Sari la conținut
Forum Roportal
Alexutzu92

Ce sa fac?sa mai astept sau sa termin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut...am cunoscut o fata D acum vreo 8 lunii....e prima mea iubire si simt ca e si jumatatea mea...dar de la o vreme toate sau schimbat e rece cu mine...nu-mi mai zice ca ma iubeste...am incercat sa vb cu ea si ea tace.....sunt si primu ei prieten si de vreo 3 luni nici macar nu ma mai pupat dapoi sa ma maai zic sa ma sarute.....ce sa fac?cand incerc sa o sarut intoarce capu si de la o vreme tot imi scoate ochii ca sunt primu ei prieten si ca nu se pricepe si chestii dastea pe care le afllu de la mama ei ca ea nu prea vorbeste cu ea cu mine...e mai timida....dar cred ca ma iubeste pt ca e foarte geloasa....da la inceput nu era asa....nici nu prea mai vrea sa ne vedem...daca ii zic sa iasa in oras zice ca ii este sila...bine nu e nici genu de persoana care ii place sa iasa.....dar oricum daca ii zice un prieten de-al meu sa iasa si ea ca nu ies eu iese...pur si simplu ma evita....ce sa fac???

Editat de heidy
mirckuitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut...am cunoscut o fata D acum vreo 8 lunii....e prima mea iubire si simt k e si jumatatea mea...dar de la o vreme toate sau schimbat e rece cu mine...nu-mi mai zice ca ma iubeste...am incercat sa vb cu ea si ea tace.....sunt si primu ei prieten si de vreo 3 luni nici macar nu ma mai pupat dapoi sa ma maai zic sa ma sarute.....ce sa fac?cand incerc sa o sarut intoarce capu si de la o vreme tot imi scoate ochii ca sunt primu ei prieten si ca nu se pricepe si chestii dastea pe care le afllu de la mama ei ca ea nu prea vorbeste cu ea cu mine...e mai timida....dar cred ca ma iubeste pt ca e foarte geloasa....da la inceput nu era asa....nici nu prea mai vrea sa ne vedem...daca ii zic sa iasa in oras zice ca ii este sila...bn nu e nici genu de persoana care ii place sa iasa.....dar oricum daca ii zice un pr de-al meu sa iasa si ea ca nu ies eu iese...pur si simplu ma evita....ce sa fac???

 

Din punctul meu de vedere, ala putin superior la ora asta, deduc simplu ca ai varsta cuprinsa intre 16 si 17 ani.

la varsta asta rar, dar rar, relatiile sunt de lunga durata. chiar daca nu e genu' sa iasa in oras, inseamna ca e timida. sau ca ii este sila (reproduc cuvintele pe care le-ai scris) sa iasa cu tine. nu am intalnit persoana care sa stea inchisa in casa. deci las-o. nu e singura pe lumea asta. sunt destule.

 

dar data nu vrei sa o lasi, invedereaza-i problema care te macina. la un moment dat veti ajunge la un rezultat. cheia intr-o relatie este comunicarea. din cate se observa voi nu prea comunicati. hai ca nu mai bat campii. multa bafta

 

(sa mi se ierte necoerenta cu care am vorbit pe aici, dar am si eu niste probleme mici :o: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut...am cunoscut o fata D acum vreo 8 lunii....e prima mea iubire si simt k e si jumatatea mea...dar de la o vreme toate sau schimbat e rece cu mine...nu-mi mai zice ca ma iubeste...am incercat sa vb cu ea si ea tace.....sunt si primu ei prieten si de vreo 3 luni nici macar nu ma mai pupat dapoi sa ma maai zic sa ma sarute.....ce sa fac?cand incerc sa o sarut intoarce capu si de la o vreme tot imi scoate ochii ca sunt primu ei prieten si ca nu se pricepe si chestii dastea pe care le afllu de la mama ei ca ea nu prea vorbeste cu ea cu mine...e mai timida....dar cred ca ma iubeste pt ca e foarte geloasa....da la inceput nu era asa....nici nu prea mai vrea sa ne vedem...daca ii zic sa iasa in oras zice ca ii este sila...bn nu e nici genu de persoana care ii place sa iasa.....dar oricum daca ii zice un pr de-al meu sa iasa si ea ca nu ies eu iese...pur si simplu ma evita....ce sa fac???

vreau si eu niste sfaturi....PS am 17 ani si ea 16...multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o cheama Dana/Daniela, nu termina...FUGI.

 

Si vorbesc serios, e un criteriu foarte important.

 

 

m-ai facut curioasa de ce sa fuga daca o cheama dana/daniela?? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..daca ii zic sa iasa in oras zice ca ii este sila...

 

:o:

De tine sau de oras? Esti sigur ca de iesit ie sila si nu de alt(cineva)? Daca zici ca nici nu mai te pupa...aoileo....

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o cheama Dana/Daniela, nu termina...FUGI.

 

Si vorbesc serios, e un criteriu foarte important.

 

Ia mai zi o data. Da' cu cuvintele tale de data asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×