Sari la conținut
Forum Roportal
D@nutzx

Romtelecom

Postări Recomandate

salutare am si eu o nelamurire

in prezent am internet prin zapp si e la pamant descarc dupa orice cu maxim 20kb/s. As vrea sa ma bag pe Click net as prefera un abonament de 2mb/s pe 2 ani ... imi puteti da si mie sfaturi dak e bun sau nu .Opinii ? orice

folosesc internetu pt a descarca filme melodii jocuri chestii dastea :o:

 

MS anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

folosesc clicknet de 1 an de zile si nu am avut nici cea mai mica problema cu internetul dintre toti providerii pe la care am trecut ( si sunt destui) este cel mai stabil....depinde totusi de niste criterii straine probabil cunoscutilor userului de mai sus cum ar fii calitatea cablurilor de telefonie ce ajung din centrala la tine acasa oricum se face un test si ti se spune ce tip de abonament poti sa iti faci pe linia ta telefonica....nu mai vorbesc ca au cel mai bun suport tehnic pe care l-am intalnit....si pt userul de mai sus daca spui o parere spune una formata din experienta proprie nu dupa ce ai auzit ca nu esti la barfa la mall....

 

P.S. daca merge sugerezi sa faci un abonament de 6 sau 8 mb....la aceste abonamente o sa downloadezi de pe torente autohtone cu aprox 600 kb si de pe cele straine gen isohunt cu 10-150 kb si daca folosesti odc sa schimbi cu strong dc ca sa ai o viteza buna de download

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat cablurile de telefonie sunt relativ noi nu e ncii o problema...ti-am zis la abonare se face un test ca sa vada ce viteze suporta linia ta si abia apoi se pune problema ce tip de contract vrei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mhhh mam interesat si ala de 6mb mi se pare cam scump :think: ... la viteza de 2mb/sec care ar fi viteza de download?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam 200 de kilo pe torente romanesti pe cele straine dumnezeu cu mila....dar un provider "de cartier"nu ai in zona?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stau la tara in cosereni e pe langa urziceni in judetul ialomita si tot ce pot sa am aici e Orange Zapp(actual) Vodafone AKTA(Da mai dureaza 2-3 luni pana baga net si Romtelecom => nu am altceva mai bun de bagat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mah e just ca din ce ai expus romtelecom-ul e ce-a mai buna solutie faci cum crezi da sincer sub 6 Mb nu mi se pare ca merita..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic rezolvat, ultim-ul post a fost mutat intr-un topic separat deoarece era legat (deja) de altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×