Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Comentarii despre Maxime si Cugetari

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Black Velvet stie despre ce vorbesc, si daca nu stie, poate am sa deschid un topic in care ii demonstrez si ii amintesc cat de hilara si absurda e pretentia lui (pretentie care se oglindeste foarte clar din cerinta) avand in vedere modul in care abordeaza el ( ca sa nu bagam si terte persoane in ecuatie) alte teme pe alte topice (stie el care).

 

Nu de alta, dar cand se deschide un topic nou, uneori, dupa diverse pareri - unele cerinte se mai pot si anula.

Cum se intampla si in alte cazuri, nu?

 

Nu-ti citesc gandurile! Dar daca tot postezi aici, de ce ma comentezi pe mine si nu Maximele si Cugetarile? Sa inteleg ca ma privesti ca pe o personalitate si orice cuvant de-al meu devine in mod automat, pentru tine, o Maxima? :rot:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti citesc gandurile! Dar daca tot postezi aici, de ce ma comentezi pe mine si nu Maximele si Cugetarile? Sa inteleg ca ma privesti ca pe o personalitate si orice cuvant de-al meu devine in mod automat, pentru tine, o Maxima? :rot:

Am spus ce aveam de spus.

Uneori ma abtin, alteori nu. Nu am mintit.

 

 

Cand o sa vreau sa comentez si citate, fii sigur ca am s-o fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Cazul e simplu. Ala e topicul meu deschis de mine pentru un scop anume bine definit. Ma doare in basca ce fac altii pe tot restul ariei de religie. Pot sa faca crestinismul harcea parcea ca nu ma intereseaza. Ca ma intereseaza este ca topicul meu sa ramana curat si la obiect precum este si topicul "Maxime si cugetari crestine". Basta. Ei dracia dracului....:x:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-as raspunde lui Mozart cu urmatorul studiu despre bazele neurologice ale credintei:

 

 

I-ai spune teorii, nicidecum nu i-ai demonstra.

Sunt multe teorii cu privire la functiile partilor din creier.

 

Dar ce le place unora sa sublinieze partea care le convine si sa omita cealalta.

 

:lol2:

 

Rezultatele de pana acum sugereaza faptul ca un creier "religios" prezinta un nivel mai ridicat de dopamina, un hormon asociat unei atentii si unei motivatii sporite.

 

Asadar, ce a evidentiat cercetarea? Acum putem spune ca intre un creier "religios" si unul ateu exista diferente, dar ceea ce le cauzeaza ramane o necunoscuta.

 

sursa: http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/creier/credinciosii-si-ateii-sunt-diferiti-la-nivelul-creierului-1145340

 

ps: urla mai tare, ca nu te aud.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Rezultatele de pana acum sugereaza faptul ca un creier "religios" prezinta un nivel mai ridicat de dopamina, un hormon asociat unei atentii si unei motivatii sporite.

 

 

Ai spus-o singura ! Stii care e unul din factorii declansatori ai schizofreniei ? :lol2: Exact, receptori mai numerosi pentru dopamina. Citeste si te vei lamuri. Nu e singura teorie care asociaza religia cu delirul psihotic.

 

Credinta si stare de atentie sporita ? :oh Ma faci sa rad.

 

Link-ul meu

Iar asta nu e stiinta de ziar.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai spus-o singura ! Stii care e unul din factorii declansatori ai schizofreniei ? :lol2: Exact, receptori mai numerosi pentru dopamina. Citeste si te vei lamuri. Nu e singura teorie care asociaza religia cu delirul psihotic.

Si ce are schizofrenia cu religia (credinta, spiritualitatea), altecva decat ceea ce iti place tie sa presupui?

Dopamina prin prezenta sau absenta ei (nu total, ci la nivel de procent) poate 'anunta'..mult mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite. Se declanseaza acelasi centru care e si responsabil pentru crizele de epilespie, genereaza halucinatii, creste dopamina, toate astea nu-ti arata o tendinta spre... ? De planul psihologic nu mai zic nimic. Gen credinta in lucruri inexistente.

Editat de Renaissance'91
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite. Se declanseaza acelasi centru care e si responsabil pentru crizele de epilespie, genereaza halucinatii, creste dopamina, toate astea nu-ti arata o tendinta spre... ?

Poate.

Dar nu garanteaza.

 

Si asta subliniam eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×