Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Descoperirea din Bucegi

Postări Recomandate

...

:lol:

Nici macar nu pot sa imi dau seama daca glumesti sau vorbesti serios.

Faptul ca descoperirea din Bucegi a ramas tot nedescoperita spune totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nedescoperita de noi, ca nu am dat fuga pana acolo cu harta geologica (as putea sa o imprumut eu de la IGR, harta militara daca ma lasa tatal meu).

 

Descoperita de toti din stat care au fost deja acolo, si li s-a ordonat sa nu sufle la nimeni de catre superiori. Sau tu crezi ca exista un post Radio Descoperiri Interzise - Secrete militare si de stat in direct cu soldatii nostri curajosi din prima linie " la marginea abisului G'yeah, infrunta extraterestrii si demonii Yo, apara natiunea de invadatori si masoni din forty'eight pana'n prezent P'P'P'P'Peace ...." Say hello to Gigi din Costesti, acum o saptamana a fost invitat de Contele de Saint Germain la vila sa din Centrul Pamantului, unde se organiza o noua calatorie in Universul X-14 .. pentru cine are memoria stearsa de Incidentul K-12 de acum 456 de ore Kloniene, aceea este lumea de bastina al crocodiloizilor sferici cu rombul petei gri-bombom. Adica cei care controleaza jumatate din Asia si partidul PNL .. ce spunea Gigi al nost'? Sa-l ascultam la R'R'Radia Descoperiri Interzise ... Non-stop comin' at'cha live, via mind waves , plottin' for world domination since 9/11, for'ever "

 

Iti dai seama ca turnarea in mass media a tuturor "secretelor" tine de domeniul fantasticului? Nu cumva te-ai uitat la prea multe filme tu?

 

Se pare ca a mai venit inca un brasovean :P

 

Ma duce gandul la legendele dacice care spun ca sub Sfinx s-a retras Zamolxe si asteapta vremea cand poporul sau isi va baga mintile in cap :lol:

 

Legendele astea sunt reale. Intrebarea este daca Sfinxul acela este Omul de aici, sau cu totul altceva dintr-o lume paralela. Si daca Zamolxe e cel de care se spune aici, sau cu totul altcineva. Si legendele pot veni de oriunde, nu e obligatoriu sa se aplice la locul unde le auzi, ele pot fi si adaptate/schimbate de localnici sa fie integrate la lumea de atunci, si modificate din gura-n gura.

 

Apropo a auzit cineva de ideea ca cei cu lobul urechii rotund atarnand sunt romani, iar cei cu lobul urechii unit sunt daci? Cati de aici sunteti daci sau romani, adica lobul unit sau separat?

 

A citit cineva un roman "Cavalerii Ordinului Basarab"? Dovedeste exact cat de fantastico-lirica este istoria din manuale. Adica orice din afara erei moderne sunt basme peste basme, inflorite si inzestrate cu talent eminescian de cartile de istorie si istoricii moderni. Poate prin 1800 a fost o perioada mai romantica, si istoricii importasera substante halucinogene din orient. S-au decis sa scrie 100 de basme sau 1001 de nopti in stilul Seherazadei, in cronicile istorice, sa dea urmasilor mandrie patriotica si lacrimi in suflet. Adica din generozitate, credinta si iubire, au luat povesti frumoase de atunci si le-au impus ca istorie reala, sa-l impace pe vreun voievod, care era la inceputul domniei si voia sa-si imbarbateze neamul, si sa impresioneze boierii.

 

Ca sa nu zic cat se lauda calugarul Lazar in romanul ala, de ii se flutura roba ca lui Marilyn Monroe pe curent de aer ascendent. Deci istoria pre-moderna sa fie o adunatura de laudarosenii egotistice a boierilor si cronicarilor de atunci. Care se mandreau ca stiau sa scrie si s-au apucat sa ne toarne noua romane istorice de pus zambete pe fetele puilor de daci.

 

Profesorul Constantin Bursuc afirmă că a pătruns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu dorm noaptea, ca atunci sunt setate undele masonilor la maxim. :lol:

 

Daca nu noi atunci cineeee???

Daca nu acum atunci caaannnd???

Stiau si manelistii emo ce stiau .. Mai este si cantecul "La tribu du Dana" de o formatie franceza, i-am uitat numele ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poa' sa fie si mama undei, eu trag pe dreapta. :lol: NB

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am spus exact contrariul: oricine poate intra si intelege. Materialele care spun altceva sunt pura dezinformare. Retine lucrul asta, e fundamental.

 

Pe aceeasi baza spun si eu ca tunelele masive subterane din Carpati nu pot fi explorate de toti policticosii, si de aceea au fost incuiate si izolate, din ciuda sa nu intra altii mai putin materialisti ca ei.

 

Daca deja pot intra toti perversii masoni si ipocritii monedari prin catacombele sacre din Carpati, s-a spart tot misterul si magia acelor locuri din privinta mea.

 

Departe de mine gandul de a supara pe cineva si mai ales pe tine Enki.

 

La Multi Ani si Noroc!

Ce finut esti, Enki ti-e matusa sau moasa?

 

Cand principiul este gresit, orientarea este gresita. Nu este vorba doar de modificarea aspectului. De exemplu: in cartea lui Cinamar este prezentat conceptul reincarnarii continue asa cum este el vazut in viziunea occidentala. Ori conceptul asta este complet gresit, acesta fiind inima spiritualitatii descrise de Cinamar. In realitate nu exista reincarnare. Exista ceva care poate aduce a asa ceva, dar este fundamental diferit, dar nu pot descrie, deoarece deocamdata nu am inteles.

 

Deci baza asta este complet gresita, si din cate am inteles, nu exista in nici o religie forma asta de reincarnare, fiind doar un model "inventat" in occident in timpuri relativ moderne (pe la inceputul 1900 parca) prin proasta intelegere a ideilor importate din alte religii in care se vorbeste de o "reincarnare", dar este vorba de cu totul altceva in esenta.

 

Reincarnarea a ce? Corpul uman nu are suflet, este doar o constructie paralela cu sufletul. Sufletul nu este dovedit a face parte din corpul uman, deci nu are cum sa moara odata cu corpul uman, care moare din cauze de mediu si mutatie genetica generata de radiatia lumii umane.

 

E ca si cum ai spune, daca un copac creste pe pamant, atunci cand copacul moare, pamantul de pe o raza de un kilometru moare si el de dorul copacului, na tu.

 

Pamantul ramane in continuare acolo, pentru ca este paralel cu copacul, nu face parte din structura sa, doar au contact tangential, prin radacinile copacului (sistemul nervos).

 

In lumile paralele sufletul face parte vizibil tangibil din corpul fizic, si cand corpul moare, sufletul poate iesi din corp si zbura in ceruri, sub forma de fantoma sau alte forme de la suflet la suflet. Dar acolo sufletul este vizibil si are lumina vitala, ce straluceste si in afara corpului daca fiinta isi deschide emotiile. Iar fantoma apoi poate ori sa ramana fantoma, suflet liber, ori sa-si caute alt invelis corporeal, sa se reincarneze, sau sa fie reinviata in corpul mort, de vindecatori talentati.

 

Tu la ce forma de "reincarnare" te refereai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
referitor la descoperirea din Bucegi ati vazut cu ochii vostri? sau e doar o poveste asa cum vi s-a spus si voua?

E un roman, o poveste. Pina la proba contrarie ;)

Ar fi interesant sa fie adevarat. Mai ales cu masa aceea cu holograma.

 

Ce e interesant insa, intr-adevar in Bucegi parca esti mai energizat ca in alti munti. O fi ceva .....

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi interesant sa fie adevarat. Mai ales cu masa aceea cu holograma.

Ce e interesant insa, intr-adevar in Bucegi parca esti mai energizat ca in alti munti. O fi ceva .....

 

Aici zici bine. Dar are cineva mai mult de parca in legatura cu muntii Bucegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×