Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish_9

Sentiment de vinovatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea ta e mult prea comuna si nu are nici o legatura cu iubirea. E plina lumea de femei hotarate sa gaseasca (sau sa modeleze) un fraier care sa-i creasca copiii.

 

Daca a fost in stare sa te trimita la plimbare, nu-l dominau nici un fel de complexe :good:

 

Harald, nu cred ca este genul ala de femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el a trecut prin foarte multe greutati de-a lungul vietii lui care l-au marcat sufleteste,mental si emotional. De aceea vroiam sa-l ajut sa treaca peste temerile lui,sa fie in stare sa se daruiasca intr-o relatie,pentru ca asa simteam eu ca ar fi vrut,dar nu reusea.

MA-NI-PU-LA-RE. Ieftina.

 

Harald, nu cred ca este genul ala de femeie.

Ce crezi sau ce nu crezi tu nu are relevanta in discutia de fata.

 

Multumesc ca m-ai inteles...

Nu te-a inteles, a incercat doar sa te consoleze.

 

Si ar fi reusit, daca n-as fi fost si eu pe-aici. :spiteful:

 

Intrebare de 25 de puncte: de ce crezi ca refuza sa admita existenta unei atitudini manipulatoare din partea ta ? Are cumva o musca pe caciula ? :spiteful:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald,si ce crezi tu are relevanta? Din trei cuvinte ai deconspirat-o ? Mai sa fie.rolleyes.gif

E plina lumea de parasutisti din aia care se echiveaza cu rutina "it's not you it's me". De responsabilitati fug, commintment nu vor, familie nici atat, dar o bucatica de p***a calda acolea cand au nevoie vor, si cand se plictisesc scot vioara si incep cantecelul cu "nu-s destul de bun pentru tine si trebuie sa te parasesc draga mea". Mda.doh.gif

Cum l-a manipulat, incercand sa-l mai urneasca de la computer ?

Editat de Despicable Me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Intrebare de 25 de puncte: de ce crezi ca refuza sa admita existenta unei atitudini manipulatoare din partea ta ? Are cumva o musca pe caciula ? :spiteful:

 

Nu sunt manipulat de nimeni, asta e parerea ta.Tu esti manipulat de propria ta frustrare.Crezi ca daca manipulezi pe cineva cu intentii egoiste il mai plangi si dupa 4 ani ? Si-ar fi gasit altul daca nu ii pasa de el.Si l-ar fi manipulat si pe el.Nu.Daca a fost manipulare a fost fara intentie.Manipularea e un lucru de care nu scapi in niciun aspect al vietii.Una e cea malefica, parsiva, intentionata, alta e cea involuntara.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E plina lumea de femei hotarate sa gaseasca (sau sa modeleze) un fraier care sa-i creasca copiii.

 

 

Si la o adica acei copii daca ii aveau nu ar fi fost si ai lui ? Cum adica sa-i creasca ei copii ? El pe ce post ar fi fost, mascarici labagiu sau tata ?

 

Crezi ca daca manipulezi pe cineva cu intentii egoiste il mai plangi si dupa 4 ani ? Si-ar fi gasit altul daca nu ii pasa de el.Si l-ar fi manipulat si pe el.Nu.

 

Bingo. good.gif Femeile de genul asta sunt practice. Nu iese socoteala cu unul, las ca apare alt fraier.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt manipulat de nimeni, asta e parerea ta.

Unde am scris eu asa ceva ?!

 

Tu esti manipulat de propria ta frustrare.

Cand incepi sa-ti caracterizezi interlocutorul, pe post de argument intr-o discutie, unde se incadreaza asta ? :spiteful:

 

Crezi ca daca manipulezi pe cineva cu intentii egoiste il mai plangi si dupa 4 ani ?

Da, daca n-ai gasit intre timp alt fraier, iar sansele cu acela pareau sa fie destul de mari

 

alta e cea involuntara.

Distinctii din astea ezoterice fac numai manipulatorii. Manipularea ramane manipulare, oricat de "involuntara" ai pretinde tu ca este. Asta era musca de pe caciula ta, Einstein ! :tease:

 

Exemplu personal: visez sa am si sa cresc copii cu o anumita femeie si refuz sa-i am si sa-i cresc cu alta.

Ce crezi ca ar scrie acea "alta" despre mine, pe un forum ? :spiteful:

 

Ce crezi ca a scris o astfel de "alta" pe acest forum ? :focus:

 

Si la o adica acei copii daca ii aveau nu ar fi fost si ai lui ? Cum adica sa-i creasca ei copii ? El pe ce post ar fi fost, mascarici labagiu sau tata ?

Stiu si eu ? Alege tu.

 

For your information only: intr-o tara ca Romania, 80-90% dintre femei sunt ghidate catre o relatie pe termen lung doar de catre instinctul de procreere. Altfel spus, se afla in cautarea unui fraier cu care sa-si creasca copiii. Pentru ca asta vrea ea, nu pentru ca i-ar pasa ce vrea el.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

For your information only: intr-o tara ca Romania, 80-90% dintre femei sunt ghidate catre o relatie pe termen lung doar de catre instinctul de procreere. Altfel spus, se afla in cautarea unui fraier cu care sa-si creasca copiii. Pentru ca asta vrea ea, nu pentru ca i-ar pasa ce vrea el.

Si eu care traiam cu impresia ca majoritatea vor sa ajunga vedete la televiziune. doh.gif Nici eu nu stiu ce sa mai cred. :lol:

Si barbatii din Romania, ei ce cauta ? Ei de ce anume sunt ghidati ? De altruism, nobilitate, responsabilitate, rezonabilitate, sensibilitate ? De cand haul si pamantul se pare ca "problema" rumunului fu muierea, ceea ce da de gandit ca poate problema este de fapt cu rumunu.

 

E trist sa aud opiinii din astea despre femeile romance : ori ca sunt pitzipoance materialiste care umbla dupa Irinei, ori daca nu dupa Irinei cu bani, macar dupa crescatori de copii. E trist cand cineva considera ca o femeie care isi doreste o relatie stabila in viata, iubire, armonie, o familie...este vazuta ca o vanatoreasa de prosti care sa-i creasca copii, de parca ea ar veni la pachet cu tot cu copii facuti la eprubeta si are pretentie sa-i creasca fraierul.

 

Zici 80-90% din femeile din Romania ? Am news pentru tine Harald. 90% din femeile de pe tot globul, ultimately vor relatie si familie, iar asta nu inseamna ca sunt catzele manipulatoare. E in natura sexului feminin sa vrem asta, asa cum e in natura sexului masculin sa fie celibatar si sa f**e tot ce prinde ca leul in jungla. Nature baby nature...;)

Si scuza-ma dar ca femeie sa vrei doar unul cu care sa faci copii ca apoi sa-i cresti, fara altceva in casnicia aia, asta doar daca nu e normala la cap. Ar fi un calvar sa traiesti o viata intreaga intr-o astfel de relatie in care de la bun inceput te leaga doar copii. Ce femeie normala la cap si-ar dori asa ceva ? Ca de fapt tu asta vrei sa spui si anume ca majoritatea femeilor dupa asta umbla, restul fiind irelevant.

Editat de mița
atentie la limbaj!
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Distinctii din astea ezoterice fac numai manipulatorii. Manipularea ramane manipulare, oricat de "involuntara" ai pretinde tu ca este. Asta era musca de pe caciula ta, Einstein ! :tease:

 

Exemplu personal: visez sa am si sa cresc copii cu o anumita femeie si refuz sa-i am si sa-i cresc cu alta.

Ce crezi ca ar scrie acea "alta" despre mine, pe un forum ? :spiteful:

 

Ce crezi ca a scris o astfel de "alta" pe acest forum ? :focus:

 

 

Crezi ca esti atat de tare incat toate femeile vor sa aiba copii cu tine? Cine te-a pus sa stai cu "alta" daca nu voiai sa faci copii cu ea ? Daca stii de la inceput ca nu vrei o relatie serioasa la ce te bagi ? Sa nu te plictisesti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

For your information only: intr-o tara ca Romania, 80-90% dintre femei sunt ghidate catre o relatie pe termen lung doar de catre instinctul de procreere. Altfel spus, se afla in cautarea unui fraier cu care sa-si creasca copiii. Pentru ca asta vrea ea, nu pentru ca i-ar pasa ce vrea el.

 

Te inseli.Femeia aia nu vrea copii + fraier de manipulat la pachet.Femeia aia vrea o familie.Daca nu esti capabil sau nu vrei asta, atunci nu te obliga nimeni sa te implici.Nu o sa vina vreuna la tine sa te traga de maneca : "hai ba, facem copii?".Nu e chiar asa.Nu stiu ce ai vazut tu, dar nu mai generaliza.

 

E in natura sexului feminin sa vrem asta, asa cum e in natura sexului masculin sa fie celibatar si sa f**e tot ce prinde ca leul in jungla.Nature baby nature...;)

 

Ti-am dat punct, dar cu ceea ce ai scris aici nu sunt de-acord.Oamenii folosesc argumentul naturii umane ca sa-si ascunda ipocrizia.Exista si barbati familisti si loiali, exista si femei manipulatoare care vor doar distractie.

 

Unde am scris eu asa ceva ?!

 

Aici ai scris : "Intrebare de 25 de puncte: de ce crezi ca refuza sa admita existenta unei atitudini manipulatoare din partea ta ? Are cumva o musca pe caciula ? :spiteful: "

 

Pentru ca asta vrea ea, nu pentru ca i-ar pasa ce vrea el.

 

Si el ce vrea ? Calculator si pitipoance ?

Editat de mița

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dat punct, dar cu ceea ce ai scris aici nu sunt de-acord.Oamenii folosesc argumentul naturii umane ca sa-si ascunda ipocrizia.Exista si barbati familisti si loiali, exista si femei manipulatoare care vor doar distractie.

Normal ca exista, insa i-am raspuns asa lui Harald pentru ca se pare ca ii place sa comunice in extreme. Normal ca nu pun botul la teoria ca barbatul nu este decat un animal care opereaza instinctual asa cum nu pun botul nici la insinuari cum ca femeia nu este decat o vicleana iscusita manipulatoare, deghizata in ingeras dulce.

 

Si tot nu am inteles faza cu "un fraier care sa-i creasca copii". According to Harald, asta gandeste barbatul roman cand devine tata..."tre sa-i cresc lu asta plozii" ? rolleyes.gif

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×