Sari la conținut
Forum Roportal
cocacola

Sarcina - este sau nu este -

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

auzi sergey, dar ce teface sa crezi ca daca as tine copilu nu as face un avort spontan sau nu ar fi bolnav sau handicapat?

 

Nimic nu este garantat pe lumea asta... nici macar faptul ca am sa ma scol maine din pat... poate cand ma intorc acasa, da o masina peste mine si mor... DAR asta nu inseamna ca am sa ma gandesc la varianta asta... constant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa cum ti-au sugerat....fa testul ala si fi sigura ca esti insarcinata sau nu,apoi poate un consult.daca nu esti...atunci poate ar trebui sa stii ca pt studente anticonceptionalele sunt gratuite,la fel si consultanta.intr-o relatie stabila cred ca asta e cea mai buna solutie. daca esti insarcinata.....fa anestezie generala,nu are rost sa fi constienta in acel moment,vei avea ceva dureri dar doctorul iti va prescrie un calmant,primele 24 de ore sunt mai chinuitoare[am vazut o fata care dupa avort sa ridicat si a plecat la munca,fara calmante,dar sunt mai rare astfel de cazuri]. asigura-te ca este cineva cu tine[sa te poata duce acasa,daca esti prea ametita de la anestezie] si bafta multa.si din ce-ai spus...personal cred ca procedezi corect,termina facultatea si fa-ti viitorul cum crezi,nu esti o frunza sa te plimbe vantul.

PS.o perioada dupa avort riscul de a ramane insarcinata este foarte ridicat,asa ca ai grija sa nu ramai din nou.

PPS. toti mai facem si greseli,asta nu inseamna sa platim toata viata pt ele,dar nici sa devina obicei,si poate ar fi bine sa mergi undeva unde doctorii sunt buni,nu unde-i mai ieftin,caci o operatie de genul asta facuta incorect poate avea urmari tragice[imposibilitatea de a mai face copii].......bafta :blink:

ppppps. dati-i mai informatiile pe care le doreste,nu mai criticati degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

merci mult blackkarma pt toate inf si pt ca esti de acord cu gandirea mea.

Sper ca pot avea incredere in cabinetele particulare din Timisoara, ma gandesc ca nu-i chiar un cotlon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfinte Sisoie:) Curind o sa trecem la citate din Biblie. Si aici ma refer la vehementa cu care ataca adeptii Pro-Life. Nu mai judecati voi pe altii ca nu se stie cind o sa va vina si voua rindul sa va judece altii pe voi tot asa de drastic.

Editat de Sonia329

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfinte Sisoie:) Curind o sa trecem la citate din Biblie. Si aici ma refer la vehementa cu care ataca adeptii Pro-Life. Nu mai judecati voi pe altii ca nu se stie cind o sa va vina si voua rindul sa va judece altii pe voi tot asa de drastic.

Nu judecam dar consideram ca avort = crima.Clar ?

 

Apropos...vezi ca ai folosit in aceeasi fraza de 3 ori pronumele voi .Adica invata sa scrii si apoi revino .

 

 

auzi sergey, dar ce teface sa crezi ca daca as tine copilu nu as face un avort spontan sau nu ar fi bolnav sau handicapat?

Tu esti speriata acum doar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fata fa test , mergi la doctor si apoi agita-te :blink:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

coca cola imi cer scuze pentru ce am scris mai devreme , poate te-am jignit , am realizat dupa si nu vreau sa ramai asa cu o parere gresita :blink:

 

si tot ce pot sa iti zic este ca in viata , invatam din greseli

 

daca tu nu esti pregatita pentru un copil io te inteleg , chiar daca nu am fost niciodata in situatia de a fi insarcinata ... dar am avut si perioade in care ciclul s-a suspendat timp de 3 saptamani , in care eram si io la fel de sigura ca tine , chiar daca am facut jde mii de teste ... am mers la doctor si a confirmat ca nu am bebe , asa ca iti zic , fii sigura mai intai si apoi agitate :stars:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×