Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Prietenie dupa sex ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. Te agati de orice. Da, ar fi bine pentru tine sa nu faci nimic, dar nu te va lasa orgoliul, iar al tau e mare, daca nu cumva supradimensionat.

2. Poate am inteles eu gresit, dar el are o relatie acum, parca, nu ? Daca e asa, tu de ce te-ai simti vinovata ?

3. In 10 ani de diverse tipuri de relatii ar fi trebuit sa intelegi asta. Nu suntem open-minded asa cum ne place sa ne facem reclama.

1. Nu ma agat de nimic. Mintea mea este singurul meu loc de dezbatere, nu-ti imagina ca am scris tot ce ma framanta privitor la asta. Iar in ceea ce priveste orgoliul meu, s-a rezolvat, m-am razbunat deja pe el, iar daca va spune o singura propozitie pe dos care ma va sictiri, va fi pe vecie.

2. Teoretic are. Practic, habar n-am. Nu stiu de ce, dar cand se uita la mine de parca ar vrea sa ma inghita pamantul, ma face sa ma simt vinovata ca nu sunt onesta.

3.Mhm. Corecteaza-ma daca gresesc, dar asta inseamna ca nu putem fi prieteni, pentru ca oricum s-ar derula, tot in pat vom ajunge si-si va periclita relatia.

In oricare caz, e alegerea lui si deci, el va fi vinovatul [fraza tipica a balantelor :lol: ]. Daca-si va da seama ca a gresit alegerea mai tarziu, oricum nu mai conteaza. Va fi prea tarziu in oricare din situatiile alese.

 

In cazul de fata nu cred ca poate exista prietenie dupa sex.

Asa cred si eu, iacata.

 

Daca a fost magar cu tine, ar merita sa se desparta de aia. Ah, ce satisfactie ar fi.. Dar e atat de inchis asa ca nu prea cred.

Bai, nu stiu. A lasat portita ca "daca nu merge, reluam totul". De parca eu o voi mai face. De parca mai conteaza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am razbunat deja pe el, iar daca va spune o singura propozitie pe dos care ma va sictiri, va fi pe vecie.

mereu o sa fie ceva care o sa te sictireasca pentru ca v-ati mancat zilele din ceea ce vad eu... asa ca s-a rezolvat...

 

za next!!!!

Editat de Ea.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti ofticata rau pe chestia asta, indiferent ce-mi raspunzi tu mie acolo. Ai rabdare, o sa-ti treaca.

Apropo de ajuns in pat... Nu. Doar ca daca te vede pretena lui isi da seama ca v-ati tras-o relativ recent de la cum va uitati si cum va purtati unul cu altul. De multe ori si barbatii isi dau seama de chestiile astea. Si o sa-i faca scandal. Si lui daca ii place de ea, nu vrea scandal. E simplu - cand apare noul obiect de f***t, vechiul obiect trebuie sa dispara din peisaj.

Decat sa faci spume, mai bine razi cu dusmanul, e cea mai buna strategie pentru orice ai vrea sa faci. Daca nu te roade oftica asa de tare incat sa nu poti face asta. Daca dusmanul nu vrea sa aiba treaba cu tine, da-l in plm, baga-ti propriul orgoliu feminin acolo unde nu rasare soarele, oricat de dureros ar fi asta, ca orgoliul feminin e mai mare decat zidul chinezesc si ai rabdare, ca se ataca dusmanul destul cat sa explodeze, mai devreme sau mai tarziu si atunci o sa poti sa te pisi pe el. E valabil la ambele sexe, nu-i niciun secret ce zic. Uneori nu merge, dar, ca principiu, merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti ofticata rau pe chestia asta, indiferent ce-mi raspunzi tu mie acolo. Ai rabdare, o sa-ti treaca.

Apropo de ajuns in pat... Nu. Doar ca daca te vede pretena lui isi da seama ca v-ati tras-o relativ recent de la cum va uitati si cum va purtati unul cu altul. De multe ori si barbatii isi dau seama de chestiile astea. Si o sa-i faca scandal. Si lui daca ii place de ea, nu vrea scandal. E simplu - cand apare noul obiect de f***t, vechiul obiect trebuie sa dispara din peisaj.

Decat sa faci spume, mai bine razi cu dusmanul, e cea mai buna strategie pentru orice ai vrea sa faci. Daca nu te roade oftica asa de tare incat sa nu poti face asta. Daca dusmanul nu vrea sa aiba treaba cu tine, da-l in plm, baga-ti propriul orgoliu feminin acolo unde nu rasare soarele, oricat de dureros ar fi asta, ca orgoliul feminin e mai mare decat zidul chinezesc si ai rabdare, ca se ataca dusmanul destul cat sa explodeze, mai devreme sau mai tarziu si atunci o sa poti sa te pisi pe el. E valabil la ambele sexe, nu-i niciun secret ce zic. Uneori nu merge, dar, ca principiu, merge.

Asta e o strategie buna atata timp cat imi pasa. Cand nu voi mai simti nimic, atunci chiar nu-mi va mai pasa de jocurile astea stupide cu el.

Nu stiu daca ma crezi sau nu, dar nu fac spume. Sunt... contrariata de felul lui de a se comporta mai degraba, nu sunt atat de ofticata ca si-a facut pe altcineva. Sa fie sanatos.

Pe principiul ca "eu sunt mai buna decat aia" realizez ca cine rade la urma rade mai bine. Poate par aroganta, dar stiu ce pot si mai ales, stiu ce mi-a zis el.

Iar ca principiu, ma pricep la 2 lucruri pe lumea asta cel mai bine: sa fac o persoana sa se simta de 2 lei si doi, sa fiu mai rece/indiferenta decat gheata cu cineva.

Si cam atat. Noapte buna.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica da, am vrut sa dau cu el de pamant, sa nu se creada paun nici in ceea ce priveste sentimentele mele pt el, nici in privinta sexului.

Scoala unde se invata metoda asta trebuie calcata in picioare si apoi exterminata.

 

2. Teoretic are. Practic, habar n-am. Nu stiu de ce, dar cand se uita la mine de parca ar vrea sa ma inghita pamantul, ma face sa ma simt vinovata ca nu sunt onesta.

Conform invataturii celei vechi si normale inselarea este singurul motiv legitim pentru despartire, pentru ca cel care inseala dovedeste prin asta ca nu prezinta niciun sentiment de dragoste.

 

Introvertit. Timid. Razbunator. Neiertator. Coleg de serviciu. :doh:

Pare a fi perfect, pentru ca toate astea sunt manifestari doar fata de relatia cu sexul opus, fata de munca de serviciu in mod sigur nu este asa. Si sentimentele astea sunt ceea ce se cheama: protectia "naturala" a constiintei umane fata de pacat.

Daca incepe sa-si schimbe atitudinea si sa se simta ca pestele in apa, dupa parerea mea conforma cu unele cazuri practice, cred ca ar trebui sa inceapa sa-si faca probleme cea care este cauza a schimbarii, pentru ca vai si amar de cel care induce ispita.

Deci nu existenta prieteniei e prima problema ci iertarea din partea celui inselat in sentimente, (adica acela trebuie sa ajunga sa ierte si "sa nu ceara" "razbunare") si multe matanii din partea celui care a inselat (in mod real sau doar declarativ) pentru ca deasupra lui sta urgia vinovatiei.

Puterea impotriva ispititorului este o putere extrem de mare si de reala, pentru ca nu tine cont de virtutea prezenta ci de cea care a existat inainte, dar e mai bine sa nu se ajunga sa se doreasca indeplinirea ei. Deci e mai bine pentru toata lumea sa se "relaxeze" in exteriorizari (si sa o interiorizeze mai mult pentru sine)

Editat de _altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×