele tau pe antebrat cu o lama, d'oh)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×