Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

Ce salariu aveti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incep eu: salariul meu variaza pentru ca lucrez in vanzari si am comision (e si normal sa fie asa)...sa zicem o medie de 1700 lei. In afara de salariu nu avem alte beneficii pentru ca ne-au taiat bonurile de masa odata cu criza lu' peste....

 

Am deschis topicul ca sa-mi fac o imagine despre salariile din Romania. Atat timp cat suntem sub anonimat nu vad niciun obstacol, ar fi bine sa precizam si functia dar nu e absolut necesar sau alte beneficii materiale in afara de salariu: bonuri de masa, telefon sau mai stiu eu ce si daca lucram ca bugetari sau in mediul privat.

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am deschis topicul ca sa-mi fac o imagine despre salariile din Romania.

 

Si guvernul ar vrea sa stie asta. Si serviciile. Si alte organe rolleyes.gif

 

Tu in ce categorie intri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai salariu bun pentru vremurile noastre, chiar foarte bun

dar tu ce castig ai? :P

 

Nu m-am plans ca n-ar fi bun dar e greu sa muncesti in vanzari pentru ca rezultatele muncii nu depind numai de tine, daca intr-o zi intalnesti numai oameni isterici nu vinzi nimic si iti mai faci si o groaza de nervi.

In plus, e chiria.....sunt multe de spus...

 

Si guvernul ar vrea sa stie asta. Si serviciile. Si alte organe

 

Tu in ce categorie intri?

In categoria oamenilor care vor sa stie daca sa emigreze sau nu, nu mai fiti asa paranoici, as vrea eu sa lucrez la guvern. Jesus! ce va mai vine in minte!

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu? Nimic :crazy: Nu-mi gasesc de munca si ceea ce gasesc e la 400 de lei, 600 de lei 600 lei cu bonuri in ture, pana la 24 nopatea si din astea.

Tu esti si tanara, cat ziceai ca ai 21 de ani? Ce vinzi? Ce faci de fapt efectiv intr-o zi? Asta ca o curiozitate ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu? Nimic :crazy: Nu-mi gasesc de munca si ceea ce gasesc e la 400 de lei, 600 de lei 600 lei cu bonuri in ture, pana la 24 nopatea si din astea.

Tu esti si tanara, cat ziceai ca ai 21 de ani? Ce vinzi? Ce faci de fapt efectiv intr-o zi? Asta ca o curiozitate ...

In provincie intotdeauna e mai greu cu locurile de munca....si esti constrans de imprejurari sa accepti si oferte mai jos decat ce esti tu capabil pentru a-ti creste copilul etc. Pe de alta parte in capitala chiriile sunt mai mari...e cam aceeasi mancare de peste pana la urma.

Am 25 de ani, am deja 5 ani experienta de munca, am studii superioare si muncesc pe branci....(conteaza mai putin ce vand).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da conteaza ce vinzi, ca alucrat si eu ca vanzatoare, deci tot vanzari is pana la urma nu :roll: Si vai doamne aveam si rarget si imi daea 50 de lei daca-l atingeam. Halal. Idee e ca eu din baii mai sus mentionati nu raman cu nimic, din cauza de naveta, program prelungit copil la gradi, deci as munci degeaba. Tu macar muncestis i ramai cu banii, eu as ramane cu nimic. Nu stiu ce palaria mea ca deja ma enerveaza aspectul.

Si nu e musai sa fie chiriile mai mari IN bucuresti, se gasesc si chirii ca in Brasov. Depinde ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep eu: salariul meu variaza pentru ca lucrez in vanzari si am comision (e si normal sa fie asa)...sa zicem o medie de 1700 lei. In afara de salariu nu avem alte beneficii pentru ca ne-au taiat bonurile de masa odata cu criza lu' peste....

 

Am deschis topicul ca sa-mi fac o imagine despre salariile din Romania. Atat timp cat suntem sub anonimat nu vad niciun obstacol, ar fi bine sa precizam si functia dar nu e absolut necesar sau alte beneficii materiale in afara de salariu: bonuri de masa, telefon sau mai stiu eu ce si daca lucram ca bugetari sau in mediul privat.

 

cat dai pe chirie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

people! n-am deschis topicul ca sa discut despre viata mea....pentru asta exista topicul de expunere al userilor roportal :P

Pai daca tot esti anonima, ce mai conteaza ca dai acolo niste date... :doh:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×