Sari la conținut
Forum Roportal
Mihaela-eu

Ionela,un inger chinuit de multe boli ,are nevoie de voi

Postări Recomandate

Dariana,o sedinta costa 30 lei si ni se da chitanta ptr fiecare sedinta.

 

 

Astazi cineva a depus in contul Ionelei 200 lei ,nu stiu daca e de pe ac forum,dar oricine ar fi vreau sa-i multumesc f mult. :flowers:

O alta persoana ,care e activa pe ac forum ,ne-a depus o suma bani si vreau sa-i multumesc f mult :flowers:

Cu acesti bani vom comanda tratamentul de imunitate (colostrum,vitamine si cod liver )si ptr ca la farmacia unde comandam tratamentul de imunitate (farmacia tei)au laptele mai mai ieftin fatza de alte farmacii,din acei 200 lei voi comanda 4 cutii de lapte si maaloxul.

 

 

Vreau sa multumesc din suflet celor care sunt alaturi de noi.Daca ati sti cat de bucuroasa sunt ca are si fetita tot ce are nevoie,nici nu va imaginati cata bucurie e in sufletul meu.

 

Un brat de flori :flowers: ptr toate persoanele care sunt alaturi de noi si moral si financiar.

 

Vreau sa va spun ca nici nu ma gandeam cand am scris pe ac forum sa primim ajutor.

Luna aceasta decat de 6 cutii de lapte mai avem nevoie si bani ptr sedintele de terapie.

 

Miercuri cand voi merge cu Ionela la terapie,ii voi face cateva poze si le voi pune pe forum.

Va voi tine la curent mereu cu tot ce se intampla cu fetita,ce progrese va mai face ,cu absolut tot.

Azi am fos la medicul de familie si i-am luat si reteta ptr glaucom,iar dupa 15 ianuarie ne vom programa la Bucuresti ptr un consult oftalmologic,sa vedem daca cumva i-a mai crescut tensiunea oculara.Noi speram sa fie bine si sa nu mai aiba nevoie de alte operatii.

Editat de Mihaela-eu
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) ma bucur! Forumul roportal are useri cu suflet mare, noi speram ca vor mai fi ajutoare.

Poate incercam sa organizam si o intalnire la Bucuresti, cand aveti voi drum acolo, ca in cazul Geaninei. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) ma bucur! Forumul roportal are useri cu suflet mare, noi speram ca vor mai fi ajutoare.

Poate incercam sa organizam si o intalnire la Bucuresti, cand aveti voi drum acolo, ca in cazul Geaninei. :)

 

Da Darianna,sigur.Noi cred ca luna viitoare vom veni la Bucuresti ptr consultul oftalmologic .Mai vin si saptamana cealalta,dar doar eu fara Ionela,voi merge pana la doctorita gastro-enterolog sa-i duc niste acte .

Editat de Mihaela-eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

 

M-am hotarat sa va povestesc cate ceva din toate suferintele Ionelei,prin ce am trecut noi pana acum,va voi povesti putin prin ce a trecut Ionela cand a fost in coma.

In ianuarie acum trei ani eram cu Ionela la recuperare la Sanatoriul Busteni.Dupa 2 saptamani de recuperare,Ionela racise.Am plecat cu ea acasa ,iar a doua zi ne-am internat cu ea de urgenta la spitalul din Ploiesti ptr ca incepuse sa faca febra f mare,asta fiind intr-o zi de vineri.

Dupa o saptamana de tratament in spital,fetita se simtea tot mai rau.S-a trezit dimineata si am vazut ca de abia putea respira si facuse si febra f mare.M-am dus dupa asistente,doctori ,dar nimeni nu a venit sa o vada.M-am dus iarasi dupa doctorita care o avea sub supraveghere,a venit la noi in salon si mi-a spus sa stau linistita ca nu are nimic.(va rog sa ma credeti ca va scriu ac randuri plangand,de abia pot scrie).A plecat si daca am vazut ca fetitei tot ii e rau am iesit cu ea pe hol,nu mai stiam ce sa-i fac ,pur si simplu se zbatea in bratele mele.M-am dus cu ea in brate in cabinetul d-nei doctor si s-a luat de mine ca la ce ma duc la dansa ca,copilul nu are nimic.

La ora 13 ,doctorita a plecat acasa,pur si simplu nu mai stiam ce sa fac,nimeni nu se uita la mine.

Pe la ora 15 doctorita care era de garda i-a pus niste perfuzii(binenteles la insistentele mele,ca v-am spus ,nimeni nu se uita la ea) si pe la ora 8 a adormit si pe la ora 10 s-a trezit tot asa cu starea aceea de rau.Eu am rugat doctorita sa ne transfere la Bucuresti,dar nu a vrut,de abia dimineata doctorul care a intrat de garda a facut tot posibilul sa ne trimita la Bucuresti.

Acolo a fost transportata cu elicopterul,mie nu mi-a dat voie sa merg cu ea.Pe mine si pe sotul meu ne-a dus fratele meu cu masina.Am ajuns acolo ,dar pe ea nu o adusese inca,de abia dupa 15 min a vn salvarea care a transportat-o pe ea,ca de la stadionul Dinamo,de unde a lasat-o elicopterul a fost preluata de salvare.

Dupa ce i s-a facut fisa,a fost dusa la terapie intensiva.Cand am ajuns si noi sus la terapie,doctorita ne-a spus ca nu mai are nici o sansa de supravietuire,ca nu mai poate face nimic ptr ea.Am zis ca mor,in momentul acela am lesinat.

Seara pe la 10 ,m-a chemat doctorita sa ma duc sa o vad.Eu cand am vazut -o,cand am vazut ca era numai furtunase,perfuzii,atata aparate pe langa ea, am luat-o de manuta si atat i-am spus;"Ionela te roaga mami sa nu mori,sa nu o lasi pe mami singura ",si in momentul acela eu cred ca ea m-a simtit ca i-a dat sangele pe nas,pe acele furtunase care le avea ea....Doctorita cand a vazut, m-a dat afara ca a zis ca mai rau ii fac daca plang langa ea,dar nu mai puteam ,durerea era prea mare in sufletul meu,dar dupa 3 zile ,Dumnezeu nu a lasat-o si si-a revenit.

 

Va rog sa ma credeti ca mai am f multe de povestit ,dar nu mai pot scrie ,imi e atat de greu. :cry: :cry:

 

 

Imi cer scuze de eventualele greseli.

Editat de Mihaela-eu
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

 

Luni dimineata voi merge si eu cu Ionela sa-i fac analize ,o hemograma sa vedem daca cumva i-a mai scazut hemoglobina.

Vreau sa va spun un progres pe care l-a facut Ionela,nu este un progres f mare dar ptr mine inseamna enorm.

Ieri a venit mama mea pe la noi si cand a vrut sa plece ,Ionela se uita dupa ea si o striga:"ma-ma-ma" ,v-am spus ca inca nu poate spune cuvinte,doar f greu mama,dar ptr mine a insemnat enorm ca ea se uita dupa bunica ei si a vrut sa o strige,ceea ce niciodata nu a facut asta pana acum si sunt f fericita ptr asta.

 

Va rog sa ma credeti ,sunt f fericita,orice mic progres mic facut de ea ptr mine inseamna f mult .

 

Eu sper ca de aici incolo sa va aducem numai vesti bune,ca de rau tare m-am saturat.

 

 

 

 

 

Va imbratisam cu drag si o seara placuta va dorim! :flowers:

Editat de Mihaela-eu
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu prea am avut nevoie sa iau medicamente si evit sa iau medicamente de sinteza, dar totusi produsele naturiste nu au efectele necesare a celor dinainte. Medicina naturista este pentru oameni sanatosi sau cu probleme minore ori in stadiu initial, care se iau si isi fac efectul in timp. Cu ceai nu se trateaza boli grave, care trebuie rezolvate rapid

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×