Sari la conținut
Forum Roportal
AnMar

Tacerea Lui,tacerea din noi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tacerea-mi spune multe/Cand ochii-sa inca vii/Si vocea Lui se-aude/La capat de tunele/Prin care alergam/Dorind sa ne intoarcem/In cea lume marunta...

 

De ce tace de-zeu cand noi suntem treji?

 

 

Offtopic:Imi face figuri calculatorul si am crezut ca nu sa-a inregistrat tema.E mai complet scris in varianta cealalta.Scuze pentru greseala.

Editat de AnMar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce tace de-zeu cand noi suntem treji?

[snapbacca]57581[/snapbacca]

Cand suntem treji este ca atunci cand mergi noaptea cu trenul si este lumina in compartiment. Adica: nu se vede nimic afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu nu tace.el ne vorbeste mereu prin tot ce este in jurul nostru si chiar prin noi insine,doar ca noi nu suntem suficient de atenti sa-la auzim, sau pur si simplu nu suntem pe aceeasi "lungime de unda". depinde de reletia pe care fiecare o are cu Domnul. nu putem face decat presupuneri, pentru ca, in fine, credinta inseamna sa crezi ceva despre care nu ai dovezi...

se mai spune ca constiinta e glasul lui Dumnezeu in noi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tacerea-mi spune multe/Cand ochii-s inca vii/Si vocea Lui se-aude/La capat de tunele/Prin care alergam/Dorind sa ne intoarcem/In cea lume marunta...

 

De ce tace D-zeu cand noi suntem treji?

Offtopic:Imi face figuri calculatorul si am crezut ca nu s-a inregistrat tema.E mai complet scris in varianta cealalta.Scuze pentru greseala.

...sigur suntem treji?...eu m/as gandi de doua ori inainte sa afirm asta!, chiar crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tacerea-mi spune multe/Cand ochii-s inca vii/Si vocea Lui se-aude/La capat de tunele/Prin care alergam/Dorind sa ne intoarcem/In cea lume marunta...

 

De ce tace D-zeu cand noi suntem treji?

Offtopic:Imi face figuri calculatorul si am crezut ca nu s-a inregistrat tema.E mai complet scris in varianta cealalta.Scuze pentru greseala.

Cand suntem treji?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vocea celui prea sfant este tacerea insa noi suntem prea ocupati sa ascultam doar de noi si nu mai avem rabdare sa ascultam tacerea.

sal'tare!!!

asa cred si eu...poate ca El vorbeste insa noi nu "avem urechi pentru a auzi"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal'tare!!!

asa cred si eu...poate ca El vorbeste insa noi nu "avem urechi pentru a auzi"...

Bine ai revenit,prietene!!

Macar daca am reface vechea"gasca"am mai simti frumosul spirit roportal insa cu ultimele achizitii mi-e frica ca lucrurile se vor deteriora rau dfe tot.Toata cinstea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ai revenit,prietene!!

Macar daca am reface vechea"gasca"am mai simti frumosul spirit roportal insa cu ultimele achizitii mi-e frica ca lucrurile se vor deteriora rau dfe tot.Toata cinstea!

Raule! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vocea celui prea sfant este tacerea insa noi suntem prea ocupati sa ascultam doar de noi si nu mai avem rabdare sa ascultam tacerea.

atat tacerea Lui sfanta cat si cuvintele Lui la fel de sfinte sunt scrise in inima noastra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×