Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Calitatile unui barbat vs calitatile unei femei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A cui e vina ca unele (multe) fete se indragostesc subit de ultimele jeguri umane?

a educatiei primita de la parinti

Editat de amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a educatiei primita de la parinti

Da,cica asa e.Totusi ma cam nemultumeste intrucatva explicatia asta.Are lacune.Bun,parintii au asuprit fata in copilarie.So,care e legatura dintre asuprire si preferintele fetei in materie de barbati?Cum sa-ti doresti sa perpetuezi specia unor jeguri umane? Intreb si eu asa,ca explicatiile "de baza",le am si le-am si scris pe un topic d-al meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asa au crescut, au nevoie de un "barbat adevarat" care sa le asupreasca. Au nevoie sa fie victime ! Dar atentie ! Daca dau peste baieti buni, se transforma in persecutori, pentru ca nu pot indeplini rolul de victima, iar pe cel de salvator nu il stiu. Asta daca dau peste salvatori, si baietii buni cam sunt salvatori.

 

Uite, am iesit mai demult cu o fata care era opusul, nu cauta pe cineva care sa o asupreasca si nu cauta nici un tip fun, cauta doar un tip linistit. Deci exista si exceptii. Eu am mizat pe cartea asupritorului, am schimbat in fun, dar in linistit nu pot schimba ca iese aiurea, nu ma reprezinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda.Am mai zis eu pe undeva ca "noroc cu baietii buni,care invata sa seduca femei,ca altfel,si astazi ne-am fi cacat intr-o groapa comuna si ne-am fi sters la cur cu frunze de coceni" :roll:

 

Barbatii isi asupresc fetele,iar fetele,la randul lor,sunt atrase de asupritori.Ok,am inteles.Dar la baieti cum este?

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am inteles asta. Si eu m-as bucura daca as cunoaste o fata care sa imi dea impresia ca e culta. Si eu mi-as schimba atitudinea fata de ea daca as vedea ca e altfel. Asta nu inseamna ca m-as fi prefacut ca as fi fost prietenul ei. Eu chiar eram prietenul ei - al acelei fete culte. Daca vezi ca e altfel, normal ca nu o mai poti considera la fel.

Barbatii inteleg mai repede decat unele femei.Foarte corect Abc!

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce erai tu? Un barbat care se prefacea ca ii e prieten .

Eu nu am inteles asta. Si eu m-as bucura daca as cunoaste o fata care sa imi dea impresia ca e culta. Si eu mi-as schimba atitudinea fata de ea daca as vedea ca e altfel. Asta nu inseamna ca m-as fi prefacut ca as fi fost prietenul ei. Eu chiar eram prietenul ei - al acelei fete culte. Daca vezi ca e altfel, normal ca nu o mai poti considera la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii inteleg mai repede decat unele femei.Foarte corect Abc!

Ete draci ! Ele inteleg perfect, doar ca sunt hoate. Ideea e sa fii mai hot decat ele. Nimic mai mult.

Gandeste logic ca o fata de la varste mici e cautata de diversi ca sa i-o traga, si stie si ea asta, prin urmare sta mult mai bine la capitolul relationare si socializare decat un baiat. Sau la ceea ce s-ar numi "inteligenta emotionala", adica in traducere libera - sa fii hot, dar doar in domeniul asta.

 

Barbatii isi asupresc fetele,iar fetele,la randul lor,sunt atrase de asupritori.Ok,am inteles.Dar la baieti cum este?

Baietii - unii isi cauta mamele, unii vad femeia ca obiect de f***t, unii nu sunt interesati de nimic, daca pica sa fie primit, daca nu, nu-i paguba, intr-o viata de om si daca ai fi ultimul terminat si tot ar aparea vreo cateva interesate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles din povestea ta un comportament des intalnit, barbat care devine ca un fel de salvator pentru femeie si respectiva cauta unul care sa o domine, daca ar intelege salvatorii ca ei de fapt trebuie sa fie persecutori, ar avea sanse mari la femeia respectiva, dar merita o asa relatie bolnava?

Cum a zis si Wanderer. mai jos.

 

Daca asa au crescut, au nevoie de un "barbat adevarat" care sa le asupreasca. Au nevoie sa fie victime ! Dar atentie ! Daca dau peste baieti buni, se transforma in persecutori, pentru ca nu pot indeplini rolul de victima, iar pe cel de salvator nu il stiu. Asta daca dau peste salvatori, si baietii buni cam sunt salvatori.

 

 

 

Eu ma mir cum de multi barbati(zisi cuminti(hai si inteligenti, nu toti, dar destui) care joaca des rolul de salvator) se supara ca n-au parte de asa femei, am observat peste tot ca se oftica ca nu au sanse la ele, dar de ce ar vrea sa aibe treaba cu asa femei? macar daca ar vrea doar sa f**a una si atat, dar multi vor mai mult si nu-si dau seama in ce se baga.

 

 

 

 

 

 

Ete draci ! Ele inteleg perfect, doar ca sunt hoate. Ideea e sa fii mai hot decat ele. Nimic mai mult.

Gandeste logic ca o fata de la varste mici e cautata de diversi ca sa i-o traga, si stie si ea asta, prin urmare sta mult mai bine la capitolul relationare si socializare decat un baiat. Sau la ceea ce s-ar numi "inteligenta emotionala", adica in traducere libera - sa fii hot, dar doar in domeniul asta.

 

Aici supraestimezi inteligenta si capacitatea de observare a femeilor, sau hai sa zicem a oamenilor....

 

 

Baietii - unii isi cauta mamele, unii vad femeia ca obiect de f***t, unii nu sunt interesati de nimic, daca pica sa fie primit, daca nu, nu-i paguba, intr-o viata de om si daca ai fi ultimul terminat si tot ar aparea vreo cateva interesate.

 

Astea 3 categorii reprezinta majoritatea, poate chiar peste 90%, cel putin in Ro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ete draci ! Ele inteleg perfect, doar ca sunt hoate. Ideea e sa fii mai hot decat ele. Nimic mai mult.

Gandeste logic ca o fata de la varste mici e cautata de diversi ca sa i-o traga, si stie si ea asta, prin urmare sta mult mai bine la capitolul relationare si socializare decat un baiat. Sau la ceea ce s-ar numi "inteligenta emotionala", adica in traducere libera - sa fii hot, dar doar in domeniul asta.

 

 

Baietii - unii isi cauta mamele, unii vad femeia ca obiect de f***t, unii nu sunt interesati de nimic, daca pica sa fie primit, daca nu, nu-i paguba, intr-o viata de om si daca ai fi ultimul terminat si tot ar aparea vreo cateva interesate.

 

Pai Ioanahart e hoata,ca eu la ea m-am referit? :roll:

 

Ne-am prins si noi cum sta treaba,mai demult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci toata vina era a mea.Am intelees.Cum ar fi trebuit sa procedez in mod corect?

Nu e vorba de vina.

Ci de asteptari.

Erati pe lungimi de unda diferite.

 

Cum sa fi procedat? Nu stiu..........poate sa ii fi spus de la inceput ca o placi altfel decat ca pe o prietena?

 

Pai Ioanahart e hoata.

:roll:

Nu mai face presupuneri.

Daca nu vrei sa iti comentez situatia, spune si gata

 

Eu nu am inteles asta. Si eu m-as bucura daca as cunoaste o fata care sa imi dea impresia ca e culta. Si eu mi-as schimba atitudinea fata de ea daca as vedea ca e altfel. Asta nu inseamna ca m-as fi prefacut ca as fi fost prietenul ei. Eu chiar eram prietenul ei - al acelei fete culte. Daca vezi ca e altfel, normal ca nu o mai poti considera la fel.

Nu inteleg.

Faptul ca l-a acceptat pe individul "dubios" ne arata ca nu e culta? :goalie: OMG, asta va invata la "facultatea de stiinte"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×