Sari la conținut
Forum Roportal
Ilegal95

problema instalare antivirus

Postări Recomandate

salutare omanei bun!

Deci de cateva saptamani am o problema foarte grava (zic eu ).De fiecare data cand incerc sa instalez un antivirus(fie nod32/avira/avast/bitdefend/etc.) aplicatia mi se stinge inainte de a se face instal-u complet.O alta problema ar fi ca nu pot accesa nici un site pe oficial de la toate aceste antivirusuri....

Si aici vine intrebarea: Care ar fi problema ?? O rezolvare pentru aceastra problema??

 

Multumesc anticipat 8)

 

P.S:mentionez ca am instalat windows-ul de vreo 4 ori si degeaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare omanei bun!

Deci de cateva saptamani am o problema foarte grava (zic eu ).De fiecare data cand incerc sa instalez un antivirus(fie nod32/avira/avast/bitdefend/etc.) aplicatia mi se stinge inainte de a se face instal-u complet.O alta problema ar fi ca nu pot accesa nici un site pe oficial de la toate aceste antivirusuri....

Si aici vine intrebarea: Care ar fi problema ?? O rezolvare pentru aceastra problema??

 

Multumesc anticipat 8)

 

P.S:mentionez ca am instalat windows-ul de vreo 4 ori si degeaba

 

Exista 3 situatii :

1. Ai o problema hardware la nivel de procesor (poate ai facut curatenie si pe la procesor....sau orice alt dispozitiv sensibil la miscari sau tulburari mecanice) si trebuie rearanjat cu foarte mare atentie

 

2. Formateaza toate partitiile , nu numai C unde pui sistemul de operare

 

3.Incearca cu un antivirus free gen AVG (fiind foarte bun avand in vedere calitate / viteza / detectie) si scaneaza tot sistemul ca s-ar putea sa ai ceva "viermisori" in directorul Windows sau in cel mai rau caz System32.

 

good luck

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc amandurora pentru sfaturi...

Sincer sa fiu cred ca am scapat de virusi,folosin avg free edtion...

Am avut multi virusi mai ales in sis32 dar presupun ca i-am curatat

 

Dau o bere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×