Sari la conținut
Forum Roportal
dlrmx

Problema veche cu DDR sau DDR2

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut...nu prea am o experienta deosebita in calkulatoare...la jocuri si altele`h dah...dar in cmponente si reparatii pentru imbunatatirea performantelor sun slab...

 

Imi trebuie un sfat cum pot afla ce ddr, am ddr sau ddr2...daka doriti anumite detalii despre calkulator sunt dispus oricand sa vb`im si...FARA SA DESFAC CARCASA CACLULATORULUI...doar prin niste comenzi daka se poate...?...sau programe...

 

Multumesck si astept sfaturi...putem vorbi si la id de mes dl_rmx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut...nu prea am o experienta deosebita in calkulatoare...la jocuri si altele`h dah...dar in cmponente si reparatii pentru imbunatatirea performantelor sun slab...

 

Imi trebuie un sfat cum pot afla ce ddr, am ddr sau ddr2...daka doriti anumite detalii despre calkulator sunt dispus oricand sa vb`im si...FARA SA DESFAC CARCASA CACLULATORULUI...doar prin niste comenzi daka se poate...?...sau programe...

 

Multumesck si astept sfaturi...putem vorbi si la id de mes dl_rmx

Invata intii sa scrii IN LIMBA ROMANA. Dupa aia vei avea brusc parte de o iluminare, si vei sti automat ce fel de memorie ai in calculator(ideal ar fi sa citesti in certificatul de garantie).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(ideal ar fi sa citesti in certificatul de garantie).

Nu scrie in certificatu' de garantie tipul memoriei - in nici o limba !

 

on : Everest - cauta asta pe unde poti

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DDR 1 merge pana la 400 Mhz [200 Mhz frecventa reala] si latimea de banda pana la 3200 mb/s, in schimb DDR 2 merge de la 533 Mhz pana la 800 Mhz [ frecventa reala la jumatate] Asa ca iti trebuie frecventa magistralei de memorie ca sa afli tipul de memorie ram, daca nu cumva e scris tipul de memorie. Sper sa te ajute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In certificatul de garantie sigur scrie macar procesorul si tipul placii de baza, asa ca deducem tipul memoriei. Simplu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×