Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci daca va arat o fotografie cu mine si unicornul voi credeti ce vedeti sau credeti ce va spun eu?..si eu va spun ca in tara unicornilor n-am fost insa am umblat pe calea lactee,,,,pe unde e posibil sa existe si unicorni :roll:

 

 

prefer sa privesc in timp ce ascult....asa e complet si pot citi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe de o parte, cuvantul este cel care creaza imaginea.

 

 

 

Gandul creeaza si cuvantul, si imaginea. Ambele sunt mijloace de transmitere a gandurilor.

 

De cand cu Photoshop-ul... nu mai poti fi sigur pe nicio imagine, iar cuvantul este tot atat de sincer precum cel ce-l spune.

 

 

Daca am considera Photoshopul o pensula contemporana folosita de un artist sincer, si Photoshopul ar putea crea imagini sincere.

 

Cred ca nu poti, nici daca iti doresti foarte tare asta, ca prin cuvant sa exprimi tot ceea ce vrei,

 

 

Cam da, scriitorii trebuie sa umple zeci sau sute de pagini, pt. a exprima cateva idei.

 

 

 

 

Pune un om sa se (re)prezinte printr-un desen si printr-o scurta prezentare verbala sau scrisa. Cred ca desenul ar spune mai multe despre el decat propria descriere.

 

 

Probabil ca de-aia folosesc psihologii atat de mult testul arborelui.

 

 

 

 

Hmm...Nu stiu daca poate fi numita sinceritate, cert e ca e mai incarcat emotional, transmite mai mult, misca mai multe simturi :roll:

 

 

Hmm... nu prea cred. Decat daca e vorba despre oameni mai insensibili la stimuli vizuali.

 

 

 

 

Cuv

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe naiba...eu cred ca nu ai fost sincera :lol: mi te-am si imaginat ce grimasa ai facut....cred ca mi-am descris gandurile ...perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Cuvantul e mai sincer decat imaginea" - am gasit asta pe blogul lui Tudor Chirila. Nu stiu daca a spus-o el sau altcineva, n-am cautat.

Este mai sincer? E justificata o astfel de intrebare?

 

poate ar trebui citit contextul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe naiba...eu cred ca nu ai fost sincera :lol: mi te-am si imaginat ce grimasa ai facut....cred ca mi-am descris gandurile ...perfect.

 

 

Mi-am dat o palma in cap cand am citit ca e cu unicorni. crazy.gif

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat o palma in cap cand am citit ca e cu unicorni. crazy.gif

 

 

 

 

 

ei,acum mai merge :cheer: ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate referi la manipularea mass-media. Prin folosirea imaginii. Sunt modalitati de prelucrare a ideilor etc

 

E ca un shortcut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate referi la manipularea mass-media. Prin folosirea imaginii. Sunt modalitati de prelucrare a ideilor etc

 

E ca un shortcut.

 

 

Nu cred. Si prin cuvant se poate manipula. Nu-mi dau seama daca la fel de usor sau chiar mai usor.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor. Pentru ca se insereaza. Produce stimulul. Cuvantul mai poate avea un firewall... Imaginea nu are niciun firewall

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×