Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai viata ta era perfecta, doar pen' ca era un barbat in ea?(in viata adica)

Damn we are great...de aia conducem noi lumea, cred.

Someone, quick...go make me a sandwich!

N-am sandwich dar te servesc co bere. :rot:

 

 

 

 

 

sa le ajute pe femeile singure suferinde

Hai sa-i facem cunostinta cu Cristolete. :lol:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o femeie singura de cateva luni(despartita de iubit)si zilele acestea ma gandeam la numarul mare de femei care sunt in aceeasi situatie ca si mine.Stiu cat de deficil este uneori sa ai o viata sociala in aceste conditii si ma gandeam ce parere ati avea daca am reusi sa ne organizam intr-un fel,sa ne cunoastem si sa trecem impreuna peste perioada asta din viata noastra.

 

Si eu ma mai gandesc cateodata la femeile singure...e adevarat, in noptile cand ma apuca depresia. Cum naiba or face fata? Sa aiba un program ahotic , sa nu fie trase la raspundere, sa aiba noaptea loc in pat, sa nu gateasca, sa iasa ca fetele...Trist. Pur si simplu nu au viata sociala.

  • Upvote 11

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti o femeie singura? Fiindca atunci putem sa discutam problema altfel; acum 3 luni viata mea era perfecta si subiectul asta mi s-ar fi parut absurd.

Stii care e problema ta ? Nu faptul ca momentan esti singura, ci faptul ca tu consideri acest lucru o problema. Daca tu iti consideri viata ca fiind perfecta doar cu existenta unui barbat in ea, e trist.

Doua cuvinte : emotionally codependent.

 

 

 

 

 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa gateasca, program ? :rot:

 

Intai vezi de ce esti singura. Dup-aia, devreme ce ai intrat aici, considera ideea de a te muta in Canada.

 

Cel mai probabil iti trebuie un caine, nu un barbat.

 

Ma distreaza ca femeile se palesc la gioale si una pe alta cu cine e singura si cine nu. Evident, aia mai fraiera e singura (pana mea, colcaie barbatii ca viermii pe strazi si nu-ti gasesti unul, vai, tu, draga).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu-s grea de cap, ce vrei cu topicul asta? sa ce? clubu femina sa faca CE?

 

Tu n-auzi? Sa includa SI un barbat. Care va fi share-uit in mod echilibrat si foarte bine chibzuit intre membrele clubului.

Ca fara el , viata nu e perfecta si/sau implinita din toate punctele de vedere...si Pharell zice ca barbatii trag si ca boii la jug sa faca Terra sa se invarta.

Deci, scopul clubului este sa implineasca viata femeilor lipsite de jumatatea adamica a fiintei lor.

 

De ce as sta sa explic unor barbati chestia asta?

 

Ca poate apare ala AtoateImplinitorul, care poate sa-ti faca viata perfecta.

La asta nu te-ai gandit?

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Jane

Sa stii ca eu te sustin. Si eu am trecut prin momente asemenea si am suferit cumplit, nici n-am cuvinte sa ...oooof...vai...emotiile...cray.gif

stii tu...

Ma gandeam sa formez si eu un grup de barbati si sa ne consolam impreuna...cu singuratatea nu-i de glumit !!!

Cand faceti intrunirea aia, da un semn sa ne adunam si noi, publica si tu detalii gen oras, nr. strada, nr kg, cupa...intelegi tu...

 

SR te induce in eroare cu...

pana mea, colcaie barbatii ca viermii pe strazi si nu-ti gasesti unul, vai, tu, draga)

...in fapt suntem rari si pretiosi.

Al tau Tarzan...spiteful.gif

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt singura pana la ora 17. ma primiti ? :roll:

 

Da, te vor angaja cu jumatate de norma, si fara carte de munca.

Doar pe contract de prestari servicii.

E OK?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a ramas pe creier faza cu n-ai cu cine merge la shopping ...

sa inteleg ca shoppingu asta e o necesitate fiziologica care trebe musai in 2 persoane

zic si io, habar n-am

 

clubul femeilor singure ...

imi suna a secta

sa se adune niste femei care nu se cunosc si au in comun doar faptul ca sunt singure. buuuun. sa faca ce ? aa! shopping si cafea in oras ... ca fetele. ciudat rau.

in fine, trecem peste ciudatenia asta ca am auzit si de altele mai rele.

incerc sa-mi imaginez prima intalnire a "clubului": sigur intr-un loc linistit, eventual un separeu, vor trancani fiecare despre ex-ul, cate o lacrima, o consolare si va dura la infinit.

eu zic sa apelezi la prieteni, daca nu-i ai pune mana si fa ceva. citeste, mergi la cursuri de gatit, cusut, mergi la filme.

socializeaza cu oameni de toate felurile, nu doar cu cei de acelasi sex cu tine si cu care aveti in comun doar un singur lucru ca nu mai exista masculul-partener.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×