Sari la conținut
Forum Roportal
slow&sperios

crestin condamnat la moarte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://www.examiner.com/World-a52322~Afgha...h_Sentence.html

Aici este povestea completa.

 

Se pare ca omul nu a trait efectv in Afghanistan, ci in Germania, si s-a intors sa-si recupereze

fiicele.

Inca vi se pare ca fiind o situatie normala?

 

si eu sunt putin socat.

Poate nu inteleg eu. Toata lumea crede ca e normal? Pai legat de germania hai sa va arat ce zice un sondaj de opinie legat de musulmanii din Germania si atunci ne explicam totul

 

sondaj de opinie realizat in Germania de catre W. Heitmeyer, J. Mueller si H. Schroeder de la Universitatea Bielefelder

 

Doi din trei tineri turci din Germania (la a 2 generatie de turci in tara), sunt de parere ca:

Editat de Maximus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost acuzat de catre familia lui...in momentul in care a cerut custodia fetelor... Era crestin de 16 ani, dar familia abia acum a scos la iveala asta, altfel nici statul nu avea de unde sa stie...

Sa te acuze familia ta?!....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost acuzat de catre familia lui...in momentul in care a cerut custodia fetelor... Era crestin de 16 ani, dar familia abia acum a scos la iveala asta, altfel nici statul nu avea de unde sa stie...

Sa te acuze familia ta?!....

Si ince pe ce considerente!.

Inca un motiv in plus pentru a renunta la religie.

Parerea mea.....

Astept parerea distinsilor interlocutori de religie musulmana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost acuzat de catre familia lui...in momentul in care a cerut custodia fetelor... Era crestin de 16 ani, dar familia abia acum a scos la iveala asta, altfel nici statul nu avea de unde sa stie...

Sa te acuze familia ta?!....

 

Ba statul avea de unde sa stie. De ce nu ai citit mai jos.

Rezulta ca de fapt nu l-a denuntat familia. E cam ambiguu articolul

 

Rahman returned to Afghanistan in 2002 and tried to gain custody of his two daughters, now aged 13 and 14, who had been living with their grandparents their whole lives, the father said. A custody battle ensued and the matter was taken to the police.

 

During questioning, it emerged that Rahman was a Christian and was carrying a Bible. He was immediately arrested and charged, the father said.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ala care era crestin era in casa lui. Nu poate omu sa creada ce vrea in casa lui?

si muzica poti sa asculti in casa ta, dar sa nu deranjezi vecinii

 

Se pare ca omul nu a trait efectv in Afghanistan, ci in Germania, si s-a intors sa-si recupereze

fiicele.

Inca vi se pare ca fiind o situatie normala?

situatia cui?

 

 

si eu sunt putin socat.

Poate nu inteleg eu. Toata lumea crede ca e normal?

normalitatea este o medie statistica!

 

haideti sa citim sondajul propus in alti termeni - veti vedea ca nu ne deosebim prea mult

 

Doi din trei tineri turci din Germania (la a 2 generatie de turci in tara), sunt de parere ca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mariab , aranjeaza te rog postul tau.

Imi e greu sa ma orientez in el

 

 

 

 

 

edit: MariaB

si mie - dar nu vrea!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://www.examiner.com/World-a52322~Afgha...h_Sentence.html

Aici este povestea completa.

 

Se pare ca omul nu a trait efectv in Afghanistan, ci in Germania, si s-a intors sa-si recupereze

fiicele.

Inca vi se pare ca fiind o situatie normala?

Da, e chiar foarte normal. Daca fratele tau (ca persoana) ar fi criminal sau hot l-ai denunta la politie sau nu?

 

Mariab , aranjeaza te rog postul tau.

Imi e greu sa ma orientez in el

edit: MariaB

si mie - dar nu vrea!!!!!!!!!!!

E o problema cu scriptul, un "bug" care apare ocazional.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci nu stiu de ce spuneti ca musulmanii sunt impotriva crestinilor..de ce nu va uitati in tarile musulmane unde crestinii traiesc f frumos alaturi de musulmani soacra mea este musulmanca dar familia ei e crestina ....fiecare respecta pe fiecare..habar n-aveti ce parere au crstinii din tariile muslim despre musulmanii.....

 

 

Si ca sa incheiem subiectul acesta ..exemplul cel mai potrivit a fost profetul nostru(swws)Mohamad cand a dat cheia de la Meka cheia unde se afla piatra sfanta din rai(pe care orice musulman isi doreste sa o atinga) a dat aceasta cheia unei familii de crestini...de ce nu a dat-o unor musulmani?

 

 

asa si in legatura cu subiectul dragului nostru slow....sunt de aceeasi parere cu Maria .Daca sti ca la mine in casa regula de baza e sa nu fumezi..ori o aplici ori te aplic ..hihihih glumeam dar supori consecintele

 

Musulmanii(nu teroristi) care traiesc in tarile crestine respecta legile acelei tari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci nu stiu de ce spuneti ca musulmanii sunt impotriva crestinilor..de ce nu va uitati in tarile musulmane unde crestinii traiesc f frumos alaturi de musulmani soacra mea este musulmanca dar familia ei e crestina ....fiecare respecta pe fiecare..habar n-aveti ce parere au crstinii din tariile muslim despre musulmanii.....

Si ca sa incheiem subiectul acesta ..exemplul cel mai potrivit a fost profetul nostru(swws)Mohamad cand a dat cheia de la Meka cheia unde se afla piatra sfanta din rai(pe care orice musulman isi doreste sa o atinga) a dat aceasta cheia unei familii de crestini...de ce nu a dat-o unor musulmani?

asa si in legatura cu subiectul dragului nostru slow....sunt de aceeasi parere cu Maria .Daca sti ca la mine in casa regula de baza e sa nu fumezi..ori o aplici ori te aplic ..hihihih glumeam dar supori consecintele

 

Musulmanii(nu teroristi) care traiesc in tarile crestine respecta legile acelei tari.

 

Ciudat ca nu am vazut nici o demonstratie de protest din partea musulmanilor, in care sa condamne tribunalul care a dat verdictul.

De aici pot trage doua concluzii: ori musulmanii aproba tacit ceea ce se intampla, ori pur si simplu nu dau doua drahme pe viata unui crestin.

In ambele situatii, comunitatea musulmana este condamnabila, iar exemplul dat de Iman este doar o poveste despre toleranta islamului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×