Sari la conținut
Forum Roportal
alexx_me

Te poti "indragosti" dintr-un vis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca sunt eu cel in masura sa iti dau sfaturi dar zic asa:te duci frumusel la ea ,o iei de manutza sii zici cam asa:auizi tu draga (cum o cheama)uite care-i faza eu sunt topit dupa tine ce zici crezi ca as avea o sansa sa fim impreuna ???

Sau mai bine ii cere "prietenia". :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte subtil...problema este ca : eu cum pot sa ma intalnesc cu ea daca ma evita permanent?? cum pot sa ma intalnesc cu ea daca mi se inmoaie picoarele cand o vad??

Inca o data spun "nu stiu".

 

PS. Mda, se mai poarta chestia cu prietenia, dar pe mine nu prea ma atrage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte subtil...problema este ca : eu cum pot sa ma intalnesc cu ea daca ma evita permanent?? cum pot sa ma intalnesc cu ea daca mi se inmoaie picoarele cand o vad??

Inca o data spun "nu stiu".

 

PS. Mda, se mai poarta chestia cu prietenia, dar pe mine nu prea ma atrage.

sTII UNDE STA??? te duci frumisel la ea la usa sii zici ca esti de la gaze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Grozav, se pare ca nu am vesti prea bune(pentru mine). Pai, ce sa va zic..am vorbit cu ea si m-am lamurit ca trebuie sa fac mult mai mult decat niste biletele si mesaje amarate pentru a o face sa ma placa. Uneori chiar ma intreb daca are rost. Cum pot face sa uit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori chiar ma intreb daca are rost. Cum pot face sa uit?
Lucrurile importante pentru tine au intotdeauna rost...daca tu le gasesti rostul si altii nu,asta nu inseamna ca e in zadar...de ce sa uiti?de ce sa uiti ceva ce te face sa visezi,sa iubesti...si sa fii fericit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu toti ceilalti,sa te duci la ea si sa spui ca o placi,dar intr-un mod mai serios ca sa ii arati ca tu chiar vrei sa fi cu ea.Stiu ca nu este asa de usor sa ii arunci vorbele in fata...dar cine stie....Si daca zici ca te evita incearca sa o intrebi de ce face acest lucru(dar sa nu o exasperezi),sau sa stai mai mult in preajma ei,sa ii arati ca esti amuzant,etc.,cu toate ca o cunosti e 3-4 ani.

Daca vei tine acest sentiment inchis mai tarziu iti va parea rau.

Tu ai spus ca atunci cand o vezi nu sti ce sa mai spui...nu trebuie sa ai replici de poet,ci pur si simplu o iei usor cu un "Buna",dupa care te mai plimbi cu ea(daca nu are alta treaba)si dupa aceeea strecori usor intrebari care te intereseaza .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca e vreo comanda sau vreo tasta care sa te faca sa uiti cum este la calculator? :doh: :doh:

 

As vrea eu...

 

 

Si eu sunt de acord cu toti ceilalti,sa te duci la ea si sa spui ca o placi,dar intr-un mod mai serios ca sa ii arati ca tu chiar vrei sa fi cu ea.Stiu ca nu este asa de usor sa ii arunci vorbele in fata...dar cine stie....Si daca zici ca te evita incearca sa o intrebi de ce face acest lucru(dar sa nu o exasperezi),sau sa stai mai mult in preajma ei,sa ii arati ca esti amuzant,etc.,cu toate ca o cunosti e 3-4 ani.

Daca vei tine acest sentiment inchis mai tarziu iti va parea rau.

Tu ai spus ca atunci cand o vezi nu sti ce sa mai spui...nu trebuie sa ai replici de poet,ci pur si simplu o iei usor cu un "Buna",dupa care te mai plimbi cu ea(daca nu are alta treaba)si dupa aceeea strecori usor intrebari care te intereseaza .

 

Mda...asta zice si cel mai bun prieten al meu, asta si ca am devenit cam sensibil(Adevarat adevarat). O sa incerc sa vorbesc INCA O DATA cu ea, dar mi-e asa de greu... Presupun ca viata nu ar mai avea rost daca toate ar fi roz si usoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te mai stresa atat inainte de a vorbii cat se poate de serios cu fata

or sa fie momente cand intradevar ai pt ce te stresa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×