Sari la conținut
Forum Roportal
Claudiovilla13

Probleme redare filme bluray si mkv

Postări Recomandate

Buna ziua.Filmele bluray si mkv se vad si se aud sacadat.Configuratia calculatorului meu este urmatoarea:placa de baza- Gigabyte GA-K8NS Pro socket 754,procesor AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 2800+,placa video ati radeon hd 4650(agp),Tip memorie-DDR SDRAM-2gb,si un monitor led LG 23",wide,fullhd,dvi,hdmi,e2350v-pn.Va rog sa imi spuneti ce solutii sunt pentru remedierea problemei(exceptand cumpararea altui calculator,pe care il visez demult,dar pe care deocamdata nu mi-l permit).Eu banuiesc ca de vina este procesorul,si as vrea sa va mai intreb ce procesor mai puternic este compatibil cu placa de baza mai sus mentionata.Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merge sacadat si la mkv-uri mici? Ca nu prea cred... In mkv se fac multe ripuri de inalta rezolutie, de prin bluerayuri. Daca face circ si la mkv-uri mici, baga ceva codec pack actualizat. Ce player folosesti? Incearca vlc, nu are nevoie de codec pack aditional.

 

Aici ai lista de procesoare compatibile, dar eu nu cred ca problema vine de la procesor. Si nici restul configuratiei nu e chiar slaba...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×