Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

De ce-si mint barbatii partenerele?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spune-i asta unei femei, iar ea se va lamuri in privinta ta (vorbesc despre barbati, in general, nu despre Al' Micu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios? Poate asa interpretati voi, adica barbatii.

E mai simplu asa. Decat sa zica unul ca minte din lipsa de caracter, mai degraba femeia e aia care insista sa fie mintita. Ce e viata asta fara o minciuna buna din cand in cand, care sa-ti frece directia cand ti-e lumea mai draga ? Poi inseamna ca nu stim sa traim la maxim atunci. doh.gif

Dar daca ii intrebi de ce minte femeia, raspund "pentru ca e tarfa mincinoasa d'aia".

 

Spune-i unei femei ca are fundul mare sa vezi cum reactioneaza.

Nu cred ca e vorba de astfel de minciuni ci de cele de genul "O respect si iubesc pe sor'ta ca si pe sora mea....(daca-ti mai zic ca m-am si culcat cu ea...valeu)" :roll:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios? Poate asa interpretati voi, adica barbatii.

ca sa fie primii care o fac...orgoliu deh.... :roll:

Spune-i asta unei femei, iar ea se va lamuri in privinta ta (vorbesc despre barbati, in general, nu despre Al' Micu).

E mai simplu asa. Decat sa zica unul ca minte din lipsa de caracter, mai degraba femeia e aia care insista sa fie mintita. Ce e viata asta fara o minciuna buna din cand in cand, care sa-ti frece directia cand ti-e lumea mai draga ? Poi inseamna ca nu stim sa traim la maxim atunci. doh.gif

Dar daca ii intrebi de ce minte femeia, raspund "pentru ca e tarfa mincinoasa d'aia".

 

Q.E.D. :good:

V-am zis ceva ce nu acceptati, ati dat-o-n diverse... adica ati insistat sa va mint ceva ce va convine sa auziti. Fie... Pentru ca barbatii e porci si n-are caracter :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Q.E.D. :good:

V-am zis ceva ce nu acceptati, ati dat-o-n diverse... adica ati insistat sa va mint ceva ce va convine sa auziti. Fie... Pentru ca barbatii e porci si n-are caracter :P

Da, da, orice parere care ne apartine e o insistenta ca sa ne mintiti. 8)

Mai, femeilor, daca mai dati vina pe barbati pentru ca va mint... :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis ceva ce nu acceptati, ati dat-o-n diverse... adica ati insistat sa va mint ceva ce va convine sa auziti. Fie... Pentru ca barbatii e porci si n-are caracter :P

Am mentionat mai sus despre ce minciuni cred eu ca e vorba. Pe mine minciunelele albe ma lasa rece, ba le mai zic si eu cand e cazul. Eu ma refer la minciuni care pot schimba, afecta viata unui om, puterea de decizie, la minciuni grave care cauzeaza drama, durere, etc.

Fi tu sigur ca nu i-as lua capul alui meu daca in loc sa taca diplomatic, mi-ar zice ca arat grasa in anumiti blugi. De fapt am si avut perioade din astea cand mi-a zis-o omul iar eu i-am raspuns " Uite cine vorbste...Brad Pitt." :lol:

Povestea insa s-ar schimba dramatic daca as afla ca sunt dusa cu zaharelul despre chestii cu adevarat importante in viata mea si a noastra.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca femeile insista sa fie mintite.

 

Absolut de acord .

 

Le face si mai mare placere sa se minta singure sau unele pe altele .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Absolut de acord .

 

Le face si mai mare placere sa se minta singure sau unele pe altele .

asa....mai minte-ma frumos ca-mi place... :roll: dar vezi sa nu crezi si tu ce spui...ntz,ntz,ntz.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i asta unei femei, iar ea se va lamuri in privinta ta (vorbesc despre barbati, in general, nu despre Al' Micu).

Adica va aprecia sinceritatea lui???rotflmao.gif

 

E mai simplu asa. Decat sa zica unul ca minte din lipsa de caracter, mai degraba femeia e aia care insista sa fie mintita. Ce e viata asta fara o minciuna buna din cand in cand, care sa-ti frece directia cand ti-e lumea mai draga ? Poi inseamna ca nu stim sa traim la maxim atunci. doh.gif

Dar daca ii intrebi de ce minte femeia, raspund "pentru ca e tarfa mincinoasa d'aia".

 

 

Nu cred ca e vorba de astfel de minciuni ci de cele de genul "O respect si iubesc pe sor'ta ca si pe sora mea....(daca-ti mai zic ca m-am si culcat cu ea...valeu)" :roll:

'Aidi bre, ca nu-i chiar asa...

Ia minte-l tu pe-al tau ca Bruce Willis ar fi invidios pe el si ca l-ar copia de l-ar cunoaste...(nu ca te-ar crede, da' asa... gestu'...)

Oricum , la barbati astea nu prea tin si s-ar putea sa primesti un raspuns de genul: "Serios iubito...bere mai este...si-mi aduci una...da' rece te rog...?laugh.gif

Depinde de minciuna... daca o spui p'aia cu: "asa era... zgariata si-ndoita... da, si bara sparta, ai uitat tu, dar ti-am spus..." s-ar putea sa-l indispui, insa daca ai secrete nu tocmai onorabile, s-ar putea sa-l pierzi, fara sa primesti, neaparat, vreo replica.

Aia cu "tarfa mincinoasa e pt. temperamentali".

 

Barbatii nu mint, in general. Mai omit uneori.yes.gif

flowers1.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica va aprecia sinceritatea lui???rotflmao.gif

Tu i-ai spune asa ceva unei colege, cunostinte, prietene? Ca eu nu. Poate are probleme de sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu i-ai spune asa ceva unei colege, cunostinte, prietene? Ca eu nu. Poate are probleme de sanatate.

 

E, n-o lua si tu prea serios, ca suntem pe Doi Mai (ziua tineretului UTC-istsmile.gif).L-am sarbatorit cu aplomb.

Cum sa-mi permit sa-i spun ca are fundul mare? Ii spun sa bage capul la cutie s-o sar , ca ma grabesc...si pan-o ocolesc...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×