Sari la conținut
Forum Roportal
Iocupaul

Dumnezeu vs. Stiinta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sistemul "materialist" știintific ,alt: "Fatal Error" :)

Chilia Sf Mucenițe Teodora.

post-422801-0-79378900-1508399901_thumb.jpgpost-422801-0-06969600-1508399911_thumb.jpgpost-422801-0-36020800-1508399918_thumb.jpgpost-422801-0-72778100-1508399932_thumb.jpg

Cum cresc copaci in zid ? Singurul loc in lume ...fiind chilia Sf Teodora ..ortodoxa! CHILIA NU CADE ( din secolul 12 )!.....

 

Ia sa vedem ce zice știință,un fel de "error"..." error" :)

 

 

***P. Makrigiannis, geolog, a declarat în 1993: „Șaptesprezece uriași sprijiniți pe nimic! Toți acești arbori imenși sunt înrădăcinați PE NIMIC, sau mai bine zis pe acoperișul care este gros de numai câțiva centimetri. Cu toate acestea, cea mai mare surpriză ne așteaptă înăuntru. NU EXISTA nicio rădăcină, cât de mică, care să iasă dintre zidurile vechi. NU EXISTĂ nicio crăpătură cauzată de acestea. Atunci când vântul bate printr-un copac uriaș al bisericuței, rădăcinile lui formează pârghii foarte puternice, încât micul așezământ ar trebui să se DARAME imediat. Ca geolog, știu foarte bine că în mod normal zidurile ar fi fost strivite și dărâmate numai din cauza unui copac, iar aici sunt șaptesprezece!”

 

https://doxologia.ro/viata-bisericii/documentar/ce-spun-oamenii-de-stiinta-despre-minunea-bisericii-sfintei-teodora-din

 

 

Domnul Pallas, director al Anticariatelor din Atena, a declarat: „În conformitate cu legile naturii, cel puțin copacii mari, din cauza înclinării, înălțimii și a circumferinței, ar fi distrus-o. Pentru a sta imperios, este ceva la care știința nu poate oferi o explicație.”

 

 

George Raptis, un silvicultor din Nafpaktos, a declarat în 1992: „Întregul fenomen este dincolo de orice logică umană, fie explicație naturală sau științifică.”

 

Eleni Stavrogiannis-Perry, o arhitectă din Kalamata, a declarat în 1993: „Fenomenul este inexplicabil științific. Având în vedere poziția bisericii, construcția temporară și vârsta ei, greutatea și vânturile ar fi distrus-o treptat. Dar este încă în picioare, după atâtea secole, fără nicio stricăciune serioasă.”

 

 

***Evident..Dumnezeu asculta rugăciunile Sfințiilor Lui iar Sângele Sfânt este răsplătit si Luminează uneori si in lume prin minuni.

 

"Conform tradiției, înainte de martiriu, Sfânta Teodora s-a rugat: „Fie ca trupul meu să devină biserică, sângele meu să devină râu, iar părul meu să devină copaci.” Astăzi, exact acest lucru se vede când vizitezi acest loc sfânt. "

Editat de Arielix
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sistemul "materialist" știintific ,alt: "Fatal Error" :)

Chilia Sf Mucenițe Teodora.

attachicon.gif13E7-455-M.jpgattachicon.gifagia_m.jpgattachicon.gifW1siZiIsInVwbG9hZHMvcGxhY2VfaW1hZ2VzL2Q4ZGU1ZmMyZDRmZTdmZTQ2Y1_Okc6zzq_OsSDOmM61zr_OtM-Oz4HOsS5qcGciXSxbInAiLCJ0aHVtYiIsIngzOTA-Il0sWyJwIiwiY29udmVydCIsIi1xdWFsaXR5IDgxIC1hdXRvLW9yaWVudCJdXQ.jpgattachicon.gifteodora-peloponez-(6).jpg

Cum cresc copaci in zid ? Singurul loc in lume ...fiind chilia Sf Teodora ..ortodoxa! CHILIA NU CADE ( din secolul 12 )!.....

Ia sa vedem ce zice știință,un fel de "error"..." error" :)

***P. Makrigiannis, geolog, a declarat în 1993: „Șaptesprezece uriași sprijiniți pe nimic! Toți acești arbori imenși sunt înrădăcinați PE NIMIC, sau mai bine zis pe acoperișul care este gros de numai câțiva centimetri. Cu toate acestea, cea mai mare surpriză ne așteaptă înăuntru. NU EXISTA nicio rădăcină, cât de mică, care să iasă dintre zidurile vechi. NU EXISTĂ nicio crăpătură cauzată de acestea. Atunci când vântul bate printr-un copac uriaș al bisericuței, rădăcinile lui formează pârghii foarte puternice, încât micul așezământ ar trebui să se DARAME imediat. Ca geolog, știu foarte bine că în mod normal zidurile ar fi fost strivite și dărâmate numai din cauza unui copac, iar aici sunt șaptesprezece!”https://doxologia.ro/viata-bisericii/documentar/ce-spun-oamenii-de-stiinta-despre-minunea-bisericii-sfintei-teodora-din

Domnul Pallas, director al Anticariatelor din Atena, a declarat: „În conformitate cu legile naturii, cel puțin copacii mari, din cauza înclinării, înălțimii și a circumferinței, ar fi distrus-o. Pentru a sta imperios, este ceva la care știința nu poate oferi o explicație.”

George Raptis, un silvicultor din Nafpaktos, a declarat în 1992: „Întregul fenomen este dincolo de orice logică umană, fie explicație naturală sau științifică.”

Eleni Stavrogiannis-Perry, o arhitectă din Kalamata, a declarat în 1993: „Fenomenul este inexplicabil științific. Având în vedere poziția bisericii, construcția temporară și vârsta ei, greutatea și vânturile ar fi distrus-o treptat. Dar este încă în picioare, după atâtea secole, fără nicio stricăciune serioasă.”

***Evident..Dumnezeu asculta rugăciunile Sfințiilor Lui iar Sângele Sfânt este răsplătit si Luminează uneori si in lume prin minuni.

"Conform tradiției, înainte de martiriu, Sfânta Teodora s-a rugat: „Fie ca trupul meu să devină biserică, sângele meu să devină râu, iar părul meu să devină copaci.” Astăzi, exact acest lucru se vede când vizitezi acest loc sfânt. "

A văzut-o cineva pe Enki ?:) avem nevoie de un om de știință ..aici !:D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×