Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

razbunarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

toti dintre voi ati avut in trecut relatii care s-au terminat.va inselat?cati dintre voi ati aflat de el/ea?de la niste mesaje pe celular pana ai vedea impreuna.si cum ati reactionat?care a fost razbunarea voastra cand ati aflat ca va inselat?ati iertat,ati platit cu aceasi moneda, sau ati pus la cap un plan diabolic in care tinta era sa-l faceti sa sufere.ati gresit vreodata crezand ca va insala si pana la urma nu era nimic?astept raspunsurile.sa incep cu mine.

 

o tipa era innebunita dupa prietenul meu.cu toate ca eram de mult timp impreuna tipa si-a bagat coada.a venit la mine intro zi si mi-a spus ca s-a culcat cu el,ca o vrea abureli.cred ca se astepta sa ii dau papucii si sa-si baga ea ghearele pe el.la intrebarea" ce semn avea pe el "se balbaia.prietenul meu are un semn de nastere pe trup care numai daca ai fi orb nu lai vedea pt ca semnul sare in ochi.stiam ca ii da tarcoale.incerca sa-i afle telefonul.faza tare e ca,cand mi-a spus cam cand s-a culcat cu el,noi eram plecati in vacanta pt o saptamana la munte. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daps am fost inselata vara asta..am plecat la mare , l-am lasat un pic mai mult singur si cand l -am sunat pe fix imi zice Raluca, ca altcineva nu-si poate da seama ca sunt.Atunci a caut dcerul pe mine..urmatoarea zi eera ziua noastra si implineam 1 an si 3 luni..imi zice ca s-ar putea sa plece la bunici si ca nu stie daca ne putem vedea.I am zis bine ok, mai vorbim...asa apoi -am dus acasa nervoasa si dupa cateva ore i-am trimis mesajul de adio..orice da nu sa fiu inselata asta nu suport..stiam ca nu merit si asteptam un raspuns imediat..care insa nu a venit deloc...m-am resemnat si dupa ce weekendul a trecut primesc un telefon..ghiciti cine? el imi zice ca a fost o confuzie ca n-are nimic cu tipa..ya right...cine-l mai crede..si s a-i mai dua o sansa..i-am propus s ane vedem si sa disutam....am vorbit si i-am dat o sansa ca s ama razbin poate hiar nu avea nimic cu tipa..si asa l-am chnuit amintindu-i de ea pana ce a cedat si a zis ca nu mai merge..hihi..cat l-am putu chinui..i-am zis ca-l iubesc pentru ca la un moment dta am fost deisa sa-l iert si sa o luam de la capat ..dar timpul a decis ca nu ne potrivim..asa ce acum am ramas amici..desi sunt sigura ca nu ma va uita niciodata :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toti dintre voi ati avut in trecut relatii care s-au terminat.va inselat?cati dintre voi ati aflat de el/ea?de la niste mesaje pe celular pana ai vedea impreuna.si cum ati reactionat?care a fost razbunarea voastra cand ati aflat ca va inselat?ati iertat,ati platit cu aceasi moneda, sau ati pus la cap un plan diabolic in care tinta era sa-l faceti sa sufere.ati gresit vreodata crezand ca va insala si pana la urma nu era nimic?astept raspunsurile.sa incep cu mine.

 

o tipa era innebunita dupa prietenul meu.cu toate ca eram de mult timp impreuna tipa si-a bagat coada.a venit la mine intro zi si mi-a spus ca s-a culcat cu el,ca o vrea abureli.cred ca se astepta sa ii dau papucii si sa-si baga ea ghearele pe el.la intrebarea" ce semn avea pe el "se balbaia.prietenul meu are un semn de nastere pe trup care numai daca ai fi orb nu lai vedea pt ca semnul sare in ochi.stiam ca ii da tarcoale.incerca sa-i afle telefonul.faza tare e ca,cand mi-a spus cam cand s-a culcat cu el,noi eram plecati in vacanta pt o saptamana la munte. :good:

nu prea sunt adepta razbunarilor ,prefer o despartire amicala . :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razbunarea e arma prostului. Nu am avut de'a face cu asa ceva, dar nu cred ca m'as razbuna pe el daca m'ar insela. pur si simplu as pleca fara sa'i reprosez ceva. si mi'as vedea de drumul meu fara sa ma uit in urma. cred ca ar fi greu, dar viata are urcusurile si coborasurile ei ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razbunarea e primul gand. Dar pe urma.... Ce castigi razbunandu-te? O satisfactie amara, si dezaprobarea lui vesnica... Mai degraba eu as opta pentru indiferenta sau, de ce nu, sa mi-l fac prieten, sa ramanem amici, nu m-am razbunat niciodata, mi s-a parut inutil..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la suparare spun multe dar imi trece repede, cea mai buna razbunare si cea mai sanatoasa este indiferenta :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×