Sari la conținut
Forum Roportal
Niscu

Peee legea mea !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Profit de lipsa moderarii in aceasta perioada pentru a promova cateva dintre legile pe care eu le consider esentiale pentru "bunul mers" al societatii romanesti :yu.gif

Va invit de asemenea sa veniti cu propriile propuneri

 

-Ieftinirea faiantei albe simple, 20x20cm

 

-scutirea de impozite a fiecarui roman care poate dovedi cu martori ca acest bir il deanjeaza.

 

-implementarea spagii ca unic mod de plata!

Astfel ar dispare birocratia generata de colectarea maruntisului rezultat din taxele legale.

 

-Acordarea de daune morale si eliberarea tuturor politicienilor arestati ,urmata de punerea neintarziata sub acuzare a celor care i-au votat , sub acutatia de -buna credinta.

 

-Acordarea de prime in euro hingherilor , platite din veniturile personale ale celor care au promovat legea eutanasierii cainilor fara partid !

A, aa ..am vrut sa spun fara Basescu,. adica FARA STAPAN ! [uf,..am reusit sa zic pana la urma !]

 

-Reducerea numarului de amenzi de circulatie la una singura si anume : "Amenda pentru circulatie",..de fapt ,..ma mai gandesc putin fiindca am impresia ca exista deja ,doar ca se numeste rovigneta :}}

 

-Acordarea de indemnizatii substantiale tuturor hotilor pentru a nu mai fi nevoiti sa-si puna integritatea corporala in pericol escaladand locuinte.

 

-Eliminarea alocatiilor pentru copii fiindca oricum sant de panarama , iar politica romaneasca isi doreste o imagine serioasa.

 

-Includerea pe lista raselor periculoase ,care impun castrarea ,a tuturor celor care sant in stare de orice pentru a prinde un os de ros.

 

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Reabilitarea detinutilor politici considerati de cei mai multi dintre romani - 'purtatori de paraziti intestinali", de unde si mancarimea in dos ce i-a facut sa ajunga dupa gratii.

 

-Reducerea numarului de parlamentari la 2 ,pentru ca altfel nu vom sti niciodata cine e vinovat si cine nu.

 

-Alegerea presedintelui in functie de lungimea si batzosenia shu,shuvitei.

 

 

 

 


Garantia pe bunurile furate este o propunere justa. O sustin si adaug necesitatea scutirii de la plata TVA a tuturor marfurilor puse pe piata fara acte sau cu termenu' de valabilitate expirat.

Editat de Niscu
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

-Eliminarea alocatiilor pentru copii fiindca oricum sant de panarama , iar politica romaneasca isi doreste o imagine serioasa.

 

Dom'le io te sustin puternic, cel putin cu asta.

 

Ando glumeaua, dar e chiar de rasul curului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

-Comasarea a trei clase de elevi intr-una ! Astfel daca fiecare clasa vine [iarna] ,cu cele 5 grade celsius din vechea locatie ,.. prin adunare se ajunge la 15 grade si pot renunta toti de hainele groase fara bani de incalzire de la guvern.

 

-Marirea substantiala a subventiei pentru agricultura deoarece pentru multi tarani asta e singura sursa de venit din care trebuie sa mai scada si cheltuielile cu mimarea unei culturi oarecare.

 

-Renuntatrea la vechiul sistem de votare ce va fi inlocuit cu adeziunile pe Facebook , mult mai ieftine si care s-ar putea dovedi mai greu de trucat ,neexistand inca reflexele necesare pentru asta la nivel politic

 

-Fiecare roman va avea dreptul la o sticla de shampanie , o tigara de foi H. Upman Havana si va fi inconjurat cu respect si admiratie de intreg colectivul expeditiei. .....Cred ca am incurcat filmele ,..replica asta era din "Operatiunea monstru'" si eu ma gandeam la "Prostii sub clar de luna"

Oricum , sa fie clar,..Orice roman va avea dreptul !!!

Ramane de vazut unde se va opri acel drept": si daca politicienii nostri se vor mai putea aseza pe scaune dupa inatalnirea cu el.

 

-Dotarea politistului roman cu cooler la sapca pentru a preveni supraincalzirea generata de calculul noilor amenzi unde apar sume cu "mai multi de zero".

 

-Interzicerea bailor de multime pe motiv ca in baie vorbim ,pe langa chiuveta si wc, de multa apa rece si sapuneala iar in urma ramane intotdeauna jeg.

 

-Renuntarea la ambitii desarte legate de o retea de autostrazi in Romania inlocuind-o cu piste pentru biciclisti pe principiul" , tot romanesc : " ...mai bine s-abatem vanatul cu coarne sau vulpile rosii ori iepurii mici........ca Bechtel turna. [la asfalt ] Insa foarte putin."

 

-Schimbarea denumirii de "Rosia Montana " in "Portocalia Montana", intrucat simpatiile cu stanga nu prea i-au purtat noroc.

Editat de Niscu
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dom'le io te sustin puternic, cel putin cu asta.

 

Ando glumeaua, dar e chiar de rasul curului.

Multumesc Amarena pentru sustinere !

Din acest moment se pare ca santem cel putin trei : tu , *** si eu , ceea ce inseamna cu unul mai mult decat alte organizatii" cum ar fi Tinerii pentru Romania de ex. si noi nici macar nu arboram drapelul national !! good.gif

[no offence,.TPN.,e doar o constatare ]

.oops.gif se pare ca iarasi profit de lipsa moderarii

Editat de Niscu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In domeniul medical am o singura propunere :

 

- Introducerea uniformelor obligatorii care sa reglementeze lungimea fustelor si adancimea decolteurilor asistentelor [fiindca nu orice bolnav are voie sa vada orice ] , precum si marimea buzunarelor de la halatul doctorilor .

 

In rest totul e perfect !

Editat de Niscu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×