Sari la conținut
Forum Roportal
WynonaH

Cateva intrebari!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Apreciez, dar nu ma omor cu dulciurile :crazy: Stiu ca nu te-ai luat, nici nu am vazut-o ca pe o ofensa, ce e adevarat e adevarat...

 

Dar totusi, e cineva pe-aici care cauta gagica de ceva timp...

 

Asa si..cui ii pasa?laugh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Ce inseamna ca pers. iubita sa aibe initiativa?

2.Cum descrieti o fata lenesa si rasfatata?

3.Este adevarat,ca daca iubesti pe cineva,nu poti sa-l lasi,indiferent de raul pe care ti l-a facut(nu ma refer la inselat masiv)?

4.Increderea odata pierduta,intr-o relatie se mai poate castiga?Si daca da,cum?

5.Este adevarat ca baietilor le place,ca partenera lor sa nu le dea siguranta aia de 100%,ca sunt pe un sigur,indeferent de ce spun ei?

Multumesc mult,si sper ca nu am pus niste intrbari prea copilaroase,dar trec printr-o perioada mai grea si am nevoie de anumite raspunsuri!

1 Initiativa ar trebui sa apartina amandurora, in caz contrar apar discutii de gen "stau sa trag de tine mereu, nu faci nimic daca nu te imping de la spate bla bla bla"

2 Vesnic nemultumita, cu cerinte exagerate, care nu prea ofera nimic in schimb, in afara de frustrare.

3 Nu, nu este adevarat, decat in cazurile in care nu ai coloana vertebrala si adopti cu bucurie atitudinea de pres.

4 Din punctul meu de vedere nu, odata disparuta increderea, ar trebui sa se termine si relatia, altfel chiar si lucrurile marunte vor parea suspecte(paranoia desigur)

5 Adica intrebi daca unuia ii face placere cand il faci gelos si ii sugerezi ca ai putea oricand, sa pleci cu altcineva?Da....mi-ar placea maxim, atat de mult incat te-as ruga sa-mi stergi numarul de telefon la un mom dat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cui intreaba.

 

Inteligenta constatare.De unde ai dedus tu asta?

 

Si ca sa nu mai fiu off topic, as vrea sa o intreb pe Aminuta ce a patit de pune intrebari de'astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Din regulile bunului simt :blink: Cand sunt intrebat, raspund :o: Nu asa e frumos ?

 

Pai aici eu te-am intrebat pe tine.De ce sa-mi pese de el? Era logic, daca il intreba cineva ceva pe el.Dar aici nu vad rostu laugh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ai intrebat cui ii pasa, eu nu am inteles la ce te-ai referit, asa ca am raspuns la fel, ambiguu si general, cui intreaba. Daca nu ai intrebat de el, atunci inseamna ca nu trebuia sa te simti vizata :) In fine, a fost o neintelegere, sa nu mai facem off-topiceala pe-aici.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Odata ce au castigat si sunt siguri de victorie, devine neinteresanta. E ceva genetic, doar cei cu constiinta de sine ridicata pot invinge instinctul. Si cred ca nici ei tot timpul.

 

 

Exact. In momentul in care sunt siguri ca au cucerit o femeie, ca e doar a lor si ca acea femeie ar face orice pentru ei, isi cam pierd interesul. In cazul in care nu incearca sa cucereasca alte femei si se hotarasc sa ramana cu cea cucerita,isi lasa trupele in cetate (copiii) si o mai asalteaza doar periodic , sa-si ridice birul sau daca cetatea declara razboi. Pentru unii, semnarea certificatului de casatorie inseamna incetarea luptei.Pentru altii, momentul in care femeia inceteaza sa mai aibe grija de ea. Poate funtioneaza diferit sau la momente diferite, dar majoritatea barbatilor se plictisesc in momentul in care nu mai au pentru ce lupta.

 

Nu am scris asta inainte, pentru ca eram convinsa-convinsa ca S.R. va expune mai clar si mai pe larg aceasta chestiune, cu barbatii luptatori. Se pare insa ca a ales sa fie padwan azi :o: .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cinci merge si pe dos

 

 

doare la fel

Editat de Saharian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat.La ce imi foloseste sa stiu asta?

 

Nu te lasi dracu, pe tinjala.

Altfel, daca esti prea sigur de tine,ajungi sa crezi ca ti se cuvine.

 

 

5. Depinde de la baiat la baiat. In general aceasta afirmatie nu este adevarata, jocul de-a soarecele si pisica e interesant la inceput, dar cand relatia devine stabila, el devine repede enervant.

 

Nu depinde. E exact asa, pin la sfirsitul zilelor, amin !

Si nu e vorba de tatonarea de inceput si jocul de-a soarecele si pisica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×