Sari la conținut
Forum Roportal
studentul21

experienta negativa IMRCG CONSULTING SRL BUCURESTI

Postări Recomandate

Salut,

 

As vrea sa va impartasesc din experienta mea(negativa din pacate) cu IMRCG CONSULTING SRL BUCURESTI pentru ca doresc sa nu patiti acelasi lucru si voi.

Este mult mai usor sa previi decat sa tratezi!

 

As incepe cu primul contact avut cu reprezentantii aceste renumite companii: IMRCG CONSULTING SRL BUCURESTI. Am fost chemat la un interviu + un training in Bucuresti la care au mai participat inca vreo 10 persoane venite din toata tara. Ni s-a spus ca vom termina pana la ora 13 pentru a avea timp sa ajung la tren (plecarea era la ora 14). Cu toate ca insistasem sa mi sa spuna la sigur cat mai duraeza pana cand finalizam toate detaliile(inclusiv semnarea contractul) intalnirea s-a prelungit mult peste ora stabilita, avand ca urmare directa pierderea trenului de intoarcere acasa, la care cumparasem deja bilet(bani care nu mi s-au mai decontat). Sar peste nebunia prin care am trecut ca sa gasesc un alt mijloc de transport pt a ajunge acasa, plus cheltuielile implicate.

O prima tehnica aplicata de IMRCG CONSULTING a fost aceea de a ne presa cu timpul astfel incat nici sa nu mai avem timp sa citim contractul,pentru a nu vedea clauzele, care oricum erau facute 100% in avantajul lor.

 

Partea a doua din neplacuta experienta cu IMRCG CONSULTING SRL BUCURESTI a venit dupa 3 luni de cand am inceput sa lucrez pentru ei.

La semnarea contractului stabilisem sa mi se deconteze banii pentru transport, de acasa pana la serviciu si inapoi. Desi ii trimesesem biletele pentru decont si nu primisesem inca nici un ban, dupa a treia luna mi se spune ca nu mi se mai deconteaza biletele si banii pentru primele doua luni ii voi primi defalcat la urmatoarele plati.

Fiind student la zi, accept in continuare si aceasta lovitura pentru a avea totusi o urma de venit din acest job part-time.

 

Continui jobul pana in vara cand ii anunt ca plec din tara pentru o oferta ivita in strainatate, urmand a mi se vira banii pe card pentru ultima luna de munca. Primesc asigurari din partea lor ca banii mi-au fost depusi deja, cand treceam frontiera la romani. Plec linistit...

 

Revin in tara dupa 2 luni de zile si primul lucru care il fac e sa verific cardul sa vad daca mi-au intrat banii. Spre marea mea dezamagire aparatul imi arata cont 0. Situatia era clara: nu mi-au pus banii.

 

Dupa inca o luna de discutii la telefon despre banii pe care nu i-am primit, cei de la IMRCG CONSULTING SRL BUCURESTI se tot scuza ca banii au fost pusi(le trimit extras de cont pe mail sa vada ca nu e asa) si paseaza vina de la unul la altul: noi am trimis banii coordonatorului zonal, il sunam si rezolvam problema si te anuntam (si nu mai auzi de ei vreo 3-4 zile),apoi reiau aceeasi placa.

 

Inca astept sa primesc acei bani.

In concluzie, va sfatuiesc sa evitati sa va angajati la IMRCG CONSULTING SRL BUCURESTI. Vad ca au anunturi pe toate site-urile de joburi din tara si in special cauta studenti.

Eu nu vreau sa mai aud despre aceasta firma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×