Sari la conținut
Forum Roportal
roadkill

MOTOCICLISTI ROMANI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Specia" asta de romani, in Diaspora, e ceva mai dificil de intilnit, dar stiu ca existati...

 

Hai, sa vedem citi sintem si, eventual, ce, care, cum si cind am putea face, odata ce am dat unii de altii.

 

Asfalt uscat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate nu prea multi :crazy:

 

Deh, nu-i neaparat forumul cel mai potrivit, pentru asta. Pe www.motociclism.ro sint destui de gasit, doar ca m-am gindit sa incerc si altundeva.

 

Citiva ne-am "gasit" si ne-am organizat intr-un club moto, PROCLET CM, momentan destinat romanilor din diaspora. Mai tirziu...sa vedem.

 

post-100148-1181370625_thumb.jpg

 

Orice roman, indiferent de tara in care se afla, sex, religie, orientare politica, etc., posesor de carnet de conducere moto si, bineinteles, cu motocicleta proprie, e binevenit, atita timp cit se inscrie in cele citeva conditii de aderare la club.

 

Tin sa specific ca nu sintem un club "clasic" (gen MC, 1%-ers, etc.), neavind nici structurile, nici interesele unei asemenea organizatii. Sintem un grup de romani, pasionati de motociclete, in care orice decizie se ia absolut democratic. Unele intilniri, deplasari si actiuni sint in planificare.

 

Informatii mai ample: proclet@yahoo.de .

 

Asfalt uscat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×