Sari la conținut
Forum Roportal
d_a_n

am det dl rds si romtelecome ma puteti ajuta cu o problema?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci am net dl romtelecome si rds eu acum stau pe rds pe placa de retea si romtelecom-ul e prin modem pe usb acum conectat este rds dar as vrea sa stiu daca as conecta si modem... ce sar intampla :cheer: :( :P :P

 

 

MS ANTICIPAT :P ;)

 

 

 

 

VA ROG RASPUNDETI!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci am net dl romtelecome si rds eu acum stau pe rds pe placa de retea si romtelecom-ul e prin modem pe usb acum conectat este rds dar as vrea sa stiu daca as conecta si modem... ce sar intampla :cheer: :( :P :P

 

 

MS ANTICIPAT ;) ;)

 

 

 

 

VA ROG RASPUNDETI!!!!!!!

le poti folosi pe amandoua, dar nu pot fi default in acelasi timp..

merge doar cea care este default

cand vrei sa o folosesti pe cealalta, o faci default si o scoti pe cea care era.

poti asta deoarece romtelecom are ip saritor,,

daca erau 2 retele de cartier ,,,nu stiu daca se putea...

:P

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ar exploda.. :cheer:

 

Teoretic ai putea sa le folosesti pe amandoua. Am putea imagina un load balancer care sa iti repartizeze traficul pe cele 2 conexiuni in asa fel incat sa-ti optimizeze utilizarea benzii. Ideal ar fi o aplicatie care sa prezinte sistemului o singura placa de retea si sa gestioneze intr-un mod transparent pentru sistem cele doua conexiuni. S-ar putea si o aplicatie care sa schimbe la fiecare noua conexiune routarea default cand pe o conexiune cand pe alta

Dar nu stiu sa-ti spun daca exista asa ceva sau mai ales daca exista pentru un end user.. ca in anumite routere exista genul asta de functionalitati

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau instalezi asta , desi inclin mai mult spre varianta cu Linux, chiar daca poate fi mai costisitor, ocupa mai mult spatiu si consuma mai mult curent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×