Sari la conținut
Forum Roportal
Karissa

Oare ce se intampla cu mine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, am si eu o problema destul de veche , sunt foarte nervoasa , nu reusesc sa dorm noaptea ma trezesc incontinuu, am senzatia ca viata mea nu mai are nici un sens , imi aduc aminte de anumite lucruri care le-am facut si ma invinovatesc foarte tare ,fapt pentru care nu imi mai gasesc linistea ,locul si fericirea.ce pot sa fac ??sa imi revin sa privesc altfel viata??sa nu mai am aceste senzatii de teama de neliniste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a-ti oferi un raspuns pentru problema ridicata de tine am nevoie sa stiu:

De cat timp de manifesta insomnia?

Cu ce frecventa ai parte de aceste sentimente de teama, neliniste?

Cand te trezesti cu ce iti umpli timpul? La ce te gandesti?

 

Ar fi mai multe elemente pe care as vrea sa le investighez dar sa o luam treptat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a-ti oferi un raspuns pentru problema ridicata de tine am nevoie sa stiu:

De cat timp de manifesta insomnia?

Cu ce frecventa ai parte de aceste sentimente de teama, neliniste?

Cand te trezesti cu ce iti umpli timpul? La ce te gandesti?

 

Ar fi mai multe elemente pe care as vrea sa le investighez dar sa o luam treptat.

De aproximativ 2 ani se manifesta , am luat si somnifere ca sa reusesc sa ma odihnesc ,dar acum nu le mai iau deoarece am avut ceva reactii adverse.Iar aceste sentimente de teama si neliniste si vinovatie le am zilnic ,tocmai de asta incerc sa cer parerea cuiva pentru ca nu mai suport ,iar cand ma trezesc ma gandesc la toate lucrurile pentru ca ma simt atat de vinovata , si imi este foarte frica , ma gandesc ce sa fac sa scap de aceste *idei* , cum pot sa ma linistesc eu pe mine....efectiv incerc sa ma incurajez eu insumi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citind postul tau observ ca vorbesti despre "lucruri", la ce fel de lucruri te referi? Inca ceva ce a aparut in discutie: sentimentul de vina. Vina in raport cu ce anume?

Oricum din cate ai descris pana acum as putea sa iti sugerez un consult psihiatric in primul rand pentru insomnia ta sau daca vrei sa incepi mai usor unul psihologic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×