Sari la conținut
Forum Roportal
bebelutza

Intretinere naturista

Postări Recomandate

Ce e cu ele ?

Te trezesti intr-o zi si zici stop incercarilor de schimbare a samponului, balsamului, te saturi de reclame, de rafturi pline si de oferte tentante. Ce poti face/ Ultima sansa: NATURA. Te intorci de unde ai plecat, la natura! Ce putem face pentru un par sanatos folosind masti preparate de noi? Eu vreau sa discutam despre solutii naturiste probate, care au dat rezultate,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca naturistii recomanda sampoane naturale in locul celor de pe piata, pentru revitalizarea parului, impotriva caderii, si pentru refacerea firului. Aceste sampoane se prepara acasa din galbenus de ou combinat cu diverse tincturi si apa. Voi ce parere aveti? A folosit cineva astfel de sampoane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

folosesc un sampan de acest tip si ma declar multumita :spiteful:

E din gama Gerovital, Sampon cu Gudron (pe baza de petrol).Am decolorat parul (era vopsit negru si am reusit sa ajung la o culoare cu 3-4 tonuri mai deschisa) si dupa cateva luni l-am indreptat.Cu toate astea sa prezinta bine,nu are nevoie de o ingrijire speciala si e pana in talie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice ceai se poate folosi la clatit, va hrani mai mult decat nu stiu ce bla, bla.

 

Si, mai important decat orice crema aplicata, orice tratament naturist : NU cafelei, alcoolului, tigarii si veti avea o fata de ingeras, par sanatos si frumos !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×