Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Cum functioneaza creierul unui om

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In prima faza am vrut sa zic "creierul unui barbat", dar mi-am dat seama c-as fi ipocrita sa nu recunosc ca ce voi expune poate fi valabil si in cazul unei femei.

 

Am aflat de curand o chestie. Am o cunostinta, de foarte mult timp, barbat..

Tipul are un handicap fizic, o problema la un picior.. nu sta grozav nici fizic si nici intelectual, dar are spirit. (asta trebuie sa o recunosc)

Stiu ca poate e o prejudecata, dar ma gandesc ca acest handicap i-ar ingreuna putin drumul spre inima unei femei. Uite ca n-a fost asa, acum multi ani a intalnit o femeie (n-o cunosc, am vazut-o doar o data, cel putin exterior.. e frumoasa foc) cu care s-a casatori.. Dupa mintea mea, as spune ca femeia l-a iubit (atatos nu e, bani nu).. ulterior a venit si un baiat.

Ei.. problema e ca nu reusesc sa sa inteleg de ce un om in situatia lui, calca peste ce are acasa.. si-si trage amanta.

Sunt de acord ca "frumusetea nu tine de foame".. da' totusi.. de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tipul are un handicap fizic, o problema la un picior.. nu sta grozav nici fizic si nici intelectual, dar are spirit. (asta trebuie sa o recunosc)

da' totusi.. de ce?

 

Ti-ai dat singura raspunsul: pentru ca are spirit!

 

Si spiritul nu are nicio o legatura cu functionarea creierului uman.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In prima faza am vrut sa zic "creierul unui barbat", dar mi-am dat seama c-as fi ipocrita sa nu recunosc ca ce voi expune poate fi valabil si in cazul unei femei.

 

Am aflat de curand o chestie. Am o cunostinta, de foarte mult timp, barbat..

Tipul are un handicap fizic, o problema la un picior.. nu sta grozav nici fizic si nici intelectual, dar are spirit. (asta trebuie sa o recunosc)

Stiu ca poate e o prejudecata, dar ma gandesc ca acest handicap i-ar ingreuna putin drumul spre inima unei femei. Uite ca n-a fost asa, acum multi ani a intalnit o femeie (n-o cunosc, am vazut-o doar o data, cel putin exterior.. e frumoasa foc) cu care s-a casatori.. Dupa mintea mea, as spune ca femeia l-a iubit (atatos nu e, bani nu).. ulterior a venit si un baiat.

Ei.. problema e ca nu reusesc sa sa inteleg de ce un om in situatia lui, calca peste ce are acasa.. si-si trage amanta.

Sunt de acord ca "frumusetea nu tine de foame".. da' totusi.. de ce?

femaia asta ia dat curajul de a se simti barbat....restul vine de la sine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu, e barbat.

Dar oare nu si nevasta-sa si-a tras amant?

Aia cu "e barbat" e valabila pentru cei slabi de inger. Mi-e greu sa cred ca "ar da vrabia din mana, pe cioara de pe gard" doar dintr-un motiv atat de banal.

 

Habar n-am.. si-o fi tras.. dar sa zicem ca din punctul meu de vedere e irelevant.. Daca chiar am ajuns atat de jos incat sa ne tragem amanti pentru ca partenerii nostri ne-au inselat, e grav.

 

Ti-ai dat singura raspunsul: pentru ca are spirit!

 

Si spiritul nu are nicio o legatura cu functionarea creierului uman.

Da, stiu ca e foarte important spiritul intr-o relatie... Dar de ce sa calci peste ce ai acasa (presupunand ca, totusi, situatia de e acasa e cat se poate de ok)... pentru.. ce?

 

Crezi tu ca spiritul chiar nu are legatura cu creierul?

 

femaia asta ia dat curajul de a se simti barbat....restul vine de la sine

Pai si ce? In loc sa se simta barbat ca a tinut langa el atatia ani o femeie ca ea... el calca pe strachini? Cum vine asta?

Daca la un moment dat in viata, o alta persoana ne face sa ne simtim oameni.. asta inseamna ca mai apoi suntem indreptatiti s-o calcam in picioare?

 

Cand toate iti merg din plin, te crezi zmeu.

Need I say more?

Nu... Cam asta e impresia pe care o lasa.. cu diferite ocazii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia cu "e barbat" e valabila pentru cei slabi de inger. Mi-e greu sa cred ca "ar da vrabia din mana, pe cioara de pe gard" doar dintr-un motiv atat de banal.

"slabi de ingeri" ?

Hm, ramane de discutat.

Eu cred ca in relatia lor a disparut ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In prima faza am vrut sa zic "creierul unui barbat", dar mi-am dat seama c-as fi ipocrita sa nu recunosc ca ce voi expune poate fi valabil si in cazul unei femei.

 

Am aflat de curand o chestie. Am o cunostinta, de foarte mult timp, barbat..

Tipul are un handicap fizic, o problema la un picior.. nu sta grozav nici fizic si nici intelectual, dar are spirit. (asta trebuie sa o recunosc)

Stiu ca poate e o prejudecata, dar ma gandesc ca acest handicap i-ar ingreuna putin drumul spre inima unei femei. Uite ca n-a fost asa, acum multi ani a intalnit o femeie (n-o cunosc, am vazut-o doar o data, cel putin exterior.. e frumoasa foc) cu care s-a casatori.. Dupa mintea mea, as spune ca femeia l-a iubit (atatos nu e, bani nu).. ulterior a venit si un baiat.

Ei.. problema e ca nu reusesc sa sa inteleg de ce un om in situatia lui, calca peste ce are acasa.. si-si trage amanta.

Sunt de acord ca "frumusetea nu tine de foame".. da' totusi.. de ce?

Ce nu face omul pentru distractie... :cry:

Pacat e ca faptul ca-si bate joc de ce are acasa. Isi va da seama prea tarziu ca greseste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca in relatia lor a disparut ceva.

 

Nu intotdeauna cei care isi trag amante / amanti o fac pentru ca a disparut ceva in relatia lor de cuplu.

Au un apetit sexual mai mare pe care trebuie sa-l satisfaca. Si cum stim cu totii , cand toate merg bine cauti ceva sa fie si mai bine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×