Sari la conținut
Forum Roportal
vaca_cu_cabina

Oameni cu serpi in burta....

Postări Recomandate

logica de care vorbesti n-o ai...ai spus ca as fi zis ca tenia se inghite (eu am spus ca sarpele)...si apoi ai spus ca tenia se transmite prin ce ai zis mai sus..perfect de acord..pauza!

 

Cand am vorbit de inghitirea teniei am vorbit la general, nu ca ai fi spus tu...dar tu nu intelegi trebuie sa mai fac un post....si asa am rating :lol2:

La intrebarea cu inghitutul sarpelui ai zis in somn....te-am intrebat"cum" ...si pauza :lol2:

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dark _light eu am un prieten...

da, vali, toata lumea a avut experiente neplacute cu medici incompetenti. asta nu inseamna ca in cazul de fata copilul chiar a inghitit un sarpe care i-a crescut in burta si a mai si dat peste un medic idiot care i-a dat un ok dubitabil.

 

adica daca un om moare datorita incompetentei medicilor, nu inseamna ca exista oameni cu serpi (ordinul reptile, ca sa nu apara dubii) in burta, 'ntelegi? :lol2:

tenia si alti viermi intestinali nu-s reptile!

 

si vazand ce se discuta pe aici, am inteles in sfarsit de ce au atata priza la public stirile de la ora 5. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba sa inghita frate un sarpe ???? Adica se suie sarpele pana-n gura lui ?

Holy shit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel mai probabil cred ca este o tenie cum am mai spus..am citit pe net si poate sa ajunga pana la 10 m ...

 

Parca mai devreme ajungea pana la 6 m. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vin si eu cu oala pentru varza asta ..uriasa ...bunica mi-a povestit ca dupa ce copchilul a inghit sarpele...o fatuca in speta ....au asteptat sa adoarma si au pus lapte proaspat de vacuta si i-au deschis gura si sarpele a iesit atras de lapte :o:

 

Eu chestia asta o auzisem despre tenie. Oricum e o prostie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D

 

Doamne fereasca Dumnezeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care cred in asta nu au nici macar cunostinte minimale de anatomie si fiziologie.

 

Cum ar putea supravietui o fiinta intr-un mediu acid, enizmatic cum este stomacul? Pai imediat ce ar ajunge in stomac, enzimele si HCl ar ataca substanta organica, in speta sarpele :o: Apoi, independent de asta, cum s-ar integra sarpele in mediu? Cum ramane cu nutritia, excretia, respiratia(!-din cate stiu, oxigenul este inca indispensabil organismelor si serpii nu au sisteme specializate prin care sa beneficieze de sangele bogat in oxigen al gazdei, asa cum au parazitii intestinali)? Este ABSOLUT IMPOSIBIL ca un sarpe sa traiasca in corpul uman.

 

Ce-i cu voi, oameni buni? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×