Sari la conținut
Forum Roportal
vgmihai

cum sa reduc marimea unui film

Postări Recomandate

Am un film in calculator salvat si este de 731 MB si daca mai pun si subtitrarea mai creste putin, intrebarea mea este cum as putea sa-l pun pe un CD si sa-l pot vedea la DVD-player si daca se poate face asta spunetimi va rog cum si cu ce program.

Va multumesc si astept raspunsul vostru. :)

 

va roog, va faceti timp si pentru mine sa ma ajutati??

VA MULTUMESC.

 

:D

 

[edit argv] titlu mai explicit (a cata oara schimb??); data viitoare iti dau si un warn

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate te-am indus in eroare cu raspunsul la topicul precedent ... ma refeream ca nu trebuie sa convertesti fimul in formatul ala in care era pe dvd-ul original.

 

Filmul poti sa-l faci mai mic fie daca convertesti intr-un format cu o calitate mai proasta fie daca tai bucati din el, de exemplu genericul de la inceput si sfarsit. Cred ca in ambele cazuri vei avea probleme cu subtitrarea.

 

Dar daca e mai mare decat capacitatea unui CD mai bine lasa-l asa cum este si copiaza-l pe un DVD in formatul care este (banuiesc ca avi). Poti sa pui mai multe filme pe un dvd fara sa fie probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate te-am indus in eroare cu raspunsul la topicul precedent ... ma refeream ca nu trebuie sa convertesti fimul in formatul ala in care era pe dvd-ul original.

 

Filmul poti sa-l faci mai mic fie daca convertesti intr-un format cu o calitate mai proasta fie daca tai bucati din el, de exemplu genericul de la inceput si sfarsit. Cred ca in ambele cazuri vei avea probleme cu subtitrarea.

 

Dar daca e mai mare decat capacitatea unui CD mai bine lasa-l asa cum este si copiaza-l pe un DVD in formatul care este (banuiesc ca avi). Poti sa pui mai multe filme pe un dvd fara sa fie probleme.

Multumesc si am sa incerc si sper ca voi reusi sa le si vad pe DVD-player

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa mai fac ca nu reusesc nici macar sa-l pun pe CD filmul care-l am si singurul program care-l am este "NERO", defapt si cu care am mai lucrat,si nici cu asta nu mai merge, cand introduc CD-ul DVD in unitatea D defiecare data il arunca afara si imi zice ca si cum nu ar fi combatibil,nu stiu ce sa mai fac poate vreti sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce sa fac ca habar nu am.MULTUMESC :spiteful: :jester: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca sunt unitati care stiu sa citeasca CD si DVD, dar nu stiu sa scrie decat CD. Ia spune-ne exact ce scrie pe unitatea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica? uite un exemplu ce scrie pe al meu: Compact Disc ReWritable si DVD ROM; Deci unitatea mea stie scrie si sa citeasca CD-uri (chiar si re-wr) si stie doar sa citeasca DVD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica? uite un exemplu ce scrie pe al meu: Compact Disc ReWritable si DVD ROM; Deci unitatea mea stie scrie si sa citeasca CD-uri (chiar si re-wr) si stie doar sa citeasca DVD

deci sa inteleg ca nu voi reusi sa pu filmul pe CD de DVD?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×