Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Plouă cu păsări moarte şi

Postări Recomandate

Pasarile cica ar fi murit de frica, din cauza artificiilor. Cel putin asta este varianta oficiala. despre pesti nu am auzit pana acum.

Artificiile sunt folosite de mult timp. Tocmai acum s-au gasit pasarile sa moara???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Artificiile sunt folosite de mult timp. Tocmai acum s-au gasit pasarile sa moara???

 

Eu am mai vazut pasari moarte de la artificii si pana acum. Nu este nici o noutate. Doar ca acum s-a trezit lumea dupa aparitia unui articol in presa americana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am mai vazut pasari moarte de la artificii si pana acum. Nu este nici o noutate. Doar ca acum s-a trezit lumea dupa aparitia unui articol in presa americana.

Pai depinde de cat timp se intampla... daca e un fenomen constant, daca se intampla doar atunci cand/unde sunt folosite artificii, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai depinde de cat timp se intampla... daca e un fenomen constant, daca se intampla doar atunci cand/unde sunt folosite artificii, etc.

Morti de pasari, pesti, animale au fost si in alti ani. In ultimii 15 ani au fost regulat.

 

In 1904 au murit sute de mii de pasari ce se zdrobeau de cladiri, pe o arie de 200 000 de km patrati.

Asta a inspirat filmul Pasarile al lui Hitchcock.

Pe atunci nu erau nici arme meteo, nici poluare industriala masiva ca azi.

 

Pot fi virusi aviari, printre altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Infrasunete din Pamint sau din aer.

Ultrasunete e cel mai probabil. Au capul mic.

Poate fi de la ger.

Un alt gen de cimp energetic inca necunoscut. care actioneaza precum tornada. Si ptr alte fiinte mai mari, inofensiv.

Eu am cunoscut un fenomen de acest gen ce actioneaza asupra noastra, a oamenilor.

Vezi accidentele in acelasi loc, si care bulverseaza conducatorii auto. dar fenomenul nue numai in cazul auto.

Eu era sa o patesc, si stiam in ce consta. Daca nu-mi aduceam aminte de avertisment, acum nu mai eram.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parea fi un fenomen geo-magnetic , ar fi mai plauzibil .

 

Poate ca numaratoarea inversa a inceput ... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi accidentele in acelasi loc, si care bulverseaza conducatorii auto.

Am auzit asa ceva si nu credeam in asemenea chestie, pana am aflat intr-o zi de un punct specific inainte de un exit anume pe o autostrada mare aici, unde conform statisticilor politiei se intampla mai multe accidente comparativ cu alte locatii pe autostrada. Vorba circula chiar si intre paramedici sau taximetristi. Nu e nimic deosebit in locatia aceea care ar putea explica fenomenul. Nu e in panta, in curba, e o portiune de autostrada in linie dreapra la fel ca multi kilometri inainte si multi dupa. Nu iese in evidenta cu nimic dpdv al traficului sau geografiei.

Guess what...acolo mi-am gasit si eu soarta in 2004 de era sa dau ortu popii. Exact inainte de exitul acela.

Daca mentionezi Hyw 401 & Keele Str. aici in legatura cu accidente auto, toata lumea stie de punctul ala.

Ce chestie ciudata. Sincer nici acum nu stiu ce sa cred. Coincidenta ? Imaginatie prea activa a oamenilor ? Fler pentru dramatic sau intradevar ceva ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×