Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Nu inteleg un lucru!

Postări Recomandate

Buna! M-am gandit la deschiderea topicului acesta.Si vreau sa va spun ca nu inteleg lucrul asta de ce simtiti unii dintre voi lucru asta de "a te sinucide"? :cheer: De ce? :D Nu mai aveti rostul la viata?De exemplu am gasit si am vazut o gramada de situatii in care multi se sinucid(din cauza prietenilor parintilor etc.).Si dau un exemplu "O fetita de 12 ani, Andrada din Bucuresti a crezut ca numai are rostul la viata si s-a sinucis dar insa ea era adepta a curentului Emo Kid, iar acum toti cunoscutii ei regreta ca s-a dus si ea defapt avea locul potrivit in inimile tuturor...de asemenea si in orasul meu in Barlad iarasi o fata de 16-17 ani sau 15 s-a sinucis(si ea nu era emo).Cazuri foarte triste :) !!Un mic sfat de al meu e sa nu va sinucideti ca nu se stie niciodata ce se poate intampla poate chiar ceva care te poate cu adevarat inveseli :)

 

Va astept parerile sau vorbele care le aveti de spus :D

Editat de MissPisi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un mic sfat de al meu e sa nu va sinucideti ca nu se stie niciodata ce se poate intampla poate chiar ceva care te poate cu adevarat inveseli :cheer:

 

Da, vreo 2 pitici de pe creier care s-o pună de-o sodomie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! M-am gandit la deschiderea topicului acesta.Si vreau sa va spun ca nu inteleg lucrul asta de ce simtiti unii dintre voi lucru asta de "a te sinucide"? :cheer: De ce? :D Nu mai aveti rostul la viata?De exemplu am gasit si am vazut o gramada de situatii in care multi se sinucid(din cauza prietenilor parintilor etc.).Si dau un exemplu "O fetita de 12 ani, Andrada din Bucuresti a crezut ca numai are rostul la viata si s-a sinucis dar insa ea era adepta a curentului Emo Kid, iar acum toti cunoscutii ei regreta ca s-a dus si ea defapt avea locul potrivit in inimile tuturor...de asemenea si in orasul meu in Barlad iarasi o fata de 16-17 ani sau 15 s-a sinucis(si ea nu era emo).Cazuri foarte triste :) !!Un mic sfat de al meu e sa nu va sinucideti ca nu se stie niciodata ce se poate intampla poate chiar ceva care te poate cu adevarat inveseli :)

 

Va astept parerile sau vorbele care le aveti de spus :D

eu nu am de zis ca ai dreptate dar e mai greu de pus in practica...in momentele de depresie esti cuprins de disperare si nu mai judeci corect...probat pe mine asta...si sunt constienta si de aia nu ma sinucid...ca stiu ca eu nu mai judec atunci bine si imi caut ceva care sa ma faca sa imi distraga atentia.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Da, vreo 2 pitici de pe creier care s-o pună de-o sodomie. "

Ce vrei sa spui?

 

 

eu nu am de zis ca ai dreptate dar e mai greu de pus in practica...in momentele de depresie esti cuprins de disperare si nu mai judeci corect...probat pe mine asta...si sunt constienta si de aia nu ma sinucid...ca stiu ca eu nu mai judec atunci bine si imi caut ceva care sa ma faca sa imi distraga atentia.....

da ai mare dreptate :D acum inteleg :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Da, vreo 2 pitici de pe creier care s-o pună de-o sodomie. "

Ce vrei sa spui?

tre sa mai cresti un pic,pentru a intelege...si nu marefer la varsta ci sa mai capeti experienta cu cei de aici...si atunci iti va fii mai usor,acum daca ai sta sa citesti majoritatea postarile diclonei legate de teme asemanatoare vei intelege....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai, lasati emo...m-am saturat de atata emo...peste tot se vb despre emo...da' mai dati-l in **** mea de emo! Oamenii cu tendinte sinucigase vor exista mereu, fie ca vor fi emo, fie ca nu. Emo e muzica (ce nu duce la suicid, e chiar o muzica "mild"...eu nu inteleg cum un individ se poate sinucide de la muzica emo...atunci ce sa zicem de aia care asculta black, doom sau death? nimeni nu se poate sinucide de la muzica emo), emo e stil vestimentar. Atat. De aici pana la suicid e cale luuunga.

Si Tokio Hotel nu-s emo.

Editat de AmphetamineGirl
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie ce suparari au avut acele fete. Poate au avut impresia ca anumite situatii erau de nerezolvat. Si in loc sa discute cu cineva, cu parintii, de exemplu, au gasit ele 'solutia' definitiva... Cred ca e lipsa de comunicare intre copii si parinti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×