Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Suferinta sufleteasca cand stii ca esti bolnav

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand trebuie sa faci o operatie te cuprind stari de teama,frica pentru ca nu stii ce te asteapta.

Dar daca trebuie sa repeti aceiasi operatie, iti vine sa fugi, sa uiti prima experienta neplacuta.

Cum depasesti momentul? Nu exista oare pastile care sa-ti stearga memoria,sa te faca sa uiti!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand trebuie sa faci o operatie te cuprind stari de teama,frica pentru ca nu stii ce te asteapta.

Dar daca trebuie sa repeti aceiasi operatie, iti vine sa fugi, sa uiti prima experienta neplacuta.

Cum depasesti momentul? Nu exista oare pastile care sa-ti stearga memoria,sa te faca sa uiti!!!!

 

E ceva normal sa`ti fie frica,sa`ti pui tot felul de intrebari si sa`ti treaca diverse ganduri prin minte-de multe ori negative nu`i asa?.Mereu ne este teama de nou,de necunoscut.

Exact asa eram eu inainte sa ma operez de deviatie de sept.Stiu ca inainte de anestezie si de operatie ti se face o injectie de linistire care te calmeaza treptat si te face sa uiti de operatie.

Important este sa fim optimisti.Nu trebuie sa`ti pierzi speranta :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E ceva normal sa`ti fie frica,sa`ti pui tot felul de intrebari si sa`ti treaca diverse ganduri prin minte-de multe ori negative nu`i asa?.Mereu ne este teama de nou,de necunoscut.

Exact asa eram eu inainte sa ma operez de deviatie de sept.Stiu ca inainte de anestezie si de operatie ti se face o injectie de linistire care te calmeaza treptat si te face sa uiti de operatie.

Important este sa fim optimisti.Nu trebuie sa`ti pierzi speranta :D

Problema e ca trebuie sa fac a doua oara aceiasi operatie,intre timp m-am mai calmat,am inceput sa caut remedii naturiste.

 

Ai mai repeta inca o data operatia de deviatie de sept?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e ca trebuie sa fac a doua oara aceiasi operatie,intre timp m-am mai calmat,am inceput sa caut remedii naturiste.

 

Ai mai repeta inca o data operatia de deviatie de sept?

 

Nu as mai repeta...daca stiam cum o sa fie nici nu ma mai operam.Nu as vrea sa mai trec inca o data prin asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mirelut, nu te speria. Din cate stiu eu problema ar putea fi rezolvata si fara operatie, daca nu sunt foarte sigura. O sa ma interesez. Ce trebuie sa faci este sa cauti un medic BUN si sa stai de vorba cu el. Daca nu cunosti niciunul acolo, pot sa caut eu in Bucuresti. Cunosc deja cateva persoane care au avut probleme similare si stiu sigur ca una dintre ele a rezolvat-o fara operatie. Asa ca, stai linistita si nu te gandi la ce e mai rau. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu care ti-e problema mirela,dar stiu cam prin ce ganduri poti trece.

sanatate sa ai si incredere ca totul o sa fie bine.Nu subestima potetialul terapeutic al psihicului! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mirelut, nu te speria. Din cate stiu eu problema ar putea fi rezolvata si fara operatie, daca nu sunt foarte sigura. O sa ma interesez. Ce trebuie sa faci este sa cauti un medic BUN si sa stai de vorba cu el. Daca nu cunosti niciunul acolo, pot sa caut eu in Bucuresti. Cunosc deja cateva persoane care au avut probleme similare si stiu sigur ca una dintre ele a rezolvat-o fara operatie. Asa ca, stai linistita si nu te gandi la ce e mai rau. :clap:

Iti multumesc Miki, tu stii despre ce e vorba si mi-ar fi de mare ajutor daca ai putea sa-mi recomanzi si alta alternativa la operatie.Daca ai putea sa iei legatura cu acea pers. care a rezolvat fara operatie m-ar ajuta mult. :D

 

nu stiu care ti-e problema mirela,dar stiu cam prin ce ganduri poti trece.

sanatate sa ai si incredere ca totul o sa fie bine.Nu subestima potetialul terapeutic al psihicului! :good:

Multumesc pentru gandurile bune,din fericire forumistii s-au dovedit a-mi fi buni prieteni si mi-au zis ca sunt si alte variante la operatie,deja am cateva piste. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este enorma, suferinta sufleteasca. Eu am trecut printr-o operatie pe creier si jumatate de ora inainte de a intra in sala de operatie renuntasem sa cred ca voi iesi vie. Era un joc, un risc pe care eram nevoita sa-l asum. Nu as repeta operatia, sper sa nu fie nevoie, inca ma recuperez si sunt ferm convinsa ca fiecare sufera. Acum telul meu e sa sufar cat de putin posibil de acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandurile bune atrag vibratile pozitive. Nu-ti pierde speranta :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×