Sari la conținut
Forum Roportal
Dorian71

Un sfat o parere un ajutor :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De o saptamana tot ma gandesc sa imi fac cont si eu pe acest site sau nu. Am citit multe din povestile voastre si am avazut ca uni au primit sfaturi,pareri bune.

Vreau sa va spun si eu povestea mea sau mai exact indecizia mea . Si as dori cat mai multe sfaturi si chiar si critici deoarece consider ca merit.

Sunt cu prietena mea de 8 luni de zile. De la inceput doresc sa va spun ca suntem intr-o relatie la distant. Nu prea ne-am inteles de la bun inceput nu a fost totul bine si frumos, dar am sperat ca totul se va indrepta si va fii bine si din cauza asta am lugito timp de 8 luni.

In astea 8 luni am incercat sa ma despart de ea de circa 5 ori si nu am fost hotarat niciodata. Eu unu m-am implicat foarte mult sentimental si poate acea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca speranta ta ar trebui sa se bazeze pe ceva reciproc, nu doar pe eforturile tale, cine stie de ce.

 

Daca nu ti se raspunde cu aceeasi moneda, este si acesta un raspuns de luat in seama. Eu nu te intreb ce speri, te intreb unde te duce speranta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la inceput doresc sa va spun ca suntem intr-o relatie la distant.

 

adica?

 

concret de tot: ce-i oferi, ce asstepti si ce nu primesti de la ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica?

 

concret de tot: ce-i oferi, ce asstepti si ce nu primesti de la ea?

 

 

Relatia este la 150 km

 

Sacrificiu de a merge eu la Ea sau numai eu la ea, ea la mine nici odata...nu ca nu as vrea dar nu se poate.

Ne vedem doar cand ea '' poate '' (sau are chef)

Mici cadouri cand ma duc la ea

Am fost dispus sa imi las actualul loc de munca unde castig bine doar pt a fi mai aproape si sa avem o relatie normala.

Dar toate astea nu le pot face deoarece nu vad nici un viitor nici un sacrificiu nimic...:(

Ce as asteptat din partea ei sa vad ca isi doreste lucru asta sa fie o relatie , nu ca pana acuma...

Eu de cand sunt cu ea nu am petrecut 2 zile inpreuna deloc:( cand ii spuneam ca mi-as dori si sunt dispus sa imi iau Concediu sa stam 2 zile a spus NU:(

Cand vroiam sa ma despart de ea , EA se ruga de mine...sa NU ca se va schimba ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: 150 km= 0 pentru o relatie adevarata.

 

dar voi doi chiar n-aveti asa ceva, pentru ca nu e reciproca.

 

ca sa nu te mai chinui asa, fii radical si pune punct. altfel o sa-ti faca figuri d-astea la nesfarsit si vei pierde timpu degeaba, cand ai putea avea o prietena care sa te aprecieze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi cati ani aveti ? Ce stii despre trecutul ei ? Ce joburi aveti fiecare(doar domeniul, nu si functia sau alte detalii) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi cati ani aveti ? Ce stii despre trecutul ei ? Ce joburi aveti fiecare(doar domeniul, nu si functia sau alte detalii) ?

 

Eu am 27 ca job inspector de asigurari pt Cehia si Slovacia

Ia 22 studenta...

 

Despre trecutul ei ce sa spun,

O fata linistita, nu am auzit lucruri rele la adresa ei dar foarte dependeta de familia ei, nu poate face un pas fara familia ei...

Chiar acuma 2 zile am avut o discutie cu ea sa ne vedem dupa pasti sa perecem 2 zile impreuna...raspunsul categoric Nu

Cand am intrebato dece? a spus ca Ea vrea sa mai ramana acasa si sapt dupa pasti deoarece nu fac scoala si sa ne vedem doar cealalta saptamna ....

Dar eu am spus ca o inteleg, e bine si atunci...dar nu am vazut acea dorinta la ea :( putea sa petrecem 2 zile linistiti nu o incurcam cu nimic si asa avea liber de la scoala ...dar ea NU...

Cand i-am dat ultimatum ori se schimba ori pa tot promite dar nimic....amana de pe o sapt pe alta si tot asa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 27 ca job inspector de asigurari pt Cehia si Slovacia

Ia 22 studenta...

 

Despre trecutul ei ce sa spun,

O fata linistita, nu am auzit lucruri rele la adresa ei dar foarte dependeta de familia ei, nu poate face un pas fara familia ei...

Chiar acuma 2 zile am avut o discutie cu ea sa ne vedem dupa pasti sa perecem 2 zile impreuna...raspunsul categoric Nu

Cand am intrebato dece? a spus ca Ea vrea sa mai ramana acasa si sapt dupa pasti deoarece nu fac scoala si sa ne vedem doar cealalta saptamna ....

Dar eu am spus ca o inteleg, e bine si atunci...dar nu am vazut acea dorinta la ea :( putea sa petrecem 2 zile linistiti nu o incurcam cu nimic si asa avea liber de la scoala ...dar ea NU...

Cand i-am dat ultimatum ori se schimba ori pa tot promite dar nimic....amana de pe o sapt pe alta si tot asa....

 

ma-ntrebam de multe ori unde gasesc barbatii proaste care sa-i slugareasca si sa se inchine la ei. or fi avand vreun club, ceva, o grupare organizata.

 

da vad ca si voi aveti partid special. unde va gasesc tocmai pitipoancele? scrie pe fruntea voastra ceva anume?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×